Skocz do zawartości

Częste rozłączanie sieci -Tp Link TL-WR740N


Lepir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu dziewczyna ma problem z netem. Mianowicie zrywa jej sie połączenie w losowych odstępach czasu. Dzisiaj podobno co 15-20min. Pomaga reset routera. Ma dwa lapki i mówi, że na tym drugim problem również występuje. Poniżej zostawiam log z jej komputera. Próbowałem się w tym jakoś rozeznać...niestety przerasta mnie to. Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś rzuciłby okiem i powiedział w czym może tkwić problem.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to wysoka wartośc pingów dochodząca do 550 ms. Co charakterystyczne opóźnienia powstają już pomiędzy laptopem a routerem. Przyczyną może być duża odległość, przeszkody (np. ściany) między nimi lub zakłócenia (np. od sprzętu elektrycznego - mikrofali?).

Następną rzeczą są wyniki komend tracert i pathping. Zazwyczaj jest to kilka, kilkanaście węzłow przez które przechodzą pakiety. W tym wypadku wygląda to tak, jakby router był połączony bezpośrednio z serwerem dns google :confused: Nie potrafię tego wyjaśnić, ale nie wygląda to normalnie. Nic nie napisałeś o dostawcy Internetu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...