Skocz do zawartości

Awaria komputera


klaks5g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim komputerem mianowicie problem polega na tym ze nie da sie odpali niektorych zainstalowanych programow, innych programow w ogle nie da sie zainstalowac, firefox co chwile sie wylacza piszac o bledzie, zdarza sie tez tak ze komputer dostaje "awari" tzn pojawia sie magiczny niebieski ekran z napisem dumping i jakims dziwnym odliczaniem.

Dodam ze komputer w miare sprawnie chodl wczesniej az nagle zaczal totalnie odmawiac wspolpracy i postanowilem postawic system od nowa po wielu porbach gdyz co chwile pojawialy sie jakies bledy podczas instalacji windowsa XP co nigdy mi sie nie zdarzalo. Szczegolnie podczas instalacji przy kopiowaniu potrzebnych plikow dostawalem mnostwo komunikatow o nie moznosci skopiowania niektorych plikow. Gdy juz w miare go zainstalowalem(windowsa) to podczas startu systemu otrzymuje komunikaty o bledach. Zamieszczam tu dwa logi wykonane OTL i licze na wasza pomoc, pozdrawiam

OTL.txt.txt

extras.txt.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zabrakło obowiązkowego raportu z GMER. Ten log z OTL jest całkowicie niepoprawny, to jakiś sztuczny twór przetworzony czymś (braki sleszy i innych oznaczeń, tak jakby przeklejano raport i usunięto znaki nieumiejętnie), czytać się tego nie da. Co do sprawy: to nie wygląda na problem infekcji (acz, GMER nie sprawdzony), choć owszem, są jej znaki (być może to nieczynne obiekty), tzn. na wszystkich dyskach są ukryte pliki autorun.inf (być może to są obiekty infekcji wykonywalnych Sality):

 

O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Cautorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Dautorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Hautorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Iautorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Jautorun.inf -- [ NTFS ]

 

Włącz pokazywanie ukrytych Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Otwórz w Notatniku jeden z tych plików i przeklej do posta treść. Następnie wszystkie pliki z wszystkich dysków przez SHIFT+DEL skasuj. Nie drążę jednak tematu, gdyż te pliki nie mają kompletnie związku z tym wydarzeniem, które nastąpiło w środowisku zewnętrznym:

 

 

postanowilem postawic system od nowa po wielu porbach gdyz co chwile pojawialy sie jakies bledy podczas instalacji windowsa XP co nigdy mi sie nie zdarzalo. Szczegolnie podczas instalacji przy kopiowaniu potrzebnych plikow dostawalem mnostwo komunikatow o nie moznosci skopiowania niektorych plikow. Gdy juz w miare go zainstalowalem(windowsa) to podczas startu systemu otrzymuje komunikaty o bledach.

Temat przenoszę i to do działu Hardware. Skoro już przy stawianiu Windows na nowo były błędy, to sugeruje trop sprzętowy (np. wadliwa pamięć). Dostarcz raporty wymagane działem: KLIK.

 

 

PS. Windows jest w tragicznym stanie aktualizacji (SP2 + IE6), ale z oczywistych względów to zostawiam. Tu może być i tak wymagane stawianie systemu na nowo, bo skoro multum błędów przy instalacji, to obecny Windows może być uszkodzony. I rozważaj już opuszczenie platformy XP, za niedługo wygaśnięcie wsparcia: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie przeinstalowałem windowsa o tyle dobrze ze wkoncu nie miałem problemów przy kopiowaniu plików. Aczkolwiek pomimo ponownej instalacji dalej coś sie dzieje nie wporzadku, mianowicie firefox czesto sie wyłącza informujac o crash błędzie, nie moge zainstalować serwis pack 3 w trakcie instalacji pisze ze plik jest uszkodzony(sciagałem kilkukrotnie z roznych źródeł w tym microsoftu), nie mozna zainstalowac xampp a wczesniej wszystko było dobrze, mam problem z instalacja net framework udalo mi sie zainstalowac tylko do wersji 2 i to z licznymi problemami. Wiem ze z xp trzeba sie ewakuowac ale zanim to zrobie to minie pare miesiecy :(

 

Powiedzcie mi czy jak instaluje w moim systemie widnowsa to pozniej mam zainstalowac netFramework 1.1(dolaczony do plyty z winda) potem netframework  2 i na koncu netframework 3.5? czy najpierw servis pack 3 o ile ma to roznice.

 

 

ps. tych plików o których była mowa

O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Cautorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Dautorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Hautorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Iautorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [20060509 203618 000,000,034 RHS- M] () - Jautorun.inf -- [ NTFS ]

 

nie mam na zadnym dysku, sa pliki autorun ale sa nazywaja sie wlasnie "autorun.inc" ktore po otwarciu sa zupelnie puste.

 

Ponizej przesylam logi wykonane rozniez ponownie juz na nowej instalacji w taki sposob w jaki mi sie wygenerowały.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...