Skocz do zawartości

Bliżej nieokreślone problemy z Directx


spawciu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na czym polega zerowanie w Parted Magic - co on tam wpisuje. Konieczne są zera a te wstawia MHDD.

Czy obrazek z F8 wykonany jest po WSZYSTKICH kolejnych działaniach jak w poście #14?

 

Z wlasnego podwórka padnie odpowiedź. Kiedyś stosowałem Parted Magic. Skąd inąd świetna aplikacja. Ale w tym przypadku chodzi o remap. Tak sądzę i tego już (chyba) tu wychodzi moja nie wiedza - Parted nie jest w stanie  zrobić.

 

To co pokazujesz to jakaś modyfikowana wersja MHDD i nie wiem jaka.

Tak ciężko wypalić płytkę na bazie obrazu ze źródła?

 

 

Zauważyłem to wczoraj. Masz na mysli wersję MHDD?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Te dwa obrazki przeczą sobie jeżeli wykonałeś działania dokładnie wg. kolejności.

W którym momencie wykonałeś SMART?

Te dwa zrzuty odziela tylko jedno kliknięcie F8. Pierwszy zrzut po zakończeniu skanowania F4+F4 (tu jako druga fotka) drugi zrzut po kliknięciu F8. Wszystko w/g instrukcji z postu 14, krok po kroku z wydrukowaną instrukcją w ręku. Skanowanie z postu #24 zrobione tuż przed wszystkimi operacjami, po udanym wejściu do programu MHDD. Nie ma mowy o pomyłce!

 

 

EDIT:

Proszę zwrócić uwagę na zegary.

Odnośnik do komentarza

Dziwne jest to że wyniki z kilku programów sobie zaprzeczają.

 

Wykonaj raz jeszcze to co napisał Wiesław531 w poscie nr 14 i załącz zdjęcia po zakończeniu ( MHDD 4.6 ).

Mam rozumieć, że nie nie wierzycie w to co sami zaproponowaliście? Czy bardziej mnie, że coś sknociłem?

Spoko, tylko to potrwa troszkę - a dziś już pewnie nie zdążę. Każda z operacji zajmuje grubo ponad godzinę ..., więc siłą rzeczy wyniki jutro.

Miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Chciałbym zobaczyć obrazek z etapu remapowania przed zatwierdzeniem i bez wykonania remap.

Chodzi o to jak ustawiasz przygotowanie do remap.

 

Przewidziałem takie pytanie i przygotowałem stosowną sesję fotogaficzną z uwzględnieniem kolejnych etapów.

Po wgraniu zacząłem od sprawdzenia czy cokolwiek się zmieniło (F8), następnie wykonałem wszystkie zalecane czynności. Pozostałe fotki wrzucę jak uda mi się podpiąć dysk do jakiegoś czynnego kompa, akuat nie mam żanego pod ręką z gniazdami sata. Pozdawiam

post-3936-0-35937500-1392552604_thumb.jpg

post-3936-0-35937500-1392552612_thumb.jpg

post-3936-0-09375000-1392552619_thumb.jpg

post-3936-0-98437500-1392553618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Skan wykazuje poprawność dysku. SMART - niestety nie.

 

Aby sprawdzić go narzędziem WD - wersja dla DOS (nie masz systemu ale mam nadzieję, że masz napęd dyskietek).

Pobierz plik - KLIK. Wypakuj - uruchom i wykonaj testy, które są opisane w instrukcji. Soft prawdopodobnie wykonuje stosowne naprawy.

Zobacz czy jest tam finalnie info o SMART a szczególnie Current Pending Sectors.

Zrób fotki i pokaż je.

Odnośnik do komentarza

Rozwiązałem sprawę wklejenia wszystkich fotek inaczej - udostepniam je w Dropbox. Link do wszystkich zdjęć:

 

https://www.dropbox.com/sh/pp2yl5xgk8otee8/Of8G4cfiaf

 

 

@wiesław531 - stacji dyskietek nie mam ale postaram się zabootować z pendrive.

Link do wykonywanych fotek (wrzucam kolejno zaraz po wykonaniu zalecanych czynności) z działania programu DLGDIAG 5.21:

 

https://www.dropbox.com/sh/1els64j4qrdwqcj/_spDaLxM2I

 

 

EDIT:

Dorzucam fotkę z Opcji "GSmartControl" bootowalnej wersji (.iso wypalone na płycie, ver. 2014_01_04) programu PartedMagic oraz plik SMARTlog

 

https://www.dropbox.com/sh/r6ghzjucz42bl7n/pJZEMhdmPP

Odnośnik do komentarza

Popraw ostatnie zdjęcie jeśli jest tam coś istotnego.

Po tych wszystkich eksperymentach stawiaj system koniecznie z pełnym formatowaniem partycji w opcjach zaawansowanych dysku.

 

Nie zauważyłem kiepskiej jakości zdjęcia przepraszam (musiałbym robic ponowny skan), zdecydowanie był brak błędów - opis podobny do szybkiego skanu. Wyedytowany post wyżej ma dodatkowe wyniki z PartedMagic v. 2014

Odnośnik do komentarza

Podsumowując temat - nic nie osiągnęliśmy, przybyło tylko 10 sektorów niestabilnych oczekujących na remapowanie. Nurtuje mnie pytanie - czy warto było poświęcać tyle czasu, być może na niekonieczną interwencję?  Czas pokaże jak to wpłynie na żywotność dysku. Bezsprzecznie - jest to cenna lekcja w sprawach diagnostyki dysków za którą dziękuję. Pozrawiam i także życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...