Skocz do zawartości

Zawieszanie się przeglądarki i spowolnienie systemu


jogibabu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem który wystąpił to spowolnienie i zawieszanie się przeglądarki internetowej,system działa jak na pentium I i także potrafi się zawiesić.

 

eset nie wykrywa żadnego problemu mimo to komputer nie pracuje prawidłowo,co ciekawe to zdarzyło się to jednego dnia na trzech komputerach podłączonych do sieci.

proszę o pomoc w rozwiazaniu problemu,załaczam  logi z jednego z nich.

dziękuje

 

Addition.txt

FRST.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Brak oznak infekcji. Tylko minimalna korekta (bez jakiegokolwiek znaczenia dla problemów):

 

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {658A3AD1-8B96-4D4C-9D24-BD2A450D7BE8} URL = http://szukaj.gazeta.pl/portalSearch.do?s.si(navigation).navigationEnabled=true&s.sm.query={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {658A3AD1-8B96-4D4C-9D24-BD2A450D7BE8} URL = http://szukaj.gazeta.pl/portalSearch.do?s.si(navigation).navigationEnabled=true&s.sm.query={searchTerms}
HKLM\...\Run: [sunJavaUpdateSched] - "C:\Program Files\Java\jre7\bin\jusched.exe"
FF Plugin: @java.com/JavaPlugin - C:\Program Files\Java\jre7\bin\new_plugin\npjp2.dll No File
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Plus-HD-8.1-codedownloader.job => C:\Program Files\Plus-HD-8.1\Plus-HD-8.1-codedownloader.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Plus-HD-8.1-firefoxinstaller.job => C:\Program Files\Plus-HD-8.1\Plus-HD-8.1-firefoxinstaller.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Plus-HD-8.1-validator.job => C:\Program Files\Plus-HD-8.1\Plus-HD-8.1-validator.exe
S0 IntelIde; System32\DRIVERS\intelide.sys [X]
S3 UIUSys; system32\DRIVERS\UIUSYS.SYS [X]
S3 zlportio; \??\D:\1\Pulpit\KALKI\DIGITAL KM\zlportio.sys [X]
C:\WINDOWS\system32\REN*.tmp
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

 

 

 

problem który wystąpił to spowolnienie i zawieszanie się przeglądarki internetowej,system działa jak na pentium I i także potrafi się zawiesić.

Widzę dwie potencjalne przyczyny:

 

1. W systemie jest zainstalowana rozszerzona wersja "Microsoft Update":

 

DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} http://update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/muweb_site.cab?1383953565531

 

Możliwe spowolnienie z winy tej integracji. Wstępnie przeprowadź działania z tego posta: KLIK.

 

2. Sfatygowany (z roku 2011) ESET Smart Security.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, 

wykonałem ten krok z pkt.1 z tym że nie "Otwórz Internet Explorer > Opcje internetowe > Programy > Zarządzaj dodatkami > wyłącz MuWebControl Class." nie było takowego dodatku. :) 

 

i tak jak pisałem w pierwszym poście wystąpiło to na trzech komputerach niemalże jednoczesnie.

 

co do pkt.2 to mam go odinstalować i sprawdzić poprawność działania przeglądarki i systemu?

 

nadmienie że nie używam IE do przegladania netu.

Odnośnik do komentarza

 

co do pkt.2 to mam go odinstalować i sprawdzić poprawność działania przeglądarki i systemu?

Tak, poprzez Panel sterowania-->Zainstalowane programy

 

 

co ciekawe to zdarzyło się to jednego dnia na trzech komputerach podłączonych do sieci.

Może to wina routera.

 

Pojawia się taki błąd:

Error: (02/16/2014 10:52:51 PM) (Source: Userenv) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: System Windows nie może zarejestrować stanu sesji RSoP (Resultant Set of Policies - wynikowego zestawu zasad). Próba połączenia z WMI nie powiodła się. Dlatego żadne następne rejestrowanie zasad RSoP dla tej aplikacji nie zostanie wykonane.

Start --> Uruchom --> cmd i komenda net stop winmgmt

Następnie opróżnić folder C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository

Start --> Uruchom --> cmd i komenda net start winmgmt

Po tym restart komputera.

Odnośnik do komentarza
Tak, poprzez Panel sterowania-->Zainstalowane programy

 

w jaki sposób odinstalować soft to wiem   ;)

odinstalowanie nie zmieniło nic

 

Może to wina routera.

 

 

napewno nie jest to wina routera-postawiłem system na jednym z uszkodzonych i wszystko śmiga oki. więc wina leży w uszkodzonym systemie

Pojawia się taki błąd:

Error: (02/16/2014 10:52:51 PM) (Source: Userenv) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: System Windows nie może zarejestrować stanu sesji RSoP (Resultant Set of Policies - wynikowego zestawu zasad). Próba połączenia z WMI nie powiodła się. Dlatego żadne następne rejestrowanie zasad RSoP dla tej aplikacji nie zostanie wykonane.

Start --> Uruchom --> cmd i komenda net stop winmgmt

Następnie opróżnić folder C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository

Start --> Uruchom --> cmd i komenda net start winmgmt

Po tym restart komputera.

 

 

nic to nie zmienia-zawiesza się jak się zawieszał.

 

 

ciekawi mnie czy nakładka windy coś zmieni,czy się poprawi

napewno usterka siedzi w systemie bo dziś na jednym z uszkodzonych pc,po formacie, postawiłem system od nowa i działa wszystko jak należy.

muszę powalczyć z pozostałymi dwoma

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...