Skocz do zawartości

Chwilowe zaniki internetu / chwilowa utrata pakietów


Luqi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ostatnimi czasy miewam dość irytujący problem, który według moich przypuszczeń ingeruje także w rozgrywki sieciowe gier.

Otóż: z tego co zauważyłem, czasami zdarzają się jakby jednosekundowe przerwy w internecie. Kiedy wchodzę na randomową stronkę internetową, ta potrafi się niekiedy niezaładować (tak, jakby nie było internetu), dopiero po odświeżeniu strony ładuje się normalnie. Czasami strona potrafi się ładować bardzo długo, i dopiero refresh pomaga.. Kiedy pingowałem np. google.pl czy onet.pl, pingi były w porządku, bo około 9ms i nie było żadnych ich skoków, bądź utraty pakietów. W grze internetowej mam dostęp do tzw. netgraph'a. Czasami, w randomowych odcinkach czasu podczas biegu po prostu mnie cofnie o pare metrów. Netgraph w tej chwili pokazuje utratę tzw. Loss Packets. Ping jest w tym momencie w porządku, natomiast tracę pakiety, które ja wysyłam do serwera. Co może być przyczyną? Poniżej zamieszczam wszelkie pomocne pliki i specyfikację.
Nie obraziłbym się także, gdyby ktoś zerknął na OTL'a i wrzucił jakiś skrypt do usunięcia zalegających śmieci.

 

Serdecznie dziękuję z góry, za cały poświęcony czas i trud włożony w pomoc mojej osobie :)

 

Specyfikacja sprzętu:

 

DirectX: 9.0c (4.09.0000.0904)
Procesor: AMD Athlon X2 2.11GHz (Dual-Core)
Płyta główna: Foxconn (WinFast) N570SM2AA-8EKRS2H
Karta Graficzna: GeForce 8600GT
Dysk twardy: Hitachi HDS721616PLA380
Pamięć: 2x 1024mb (KingStone)
System Operacyjny: Windows XP/SP 3
Router: TP-Link TL-WR740N
Modem: Motorola SB5100E
Antywirus: Avast free!

3301803392.png

Extras.Txt

OTL.Txt

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie sprawdzałem logów, nie moja działka i z lenistwa ;p.

 

Przez co się łączysz? Domyślam się, że przez kabel, ale czy komp jest połączony najpierw z routerem, a potem z modemem?

Czy bezpośrednio do modemu?

To dosyć istotne pytanie.

Jeśli jest tak jak w pierwszym przypadku - zrób dla próby bezpośrednie połączenie z modemem. I poinformuj czy przeprowadziles taka probe i czy jest jakas roznica.

 

Może to moje idee fix, ale uważam, że avast to najgorszy antywirus i ma całkiem sporo efektów ubocznych. Były niejednokrotnie opisywane przypadki, że strony się nie wczytywały przez jego ochronę www, ale to nie tłumaczy problemow w gierce.

Te lagi są częste? Na wszystkich serwerach?

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Problem występuje w obu przeglądarkach ?

 

Firefox reset: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

 

Uruchom wiersz poleceń i wpisz: netsh winsock reset  i klik enter. Reset komputera.

 

Uruchom wiersz poleceń i wpisz: sfc /scannow  i klik enter. System poprosi o włożenie płyty instalacyjnej. Zostaną sprawdzone pliki systemowe i naprawione ewentualne błędy.

 

Jak będziesz grał to uruchom Menadżer zadań i zobacz jak wygląda użycie pamięci RAM i procesora.

 

Jest jeszcze taki błąd:

 

Error: (02/13/2014 06:10:37 PM) (Source: 0) (User: )

Description: \Device\Harddisk0\D

 

Popraw przewody ( przeczyść styki ) dysku.

Odnośnik do komentarza

Groszexxx

 

Co jest BARDZO istotne, jestem prawie pewien, że utraty występują, gdy siostra korzysta z telefonu poprzez wi-fi. Odpaliłem w swoim telefonie WI-FI i pojawiły się dropy. Nigdy wcześniej nie było takiego problemu, nawet 3 komórki mogły korzystać z wifi bezproblemowo.

 

Muzyk75 - problem rozwiązany poprzez reset FireFoxa. Dziękuję :)

Natomiast nadal pozostał problem utraty pakietów, podczas uruchomionego wifi na telefonie.

Wszystkie Twoje inne porady wykonam jutro z racji braku czasu.

 

@EDIT: nawet przy wyłączonym wifi na telefonach są lossy w grze. Dzieje się tak losowo, co 2 sek lub co 120s

@EDIT2: ostatnio robiłem upgrade oprogramowania na routerze, być może to coś zmieniło na gorsze?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...