Skocz do zawartości

Infekcje wykryte przez Avast


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z antywirusa podanego w nazwie tematu, system to Windows 8 64 bit. Po powiadomieniu o znalezieniu infekcji uruchomiłem skanowanie dysków. Na partycji systemowej zostały znalezione zainfekowane pliki i przeniesione do kwarantanny. Oprócz wymaganych logów podaję też raport avasta z tego skanowania. Nie wiem czy mogę te pliki zostawić w kwarantannie czy może trzeba je usunąć lub czy avast nie przegapił.
Nie wiem czy może ma to z tym coś wspólnego, od kilku dni przeglądarka opera dziwnie działa. Przy otwieraniu niektórych stron pojawia się komunikat "nie można znaleźć serwera", po odświeżeniu strona ładuje się normalnie. Kilka minut po wykonaniu wszystkich logów pojawił się także bluescreen i system się ponowie uruchomił, też nie wiem czy może to mieć z tym coś wspólnego.

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

avast.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Avast wykrył: genienext, czyli komponent programu adware Mobogenie, oraz obiekty w cache Java. W Twoich raportach brak oznak czynnej infekcji, do czyszczenia są tylko szczątki m.in. Mobogenie. Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files (x86)\Mobogenie\DaemonProcess.exe
HKU\S-1-5-21-2390189086-3348412821-3457465990-1000\...\Run: [] - [X]
FF NetworkProxy: "type", 0
FF Plugin HKCU: ubisoft.com/uplaypc - C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\npuplaypc.dll No File
S3 EagleX64; \??\C:\Windows\system32\drivers\EagleX64.sys [X]
AlternateDataStreams: C:\ProgramData:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\All Users:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\Application Data:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\Dane aplikacji:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\Cookies:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\Dane aplikacji:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\Szablony:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\Ustawienia lokalne:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\Desktop\desktop.ini:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\AppData\Local:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\AppData\Roaming:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\AppData\Local\Dane aplikacji:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\AppData\Local\Historia:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Marcin_GW\Documents\desktop.ini:gs5sys
AlternateDataStreams: C:\Users\Public\Documents\desktop.ini:gs5sys
C:\Users\Marcin_GW\AppData\Local\genienext
C:\Users\Marcin_GW\AppData\Roaming\newnext.me

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zresetuj cache wtyczek Google Chrome, by usunąć puste wpisy. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition i Shortcut). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

Nie wiem czy może ma to z tym coś wspólnego, od kilku dni przeglądarka opera dziwnie działa. Przy otwieraniu niektórych stron pojawia się komunikat "nie można znaleźć serwera", po odświeżeniu strona ładuje się normalnie.

Żadne z używanych tu narzędzi nie skanuje preferencji Opery, więc podane logi nic kompletnie na ten temat nie mówią. Sprawdź w ustawieniach czy jakieś proxy nie zostało wstawione.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt pomyślnie przetworzony, reszta również. Nie widzę nic więcej do roboty. Finalizacja:

 

1. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj FRST i folder C:\FRST. W OTL uruchom Sprzątanie.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Drobna aktualizacja Adobe Reader X 10.1.9 do nowszej wersji: KLIK.

 

 

Rozumiem, że pliki podane przez Avasta kwarantannie nie stanowią już zagrożenie i nie trzeba nic więcej z nimi robić?

Tak, wystarczy też opróżnić kwarantannę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...