Skocz do zawartości

Zarządzanie routerem Thomson TWG850-4


Patryk1710

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukując rozwiązania mojego problemu natknąłem się na to forum i postanowiłem z niego skorzystać.

 

Mój problem jest taki, że panel zarządzania tym routerem, czyli Thomson TWG850-4 powinien wyglądać tak:

http://zapodaj.net/e09b3a1a51a5d.bmp.html

 

a wygląda tak:

http://zapodaj.net/5c0472c9b7ec6.bmp.html

 

Jak widac brakuje kilku zakładek i opcji, a w zasadzie to prawie wszystkich. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane.

Panelu tego potrzebuję po to, by otworzyć jeden port dla gamerangera.

 

Proszę o pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prawdopodobnie logujesz się na konto o ograniczonych uprawnieniach. Jeśli router należy do dostawcy (UPC?) to może być celowa praktyka, żeby klient za wiele nie namieszał. Jeśli jesteś właścicielem, możesz spróbować przywrócić go do ustawień fabrycznych.

 

Ewentualnie zamiast otwierać port ustaw swój komputer jako DMZ Host wpisując jego IP w odpowiednie pole. Akurat do tej funkcji masz dostęp. W takim przypadku warto ustawić statyczne IP komputera.

Odnośnik do komentarza

Demilitarized zone (DMZ), strefa zdemilitaryzowana 

Dodając IP swojego komputera do strefy zdemilitaryzowanej zmniejszasz jego bezpieczeństwo. Przestaje być chroniony przez zaporę routera. Sam musisz zdecydować, czy podejmiesz to ryzyko.

 

Oczywiście bezpieczniej byłoby otworzyć konkretny port dla gameranger ale na tym sprzęcie raczej nie masz takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...