Skocz do zawartości

Problem z dostępem do plików


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy te dodatki do Tibia są pewne? Żeby nie było takich historii: KLIK.

 

W podanych logach nie ma żadnych oznak infekcji, za to widać defekt w postaci niepracującego poprawnie WMI (FRST nie mógł pobrać listy procesów). Te błędy z dostępem: sugeruję zainteresować się COMODO Internet Security, czy przypadkiem funkcje HIPS nie okazały się zbyt przedsiębiorcze. Z drugiej strony: czy blokady się pokazywały tylko przy próbie instalacji owych dodatków Tibia?

 

Do wykonania drobne korekty nie związane z tematem zasadniczym, tzn. usunięcie wpisów odpadkowych. Odinstaluj adware FilesFrog Update Checker. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {1395AFE3-AA8D-41F4-95E3-09B8C7FF2431} - System32\Tasks\RunAsStdUser Task => C:\Program Files (x86)\Sanjeev18\Standalone 8 Clock\Standalone 8 Clock.exe
Task: {868574EF-5E4C-4600-9CF3-48833F598B0A} - \DealPly No Task File
Task: {DF5EDB52-4131-410A-AABB-646BBF3548EF} - \Desk 365 RunAsStdUser No Task File
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
FF NetworkProxy: "type", 0
FF Plugin ProgramFiles/Appdata: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\plugins\nppluginrichmediaplayer.dll ()
S3 EagleX64; \??\C:\Windows\system32\drivers\EagleX64.sys [x]
C:\Users\abc\AppData\Local\WMTools Downloaded Files
C:\Users\abc\AppData\Roaming\abclog.dat
C:\Users\abc\AppData\Roaming\chrtmp
C:\Users\abc\AppData\Roaming\F4A03908
C:\Users\abc\AppData\Roaming\WinDir
C:\Windows\3F5C371F8EA24F259D3DD0B4526E3AEA.TMP
AlternateDataStreams: C:\ProgramData:NT
AlternateDataStreams: C:\Users\All Users:NT
AlternateDataStreams: C:\Users\abc\Dane aplikacji:NT
AlternateDataStreams: C:\Users\abc\AppData\Roaming:NT
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\Application Data:NT
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\Dane aplikacji:NT
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\MTA San Andreas All:NT
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\TEMP:6BE50C2B
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Fixlog został wykonany dziś pojawił się jakiś nowy błąd

 

7BLudFK.png

 

Pobrałem na probe Picasa zainstalowałem i nic się nie wyświetliło.

 

Możliwe, że mam problem tylko z tymi plikami. Dodam, że pobrałem je z oficjanlych stron i do tego znajomi używają tego samego.

 

Z tym comodo zbytnio się nie bawiłem bo nie mam pojęcia gdzie znaleść te opcję odinstalowałem FilesFrog Update Checker

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Wykonaj sprawdzenie plików systemowych. Uruchom wiersz poleceń jako administrator i wpisz: sfc /scannow  i klik enter.

 

Pobierz Malwarebytes Anti Malware https://www.malwarebytes.org/ Przy instalacji nie zaznaczaj wersji pro na okres próbny. W zakładce ustawienia-->ustawienia skanera zaznacz PUP; PUM "Pokazuj w wynikach i zaznacz przy usuwaniu." Wykonaj skan.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem według twoich instrukcji 

Nie wykryło żadnych błędów w plikach systemowych.

Malawrebytes Anti-Malware wykrył 15 zagrożeń i je usunął wykonać jakieś dodatkowe błąd przy odpalaniu tych programów nadal występuje, ale działają.

Jakieś rady? Na jakimś angielskim forum wyczytałem że może być coś zepsute w regist związane z administratorem.

MBAM-log-2014-02-05 (18-52-33).txt

Odnośnik do komentarza

dziś pojawił się jakiś nowy błąd

Czy błąd uszkodzonego Kosza po jego opróżnieniu nadal występuje?

 

 

Nie wykryło żadnych błędów w plikach systemowych.

Skan sfc /scannow nie był tu zadany przeze mnie z powodu wyraźnego opisu problemu. Problem nie ma związku z plikami systemowymi. Podałam konkretną sugestię, która nawet nie została sprawdzona i zaczynacie błądzić w dziwnych kierunkach.

 

 

Z tym comodo zbytnio się nie bawiłem bo nie mam pojęcia gdzie znaleść te opcję

+

 

Jakieś rady? Na jakimś angielskim forum wyczytałem że może być coś zepsute w regist związane z administratorem.

Nie szukaj w systemowych plikach, wadach rejestru etc.... Zacznij od podstawowego programu, który steruje dostępem i może go blokować, a jest to COMODO. Skoro "nie umiesz znaleźć opcji", to po prostu na próbę odinstaluj program i sprawdź jak to wygląda bez niego. Z tym, że ja nie podłożę głowy pod te dodatki do Tibia:

 

 

Możliwe, że mam problem tylko z tymi plikami. Dodam, że pobrałem je z oficjanlych stron i do tego znajomi używają tego samego.

To że znajomi używają nie jest dla mnie żadnym argumentem. Proszę podaj linki do owych "oficjalnych stron".

 

 

Malawrebytes Anti-Malware wykrył 15 zagrożeń i je usunął wykonać jakieś dodatkowe błąd przy odpalaniu tych programów nadal występuje, ale działają.

Wyniki w 99% bez znaczenia.

- Wszystko z C:\AdwCleaner\Quarantine + C:\FRST\Quarantine zupełnie się nie liczy. To są nieaktywne kwarantanny narzędzi. Skan MBAM został zadany przed poprawnym usunięciem kwarantann, stąd te wyniki.

- Trojan.Dropper w instalatorze Ventrillo to fałszywy alarm. Prawdopodobnie drugi "Trojan.Dropper", tylko w cache Google Chrome, to jest replika tego instalatora.

 

Czyli zostają dwa wyniki, w tym pierwszy jest niejasny (to jest właśnie jedna z owych paczek Tibia), a drugi w ogóle nie związany z tematem (nikły odpadek adware):

 

C:\Users\abc\Downloads\ElfBot.rar (Spyware.PWS) -> Nie wykonano akcji.

C:\User Data\Default\Extensions\newtab.crx (PUP.Optional.Elex.A) -> Nie wykonano akcji.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...