Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na moim komputerze jest jakiś wirus. Objawia się tym, że gdy np. gram okno gry staje się nieaktywne, wtedy muszę nacisnąć prawy przycisk, niezależnie co robię, przeglądam serwisy od czasu do czasu główne okno staje się nieaktywne. Są dni gdy nie dzieje się nic, są gdy mam tak co chwilę.

Ostatnio zaczął się pojawiać komunikat (w załączniku) chociaż żadna przeglądarka się nie była włączona.

Przesyłam obowiązkowe logi

 

pozdrawiam!FRST.txt

Addition.txt

Extras.Txt

gmer.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

post-340-0-01562500-1393787383_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja czekam już na odpowiedź do mojego postu, ponad miesiąc, więc musisz uzbroić się w cierpliwość, takie są to uroki czekania na tym portalu....

Co do tego wirusa, to niezłego skubańca złapałeś, Ciekaw jestem jak ci wlazł do kompa?

 

Z tego co widzę:

Java 6 Update 26 - lepiej postaraj się o nowszy model.

TeamViewer 8 - jest już nowsza aktualizacja.

Opera i Firefox - na wszelki wypadek sprawdź aktualizacje.

McAfee - po co ci ten śmieć?

DAEMON Tools - nie czytałeś że trzeba go odinstalować, gdyż koliduje z wynikami logów?

Google Chrome  - do zaktualizowania.

Adobe Flash Player 10 ActiveX, oraz Adobe Flash Player 10 Plugin - rozważ aktualizację,

to samo tyczy się Adobe Reader 9.0.1 - do aktualizacji.

 

Shortcut.txt - zapomniałeś go odhaczyć. On jest tylko po to, by wiedzieć gdzie znajdują się programy. Ogólnie jest zbędny.

Z tego co zauważyłem, pełno Errorów, ale ja ci nie pomogę, bo nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza

Poprzez Panel sterowania-->Programy i funkcje - odinstaluj: Video Converter Packages, Bonjour

 

Otwórz notatnik i wklej:

HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://www.google.com/ie
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction <======= ATTENTION
Handler: skype-ie-addon-data - {91774881-D725-4E58-B298-07617B9B86A8} - No File

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera.

 

 Chrome:
Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimerhttp://www.fixitpc.p...lizujące-temat/ Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Pobierz Malwarebytes Anti-Malware ( free )https://www.malwarebytes.org/ w zakładce ustawienia-->ustawienia skanera zaznacz PUP , PUM -->pokazuj i zaznacz przy usuwaniu.

 

Załącz powstały Fixlog i nowe logi z FRST i Addition i MBAM

Odnośnik do komentarza

MBAM coś znalazł ? Nie załączyłeś logu.

 

Zaktualizuj Adobe Reader do wersji 11, Java do wersji 7u51 - pobierz instalatory, a stare wersje odinstaluj, Flash Player do wersji 12

 

 

P.S. wcześniej ktoś doradzał żebym zaktualizował niektóre programy bo mam starsze wersję. jaki ma to związek z wirusami ?

 

Zwiększa bezpieczeństwo. Nowsze wersje mają załatane luki, które straszyły w poprzednich wersjach.

 

Jak teraz działa komputer ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...