Skocz do zawartości

Bardzo długi start systemu WIN7 64b


tommmik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Win7 ultimate 64bit

KOMP:

i3 -2310M (2.1G) 15.5" WXGA nV410M 4GB 500GB 5400 rpm

Sony vpceh1m1b

 

System instalowany 10 mieisiecy temu. Problem jest nie tyle z wolnym dzialaniem systemu (bo tutaj jest nie najgorzej) tylko z bardzo dlugim czasem startu windowsa a wlascicie czasu po jakim komputer gotowy jest do pracy. U mnie ten czas to od 3 do 5 minut-dopiero wtedy moge zaczac wlaczac firefoxa. Wylaczylem juz z autostartu prawie wszystko włacznie z avastem ktorego podejrzewalem o zamulanie ale dalej jest tak samo... (raport z wylaczonym avastem)

 

Poniżej załączam log z windows performance analyzer. Nie wiem czy dobrze widze ale jedyne slabe ogniwo jakie widze z wykresow to dysk twardy ktory na wykresie wyglada do ostatniego momentu jako zajety w 100%. Tylko eewentualne pytanie co tak bardzo korzysta z tego dysku?

Przyznam ze dysk nie byl defragmentowany chyba nigdy (zrobie to dzisiaj w nocy)

 

Właczylem tez jednorazowo "uruchamianie diagnostyczne" przez msconfig i windows odpalil sie w okolo 1min

http://speedy.sh/C9CPj/temp.zip

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Szukaj a znajdziesz. Powtórz to działanie i następnie włączaj stopniowo to co zostało wyłączone do czasu zlokalizowania winowajcy.

Ale problem nie jest w programach ktore uruchamiaja sie jako autostart w msconfig poniewaz w tej chwili mam tylko 3 aplikacje ustawione na uruchamianie z systemem windows a ich wylaczanie nic nie zmienia. To musi byc cos głebiej... moze jedna z dziesiątek usług...

Odnośnik do komentarza

Masz trochę smieci, ale to usuna inni. Ja się nie tykam. Za młody jestem do FRST. Zrezstą nie sądzę aby miały wpływ na szybkośc uruchamiania systemu.

 

Kilka uwag, które rzucają się z logów:

 

True Crypt > nie wiem czy dysku nie trzeba odszyfrowac żeby mozna dokonać akcje usuwające. Nigdy nie stosowałem softu.

 

Kolejna sprawa Avast > moim zdaniem do wywalenia > testowo zawsze tak robimy.

 

Trzecia to aplikacja do Androida > sypie błedami

 

Error: (02/22/2014 06:49:11 PM) (Source: BstHdAndroidSvc)(User: )
Description: Nie można uruchomić usługi. System.ApplicationException: Cannot start service. Service did not stop gracefully the last time it was run.
w BlueStacks.hyperDroid.Service.Service.OnStart(String[] args)
w System.ServiceProcess.ServiceBase.ServiceQueuedMainCallback(Object state)

 

przemyśl i próbuj, tu nie będzie prostej recepty > trzeba eliminować przypadki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...