Skocz do zawartości

Konfiguracja routera na statycznym IP


muszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z konfiguracją routera tp-link (tp-wr740n) z internetem z firmy Dolsat, z tego co się zorientowałem jest to chyba kablówka i mam statyczne IP, lecz nie wiem dokładnie jak skonfigurować żeby to chodziło i jakbym mógł prosić o pomoc. Poniżej daje zdjęcia z wszystkimi moimi danymi internetowymi.

I na ostatnim zdjęciu podaje zdjęci z polami do wypełnienia w routerze.

Z góry dzięki za pomoc.

post-4185-0-29687500-1392141374_thumb.jpg

post-4185-0-73437500-1392141375_thumb.jpg

post-4185-0-40625000-1392141376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prawdopodobnie dostawca Internetu Dolsat do twojego IP przypisał MAC-adres karty sieciowej (to co w szczegółach połączenia sieciowego występuje jako adres fizyczny). Są dwa rozwiązania: poprosić dostawcę, żeby zmienił na MAC-adres twojego routera albo sklonować MAC z karty sieciowej komputera na interface WAN routera. Poszukaj w ustawieniach TP-Linka funkcji klomowanie MAC-adresu.

Odnośnik do komentarza

Należy wpisać adresy DNS. Mogą być te ze zdjęcia nr3, alternatywnie można je zastąpić np. DNS-em googla tj. 8.8.8.8 lub opendns 208.67.222.222

Po stronie LAN routera należy ustawić jego adres IP (można zostawić domyślny czyli 192.168.1.1) i serwer DHCP, a na komputerach, które chcesz podłączyć do niego "Uzyskaj adres IP automatycznie". I to byłoby chyba na tyle.

 

PS.Więcej informacji o konfiguracji tp-linka znajdziesz na forum, do którego likowałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...