Skocz do zawartości

Jak odchudzić xpka aby jak najmniej zajmował?


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy "ta" płyta to szmelc, ale prawie jak szrot... AGP x4 = grafa na pół gwizdka. :) Reszta specyfikacji też nie powala, albo powala inaczej. ;) I jeszcze raz... "złom" odnosiło się raczej do wszystkiego co zaprezentowałeś, a nie tylko do wybranych części. Co nie znaczy, że nie będzie to działać. Po prostu sprawdź co masz sprawdzić... nie szukaj dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli "składacz" nie umie ocenić "przydatności" tego co sam składa to miałbym duży dylemat by mu taką czynność zlecić. Nie sztuką jest bowiem coś złożyć - takie coś wymaga inteligencji dziecka składającego np. klocki lego. Sztuką jest potem dać na to coś gwarancję że się nie rozsypie. Co innego jest też składać coś dla siebie, a co innego "firmowo", dla klienta. Kwestia podejścia, kwalifikacji i mentalności.

Odnośnik do komentarza

Moją opinię znasz. Olałbym podkręcanie, postawił na stabilność. Poza tym popytałbym w serwisach o jakiś tani, ale sprawny zasilacz - ewentualnie na wymianę. No chyba, że wynegocjujesz z klientem dodatkową sumę na zasilacz... a w zamian dołożysz mu np. drugi dysk. Jeśli potrafisz to możesz pokusić się o wymianę kondensatorów, ale to nie jest warte tej ceny.

 

BTW

Sprawdzałeś s.m.a.r.t. dysków? :)

Odnośnik do komentarza

Wiosny to nie uczyni, ale... może poskładać kompa i przetestować go na swoim zasilaczu (be quiet!) - w tym m.in. memtest, s.m.a.r.t. Potem się będziesz martwił o zasilacz...

S.M.A.R.T.

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__p__844#entry844

 

Możesz sprawdzić sprzęt na tzw. pająka. Minimalny konfig (1 kostka RAM-u, bez dysku, CD opcjonalnie jeśli nie ma stacji dyskietek) i sprawdzić czy będzie chodzić stabilnie. Na minimalnym konfigu możesz zapuścić memtest lub bootowalny antywir... A samą płytę główną to oddałbym do jakiegoś porządnego serwisu - sprawdzą Ci poprawność sygnałów na płycie. Tyle, że z oczywistych powodów... to se ne wrati, pane Havranek.

Odnośnik do komentarza

Ojj z tą moją zasiłką to się jutro pobawię bo dziś mi się już nie chce <leń> :D

 

S.M.A.R.T - http://img821.imageshack.us/img821/2664/kompp.jpg

 

Mem testa - zapuszczę zaraz .. lepiej 1 kosc potem 2 czy 2 naraz ?

 

Nie zostawie go na noc bo buczy jak porąbany .. ;/ ( głośny wiatrak od proca )

 

Narazie na fabrycznych ustawieniach w biosie

zapuściłem prime 95 i póki co działa

 

Test ten działa do tej pory (02.07 ) i sie nie zaciął ! ani nie zrestartowal!

Zasilacz to ten codegen

Odnośnik do komentarza

Bardziej chodziło mi o to, żebyś na be quiet! to potestował... wyeliminujesz ewentualny wpływ zasilacza na awarie. Potem tylko całość konfigu na docelowym zasilaczu.

 

Dysk ma bad sektory, a jeden z atrybutów 007, Seek Error Rate wydaje mi się podejrzanie za duży (kolumna 'Raw').

Częstotliwość błędów wyszukiwania głowic magnetycznych. W przypadku uszkodzenia systemu pozycjonowania, uszkodzenia serwa albo termicznej rozszerzalności dysku, ilość błędów wyszukiwania wzrasta. Większa ilość błędów wyszukiwania może oznaczać pogarszanie się stanu powierzchni dysku i podsystemu mechanicznego dysku.

Przydałby się skan dysku z MHDD. Chociaż ja bym ten dysk wyzerował i remapował (MHDD). A potem profilaktycznie zrobił S.M.A.R.T. i skan ponownie. Ale nie próbuj tego na Codegen-ie.

Odnośnik do komentarza

Sorka że tak długo nie odpisywałem ale tak bywa ;)

 

A skan mogę zrobić w moim kompie czy to musi być w tamtym bo średnio mi się chcę mojego BEQUIET! wyjmować itp ( aby u mnie te kable poukładać to się męczyłem ponad godzinę :D )

 

Ewentualnie no dobra zrobie w tamtym kompie jak trzeba..

 

 

U mnie mam na myśli odłączyć dysk 1 tb i tego wmontować i zeskanować .. :)

Odnośnik do komentarza

Po tym jak czytam "Twoje męki" to ja bym tego kompa od razu dosłownie i w przenośni wyrzucił - dla Twojego dobra.

 

Jeśli jakikolwiek klient go dostanie to jest to człowiek który albo absolutnie nie zdaje sobie sprawy w co się pakuje albo nie zna się ja komputerach i ten ma być jego poletkiem doświadczalnym.

 

Jeśli on będzie chciał cos poważnego na nim porobić to za chwilę będziesz go miał na karku z przysłowiowym nożem na gardle jak mu jakies ważne dane "dziwnym sposobem wyparują" - a czytajac opisy Twoich zmagań stanie się to bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...