Skocz do zawartości

AQQ - już nie darmowy komunikator


Kcurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że twórca AQQ - Oconnel w sposób dość bezczelny (jeśli będzie zainteresowanie, mogę wyjaśnić, co mam na myśli) postanowił wyciągać kasę od użytkowników tegóż komunikatora, sugeruję jak najszybciej usunąć wszelkie informacje o nim z wątku "darmowe komunikatory". Dodać można, że za darmo można korzystać z wersji do 2.4.6.10 i SkypeCore 0.3.0.1. Kolejne niestety są płatne, jednak nadal jak były niedorobione, tak nadal są.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Osobiście korzystam z wersji 2.2.2.10 (Mavado) która została wydana w roku 2010 czyli cztery lata temu ;)

 

Wraz z nowszymi wersjami programu przychodziły kolejne innowacje. Jak dla mnie owe innowacje nie miały tego czegoś co mogłoby zachęcić do kolejnych aktualizacji AQQ. Twórcy skupili się bardziej na kwestii dodatków społecznościowych a podstawowe sprawy takie jak stabilność czy też intuicyjność samej aplikacji poszły na bok.

 

Zrobienie z AQQ płatnego komunikatora może i będzie dla twórców pewnym zastrzykiem gotówki na dalsze prace nad komunikatorem, jednak raczej nie wpłynie to na zwiększenie popularności programu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kimi, toż to prehistoria i patologia, Mavado akurat było najbardziej zbugowaną wersją AQQ ever xD Sugeruję Ci zrobić update do wersji Axion (2.2.4.70), instalkę mogę podesłać, ale w tym celu odezwij się na PM :) Niewielka różnica w "funkcjonalności", a błędów poprawiono masę między Mavado a Axion.

 

Nie no, wprowadzenie opłat zabije ten projekt. Nie dziś. Tylko w lutym 2015. Chyba, że ludzie dadzą się nabrać na chwyt Oconnela. Stawiam 100:1, że od maja 2014 znowu zacznie się stagnacja, bo wiara popłaciła mu roczne abonamenty. Więc do lutego 2015 będzie się lenił, a potem zrobi rzut na taśmę :D Oby ludziska na to nie poszli, to by dopiero była rynkowa kompromitacja.

 

PS Picasso, dzięki za szybką reakcję i aktualizację opisów ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Podbiję, wszak czas najwyższy na update... a raczej odśmiecenie wątku komunikatorów. Podobnież jak na dodanie do postu o WTW wszystkiego, co wprowadziła linia 1.x (opis jeszcze na 0.9, a mamy 1.4, przy czym zanosi się na sporo nowości w kolejnej stabilce, która zapowiada się już niedługo) ;)

Odnośnik do komentarza

Kcurek to dość zabawne co tu piszesz, bo wygląda, jakbyś był agentem Kaworu. Coś z tego masz chociaż? Udział od wymuszonych datków?

Osobiście uważam, że odejście AQQ od CT Creative Team było słuszne, niestety ten potencjał nie został wykorzystany, bo Oconnel zwyczajnie olewa użytkowników, to fakt. Obserwuję ten projekt z sentymentu.

Swoją drogą ww. programiści są naprawdę ciekawymi przypadkami. Nie wiem czy taka specyfika zawodu czy akurat tak się trafili.

Odnośnik do komentarza

Picasso, spoko - rzuciłem tylko gwoli przypomnienia ;)

 

VPN, a Ty i tutaj? Miło Cię znowu spotkać :P

Wiadomo, skoro CT dostawało nominacje do Oskarów AQQ w kategorii "Czarna owca" alias "hamulcowy", warto było uciekać. Ale tu chodzi o pasożytowanie na użytkownikach. I sądzę, że Ty doskonale to rozumiesz. A moje proroctwa odnośnie "rozwoju" AQQ się spełniły. Mamy marzec 2015 i jest dokładnie tak, jak mówiłem rok temu i starałem się oświecać ludzi na forum AQQ.

A co do WTW - po prostu go używam od opisanej tu 0.9, a widzę, ile się od tego czasu zmieniło. Nie, agentem Kaworu nie jestem, raczej staram się zachęcać ludzi do używania lepszego softu za mniejsze, tudzież w tym wypadku żadne pieniądze ;) Prędzej można mnie nazwać orędownikiem polityki anty-OC, ale on się sam o to prosił - okradać się nie pozwolę.

Dość zabawne, co mówię? A Twoje pytania o "udział" nie są zabawne? Wszystko musi być płatne? :D Ech. Ja nie z tych czasów...

 

Nie istnieje dobry programista, który nie ma jakiegoś świra - choćby po sobie widzę, a mnie do dobrego programisty jeszcze daaaaaaleko xD

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Kcurek, wstępnie ruszyłam temat komunikatorów. Wymaga gruntownego przepisania, więc nie byłam w stanie zrobić za jednym zamachem wszystkiego, choć siedzę już nad tym od ponad tygodnia. Na razie: przetasowania sieciowe i mają wejść opisy Facebook, Google i Swift (przygotowałam "dziury" na zrobienie opisów), wywalona masa starych programów (wyleciało 12 kompleksowych opisów i różne linki z indeksu), nowe tabelki zgodności GG uwzględniające cechy protokołu GG11/12, opisy GG, Kadu i WTW zaktualizowane w oparciu o najnowsze wersje, wstępne edycje w pozostałych opisach (ogromna praca to wszystko zainstalować, więc na wyrywki po kawałku aktualizuję opisy).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...