Skocz do zawartości

Dysk D został zastrzeżony przez system


Klaudia

Rekomendowane odpowiedzi

na dysku D miałam wszystkie ważne dokumenty m.in do szkoły bardzo ważną prezentację

próbowałam odblokować mój pendrive (bezskutecznie) i nie zauważyłam braku dysku D (w Moim komputerze) w Zarządzaniu zauważyłam, że jest on zastrzeżony przez system (Windows 7)

 

mam laptopa Samsung RV510

 

jak odblokować ten dysk z ważnymi danymi

nawet formatować próbowałam ale nie da się!

dodaje jak wygląda screen tego co zobaczyłam

post-11847-0-73437500-1392753499_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

nie zauważyłam braku dysku D (w Moim komputerze) w Zarządzaniu zauważyłam, że jest on zastrzeżony przez system (Windows 7)

Nie. Niewidoczna w Mój komputer partycja "Zastrzeżone przez system" to prawidłowe zachowanie. To jest systemowa partycja z plikami rozruchowymi. Nie próbuj nic z tą partycją robić.

 

To ta druga wielka partycja 232.43 GB bez litery wygląda na dawny dysk D.

 

 

jednak i tak po zmianie litery nie mogę zobaczyć starych plików

Ale której partycji próbujesz przypisać literę? "Zastrzeżone przez system" to nie ta partycja, ona nie ma mieć litery i zlikwiduj literę, jeśli ją przypisałaś.

 

 

nawet formatować próbowałam ale nie da się!

Rozwiń także ten wątek, co konkretnie było formatowane i co to znaczy "nie da się"?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

dobra literkę udało mi się usunąć jednak dalej tam pisze o zastrzeżeniu dysku przez system

Klaudia, ale zrozum, że Zastrzeżone przez system to jest poprawna partycja Windows. Ona ma mieć taki napis, nie ma mieć litery i ma być niewidoczna, by właśnie taki użytkownik jak Ty nie próbował jej uszkodzić. Zostaw ją w spokoju i nie patrz w ogóle na napis. To nie jest Twój dawny dysk D.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Klaudia, proszę nie pisz posta pod postem, gdy nikt jeszcze nie odpisał. Do uzupełniania wypowiedzi służy opcja Edytuj. Posty sklejam.

 

 

może powinnam wspomnieć że używałam wcześniej Parition Magic, TestDisk

Lepiej opisz dokładnie co było robione krok po kroku, bo ta partycja wygląda na uszkodzoną: nie jest podliczana w górnym oknie i nie ma żadnego systemu plików (sam brak litery nie powinien tego powodować). I ponawiam pytanie:

 

 

nawet formatować próbowałam ale nie da się!

+

 

Rozwiń także ten wątek, co konkretnie było formatowane i co to znaczy "nie da się"?

Którą partycję próbowano formatować?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

próbowałam uruchomić pendrive bo pisze mi że jest zabezpieczony przed zapisem i udało mi się odzyskać ostatnie dane z niego - http://www.hotfix.pl/odzyskiwanie-danych-zdjec-z-karty-pamieci-i-pendrive-w-photorec-a365.htm oraz próbowałam naprawić http://www.hotfix.pl/naprawa-pendrive-dysku-usb-innych-urzadzen-magazynujacych-a249.htm

po tym ostatnim pojawiło się niebieskie tło, coś po angielsku i komputer ponownie się uruchomił i zauważyłam brak dysku

Odnośnik do komentarza

Skoro konsekwencją wykonania akcji była destrukcja dysku D, to obawiam się że w trakcie wykonywania instrukcji mogła wystąpić możliwość wskazania niepoprawnego dysku do operacji... Mówiłaś też o Partition Magic: co w nim wykonano?

 

No cóż, sprawdź czy Partition Find & Mount będzie potrafił znaleźć wcześniejszą wersję partycji. Przypominam, że chodzi o partycję wielkości 232.43 GB, obecnie z nierozpoznanym systemem plików. Nie interesuje Cię wcale "Zastrzeżona przez system" o wielkości 100 MB i z systemem plików NTFS.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ten "jakiś WDC WD5000BPKX-00HPJT0 (nic innego nie było) o pojemności 500 GB" to jest Twój cały dysk twardy, który jest podzielony na trzy partycje: Zastrzeżona, systemowa oraz uszkodzone dawne D. To próbuj ponownie TestDisk czy on zobaczy wcześniejszą postać te partycji: KLIK. Ponownie przypominam: nie pomyl partycji (żeby przypadkiem partycja C nie została teraz uszkodzona...), dokładnie sprawdź rozmiary.

 

A jeśli ta procedura nie będzie skuteczna, proponuję udać się do profesjonalnego serwisu, by to naprawili za Ciebie, bo takie naprawianie w domu to jeszcze szkód więcej narobi, skoro tu był nawet podstawowy problem z rozpoznaniem która partycja jest która (pomylenie "Zastrzeżonej przez system" z zaginionym dyskiem D) oraz ""jakiś WDC WD5000BPKX-00HPJT0 (nic innego nie było)".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...