Skocz do zawartości

Jak odchudzić xpka aby jak najmniej zajmował?


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka , mam pytanko jak odchudzić windowsa xp tak aby się wmiare mieścił na dysku 10.2 GB ?

 

Bo mam do roboty kompa co ma tylko dysk 10.2 GB i jak wiadomo to trochę mało ;(

 

Proszę o info jak go odchudzić tak aby nie utracić stabilności itp ;)

 

Komp to :

 

Amd duron 1 ghz

10.2 GB dysk

Gefroce 2 mx 440

Ram : 384 MB DDRI 400 mhz

 

Zasilacz: Codegen 300w

 

Wiem wiem zasilacz to dno shit gówno itp ale niestety do dyspozycji miałem jedynie:

 

Codegen 300w

Mustang 300w

Megabajt 300w

czyli sama czarna lista ;/

 

Który z tych "zasilaczy" będzie najlepszy ?

 

sprzęt nie jest energożerny więc chyba starczy taki zasilacz

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Optymalizacji miejsca na dysku raczej nie zrobisz jednym magicznym kliknięciem. Polecam poniższe lekturki.

https://www.fixitpc.pl/topic/46-archiwalny-optymalizacja-i-odchudzanie-xp/

https://www.fixitpc.pl/topic/43-archiwalny-services-uslugi-w-xp/

https://www.fixitpc.pl/topic/49-archiwalny-zabezpieczenia-robaczywe-ataki-poslaniec/

 

Co do zasilacza to niewiele Ci to pomoże, ale zerknij na posty #34 do #36.

https://www.fixitpc.pl/topic/1914-problem-z-uruchamianiem-czarny-ekran-migajacy-myslnik-zasilacz-naped-dvd/page__view__findpost__p__15497

 

Jeśli miałbym wybierać to zaryzykowałbym Codegen z tej przyczyny, iż mój dawny Rubikon jako tako się spisywał przy podobnym konfigu (choć zaznaczam, że wiosny to nie czyni!). Lepiej byłoby zainwestować w jakąś deltę lub fortrona. Możesz popytać w serwisach. Może te co masz na stanie wymienią Ci gratis na coś porządniejszego.

Odnośnik do komentarza

Wądpie czy wymienią bo to jakieś stare szmelce .. i tak komp nie dla mnie a klient za niego nie chcę dać więcej niż 80 zł za wszystko więc co ja mam tam pakować..

 

Poprostu w drugiej firmie gdzie sam złom jest to znalazłem..

 

no to zostanie ten codegen ...

 

A odchudzaniem zajmę się jutro bo już dziś zmęczony jestem ..

 

A tak propo do ilu tego durona na tym "zasilaczu" mogę podkręcić ?

 

czy to taka tragedia że lepiej nie kręcić ?

Odnośnik do komentarza
klient za niego nie chcę dać więcej niż 80 zł za wszystko

Przede wszystkim przekazałbym słownie klientowi z czym musi się liczyć przy takiej kwocie (awarie, niestabilność itp) i może po takiej rozmowie klient by sam coś dołozył.

 

A tak propo do ilu tego durona na tym "zasilaczu" mogę podkręcić ?

Ja bym uważał. Ewentualnie, jak wyzej napisałem, najpierw bym klienta uświadomił, a potem jak chce to niech sobie sam podkręci - ale juz po zapłaceniu Tobie należnosci.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że kompa sprzedajesz za symboliczną złotówkę a reszta to koszt fatygi, konfiguracji i optymalizacji? :lol:

Lex słusznie prawi. Nic ująć, nic dodać. W tej cenie to nie warto, żeby później ktoś chodził i buczał Ci koło ucha iż coś nie działa. I tak pierwsze co będzie musiał wtedy zrobić to podmienić (do testów) zasilacz.

 

http://pclab.pl/art43862.html

W komentarzach natknąłem się na wpis...

A CODEGEN TO GDZIE?? 75% awaryjności.
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to taki art jest z głębokich czeluści d...y który nie uwzględnia rodzajów awarii a tylko same zwroty, jeśli awaria :

W tym artykule niezawodność określamy za pomocą liczby zwrotów niesprawnego elementu wyrażonej w procentach. Oczywiście, im jest mniejsza, tym lepiej.
nie jest określona to cóż to za dane? Brali pod uwagę, że jakiś tam Claude nie potrafił poprawnie skonfigurować ramu, a kupił płytę stricte do OC? Jest tam w komentarzach też dobra sugestia odnośnie płyt z najwyższej półki, właśnie takich, które kupowane były z myślą tylko do OC, i teraz jest dziwne, że płyta katowana na wszystkie sposoby, traktowana najwyższymi napięciami, chłodzona ciekłym azotem, podzespoły wkładane i wyciągane setki razy i w końcu padła? No bez żartów :D

Druga rzecz w tekście:

Przedstawione dane pochodzą z francuskich sklepów internetowych, których właściciele nie mieli żadnego powodu, aby je fałszować.
a cóż to? Żabojady to niby inni ludzie, albo nadludzie? Tak samo, albo powiedziałbym, że nawet więcej jest tam noobów niż u nas i tacy sami niejednokrotnie krętacze, z tym że może więcej jest krętaczy nieświadomych, (cokolwiek to znaczy :D).

 

Co do codegena, bo to to samo co megabajt czy inne mustangi, też miałem w łapach wielokrotnie zestaw (któż nie miał?) z duronem i zasilany megabajtem, niektóre żyją do dziś i mają się całkiem dobrze inne padły, (@3oo odnośnie komentu, przecież oczywistą rzeczą jest, że nikt nie wsadzi codegena do nowego sprzętu bo go nawet nie pociągnie a art dotyczy sprzętów z roku co najmniej 2008, więc jak dla mnie komentarz chybiony totalnie), ziomus możesz nawet kręcić na nim tego durona................... jeśli pamięci wytrzymają.

Sprzęt podobny na znanym serwisie aukcyjnym można kupić za 100zł, a w tym przedziale cenowym celowałbym w PIII, gdybym był klientem rzecz jasna. :P

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że kompa sprzedajesz za symboliczną złotówkę a reszta to koszt fatygi, konfiguracji i optymalizacji? :lol:

Lex słusznie prawi. Nic ująć, nic dodać. W tej cenie to nie warto, żeby później ktoś chodził i buczał Ci koło ucha iż coś nie działa. I tak pierwsze co będzie musiał wtedy zrobić to podmienić (do testów) zasilacz.

 

http://pclab.pl/art43862.html

W komentarzach natknąłem się na wpis...

 

No nie za złotówkę za kompa z 50 zł + fatyga 30 zł :P

Złom to jest to racja ale i tak ma być głównie do neta...

 

PS. A po co zasilacz do testów wymieniać jak działa dobrze póki co ?

 

Ten komp to chyba złom trochę stary bo zasilacz montowany jest na skos i zakrywa wiatrak proca :x

 

Na testy mogę włożyć mojego Bequiet!a ( model itp na dole podany )

ale po co ?

 

Ps. Na sprzedaż mam jeszcze taK:

 

P3 800 mhz

256 mb ram sdram / Mogę rozszerzyć do 512

20gb dysk

zasilacz: nie wiem ( jakiś dell )

Windows 2000

Gniazdo agp LOW PROFILE więc lipa nie mam graf na low profile

 

oraz

Celeron 900 mhz

512 mb ram SDRAM

20 gb dysk

zasilacz: nie wiem ( jakiś dell )

Windows 2000

Intel 82815

Gniazdo agp LOW PROFILE więc lipa nie mam graf na low profile

 

 

Którego najlepiej klientowi sprzedać ?

 

bo wybrałem mu tego durona ale może PIII będzie lepszy ?

 

Przypomne jeszcze tego durona :

 

10.2 Dysk

Codegen 300

Duron 1000 mhz

Płyta gigabyte ( jakaś stara nie wiem dokładnie )

384 mb ram DDRI 400 mhz

Geforce 2 MX 440

 

 

Ewentualnie powiedz co gdzie poprzekładać to przełoże :D

 

może lepszy zestaw z tego się złoży ?

Odnośnik do komentarza
Złom to jest to racja ale i tak ma być głównie do neta...
Dobra jeżeli się udą włączyć to zapuszczę na nich 3dmarka

i ten który więcej PKT będzie miał ten będzie chyba najwydajniejszy ?

Czegoś tu nie rozumiem. Co ma 3dmark wspolnego z netem? Jak dla mnie bez sensu. Jak do neta to do neta.

Podstawa to dobre łacze i dobry monitor (coby oczy się nie męczyły od czytania tekstu - obie rzeczy nie są jak rozumiem składową tego co składasz.

W jednostce centralnej to chyba jedynie szybszy dysk poprawia wydajność aby cache przeglądarki nie mulił. Powłączać ad/flash-blocki i koniec. Nie ma co tu kombinować.

Odnośnik do komentarza
Wiem wiem ale sam wiesz lepiej przeglądarka komp i wszystko działa lepiej na mocniejszym i wydajniejszym kompie :D

Tak właśnie się rodzi popyt na sprzęt komputerowy. Ludzie maja komputery w zupełnosci im wystarczające, a sprzedawcy im wmawiają, że hiper-super nowy procesor, 8GB ramu, i terabajtowy dysk im przyspieszy działanie neta.

Odnośnik do komentarza

marekW

 

W artykule niemal w pierwszym zdaniu stoi:

Powszechnie wiadomo, że umiejętnie dobraną statystyką można udowodnić niemal każdą tezę.
i tylko jako ciekawostkę można go traktować, IMHO. Fakt, niepotrzebnie wyciągnąłem ten komentarz... :)

 

ziomus1233454

 

Miałem na myśli testowanie, ale w razie awarii... innymi słowy, jak klient będzie Ci za jakiś czas buczał, że coś mu nie działa. Bo chyba dajesz mu gwarancję rozruchową? :lol: A poza tym bym proponował przejrzenie specyfikacji płyty głównej i poskładanie tego kompa, do którego można będzie włożyć (w przyszłości :lol:) wydajniejszy procek i więcej RAM-u.

Odnośnik do komentarza

Ramu można włożyć bo są 2 sloty wolne..

 

No gwarancja rozruchowa trwa tydzień...

 

Płyta to : Shuttle ak41

łudząco wygląda jak gigabyte a jednak nie ;o

 

Narazie go potestuje serfowaniem po necie..

 

Ojj ten codegen to gówno przed chwilą sam się zrestartował komp ;/

 

chyba idę po inny zasilacz bo z codegenem nie chcę się bawić już :D

 

Pewnie znowu jakieś gówno z czarnej listy znajde ale może lepsze..

Odnośnik do komentarza

marekW

 

W artykule niemal w pierwszym zdaniu stoi:

 

Przeczytałem ten artykuł w całości, dlatego właśnie zdania poddałem w wątpliwość pisanie arta wiedząc co umiejętnie dobrane dane potrafią zrobić, dla mnie autor po prostu sklecił coś czym musiał się w gorszy czy lepszy sposób wykazać, wybrał ten gorszy wariant. Powszechne na piczylabie. To była tylko moja uwaga i bynajmniej nie skierowana do Ciebie.

ziomus1233454 -

Płyta to : Shuttle ak41
czy aby na pewno ak-41 ?
Odnośnik do komentarza
A zasilacz to q-tec 350w

Lepszy od codegena i mustanga ?

to ta sama półka, mam propozycję, myślę, że zanim włożysz jakiś "złom", (a masz ich tam trochę ;) ) to go przed włożeniem rozkręć i sprawdź jak wyglądają elektrolity, jeśli nie napuchły i nie wylały to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie jakiś czas działał (o ile już nie wyschły rzecz jasna, ale tego już nie sprawdzisz). :D
Odnośnik do komentarza

Dobra jutro rozkręce po kolei każdego i się okaże narazie mam jedynie rozkręconego tego mustanga..

 

Zobacz foto tego mustanga:

 

I powiedz jak to dokładniej wygląda :D

 

http://img543.imageshack.us/img543/6456/dsc00663k.jpg

 

Które to ?

 

Mało ma rzeczy w środku w porównaniu z porządnym zasilaczem..

 

ewentualnie jutro dam foto wszystkich i powiesz który w najlepszym stanie :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...