Skocz do zawartości

Jak oczyścić dysk C ze zbędnych plików? Komunikat o braku miejsca na dysku C, Windows 7 Home Premium 64 bit


leliwka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa Samsung  R540 z Windows 7 Home Premium, 64 bit. Kilka dni temu wyskoczył mi komunikat, brak miejsca na dysku i laptop wyłączył się. Po uruchomieniu go wykasowałam zbędne pliki i laptop chodzi, ale przy oglądaniu grafik, filmów włącza się wentylator i ogólnie laptop wolniej chodzi. Czy mógłby mi ktoś z was pomóc , co mam zrobić żeby zwolnić miejsce na dysku i oczyścić go z niepotrzebnych plików śmieci.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

leliwka > szybko bez zbędnego nawijania > jest taki magiczny programik TFCleaner > znajdziesz w necie.

odpalasz > klikasz OK i czekasz > usuwa pliki tymczasowe (temp) jak dalej mało miejsca to już musisz przerzucić ręcznie z dysku C na inną partycję.

a czy on też usuwa zbędne pliki w rejestrze?

I co mam tam zaznaczyć w tym programie wszystko?

Już to zrobiłam i dalej bez zmian, być może to jakiś inny problem, może to coś innego zżera miejsce na dysku

Odnośnik do komentarza

Z drugiego postu brak HWINfo ale zakładka Sensors (u góry). Pokaż cały obrazek.

Dodatkowo - Start - Uruchom - diskmgmt.msc - Enter (zobacz jak ma wyglądać ten obrazek - opis w linku do Hardware).

 

I nie pisz - bo ja w końcu baba. Picasso też, że użyję tego wyrazu "baba".

 

EDYTA

 

@Belfegor

Dodatkowe info. Jeśli wiesz o tym to bez znaczenia - przyda się innym.

Od kilku miesięcy systemowe oczyszczanie dysku na W7 ma dodatkową funkcjonalność - w wersji podstawowej czyści również zainstalowane aktualizacje w ramach Windows Update i co ważne PLIKI INSTALACYJNE W7 SP1 :cheer: .

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Z drugiego postu brak HWINfo ale zakładka Sensors (u góry). Pokaż cały obrazek.

Dodatkowo - Start - Uruchom - diskmgmt.msc - Enter (zobacz jak ma wyglądać ten obrazek - opis w linku do Hardware).

 

I nie pisz - bo ja w końcu baba. Picasso też, że użyję tego wyrazu "baba".

 

EDYTA

 

@Belfegor

Dodatkowe info. Jeśli wiesz o tym to bez znaczenia - przyda się innym.

Od kilku miesięcy systemowe oczyszczanie dysku na W7 ma dodatkową funkcjonalność - w wersji podstawowej czyści również zainstalowane aktualizacje w ramach Windows Update i co ważne PLIKI INSTALACYJNE W7 SP1 :cheer: .

post-10943-0-93750000-1391546698_thumb.jpg

post-10943-0-31250000-1391546706_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

 

Z drugiego postu brak HWINfo ale zakładka Sensors (u góry). Pokaż cały obrazek.

Dodatkowo - Start - Uruchom - diskmgmt.msc - Enter (zobacz jak ma wyglądać ten obrazek - opis w linku do Hardware).

 

I nie pisz - bo ja w końcu baba. Picasso też, że użyję tego wyrazu "baba".

 

EDYTA

 

@Belfegor

Dodatkowe info. Jeśli wiesz o tym to bez znaczenia - przyda się innym.

Od kilku miesięcy systemowe oczyszczanie dysku na W7 ma dodatkową funkcjonalność - w wersji podstawowej czyści również zainstalowane aktualizacje w ramach Windows Update i co ważne PLIKI INSTALACYJNE W7 SP1 :cheer: .

 

ALE WY JESTEŚCIE WYJĄTKOWE BABY :)

 

Odnośnik do komentarza

Mozna. Pooglądaj film i już bedzie wiadomo czym i jak.

 

Dzięki jutro się za o zabiorę. Wiesz co jeszcze zauważyłam, że jak podłączam zasilacz to wtedy wentylator zaczyna głośno chodzić, dlaczego?

No tak próbowałam go rozkręcić , ale to trochę bardziej skomplikowane żeby się dostać do wentylatora niż na tym filmiku który pokazałeś

 

więc już dobry Bóg zrobił co mógł, teraz potrzeba fachowca :)

Odnośnik do komentarza

Może za słaba bateria i dlatego wolniej chodzi. A jak podłączysz zasilanie, dostaje prądu i zaczyna wydajniej pracować. Nie wiem.

Ale wiem jedno powinnaś go porządnie wyczyścić.

Wydaje mi się że szybciej chodzi bez baterii.

No więc muszę go oddać w fachowe ręce. Nie wiem, może dodać mu pamięć, albo procesor, żeby był wydajniejszy? Ale dziękuję za pomoc i tak dużo mi pomogliście wszyscy

Odnośnik do komentarza

Jak go oddasz fachowcom :D to dmuchną mu w turbinę sprężonym powietrzem (pomoże lub nie i tylko chwilowo) i przy okazji mogą uszkodzić płytę główną bo jeżeli wcześniej nie zablokują wiatraka to zrobi się z tego prądnica i da napięcie zależne od obrotów wiatraka.

 

Taka operacja wogóle nie usuwa kurzu.

 

Miejsce na dysku to dalszy temat bo trzeba zdiagnozować stan dysku. Jeżeli będzie OK można pozbyć się zbędnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
no tak do Ciebie tylko że ja mieszkam w Monachium

 

Tam między innymi produkują moje ulubione auta. Jaką masz pogodę?

A wracając do tematu lapka > założmy na chwilę że niemiecka solidność przetrwała chińszcyznę ;)

Może jakowyś niemiecki serwisant wykona czyszczenie porządnie i zgodnie z zasadami.

Zapytałem czy to Twój lapek bo na obrazku z Hwinfo jest bardzo niskie taktowanie procka, a to znaczy jedno procesor sam się broni przed temperaturą. Nie czekaj tylko zanoś go do serwisu w Monachium. Kurcze jak to brzmi - zanoś go do serwisu w Monachium. :lol:

Czuję się jak Euro -pejczyk :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...