Skocz do zawartości

Aktywna aplikacja przestaje być aktywna


gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

WIem, że to dziwnie brzmi ale tak własnie jest. Ale np. używam Worda, Photoshopa czy po prostu przeglądam internet na FireFoxie, nagle otwarta aplikacja przestaje być aktywna. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, usunąłem kilka programów, wyłączyłem też część z menedżera zadań, zainstalowałem najnowszego Flasha i nadal to samo :-/ Strasznie irytujące, zwłaszcza jak coś piszę, podczas pisania tego tematu również mi kilka razy ten błąd wyskoczył. Załączam screena menedżera zadań oraz to co jest uruchamiane.

 

problemacja.jpg

 

Tak poza tym to forum polecono mi na innym forum, więć przy okazji zamieszczam tutaj link do tematu z tamtej witryny. Na początku myślałem, że to kwestia oprogramowania do myszki i klawiatury, no ale wyszło, że to samo się dzieje, kiedy używam tabletu :-/
http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=92355

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może zostawiłeś pióro na tablecie, co? ;) 

I przez to ci oprogramowanie fiksuje?

 

Może zwyczajnie też jakiś klawisz ci się zablokował i został we wciśniętej pozycji?

 

Profilaktycznie wymieniłbym stery od myszy i tabletu. Ale fiksować może wszystko, od wtyczki do Firefoxa (choćby takiej jak te Logitecha) po właśnie jakiś skrót klawiaturowy, najczęściej od karty graficznej.

Choć ostatnio jakiś kretyński mi się trafił w muzycznym Helium 10. Chyba CTRL + R... ;)   

 

Jak to się objawia, znika ci okno programu, czy tylko się chowa? Masz kilka monitorów? Używasz jakiegoś skrótu do pokazywania pulpitu?

Trochę to takie wróżenie z fusów... ;)

Odnośnik do komentarza

blet odpada, bo nawet jak niny to się tak dzieje. Wczoraj zrobiłem aktualizacje Microsoftu i jakby trochę lepiej. Ale już raz tak miałem po wyłącznieu Kaspersky'ego, dwa dni spokoju były. Skrótów, żadnycvh nie ma, bo nawet jak komputer stał, nic nie klikałem, a widziałem, ze sie okienko odaktywniło. Wygląda to tak jakbyś kliknął myszką w pulpit, z tą róznicą, że jak klikniesz w pulpit to na pasku zadań ikona np. Firefoxa przestanie być podświetlana, a tutaj nadal jest podświetlona, ale tym samym nieaktywna... popierdo*lone to wszystko. Robię chyba formata :-) ...tak, mam 2 monitory, używałem programu do ich obsługi, ale skasowałem.

Odnośnik do komentarza

blet odpada, bo nawet jak niny to się tak dzieje. Wczoraj zrobiłem aktualizacje Microsoftu i jakby trochę lepiej. Ale już raz tak miałem po wyłącznieu Kaspersky'ego, dwa dni spokoju były. Skrótów, żadnycvh nie ma, bo nawet jak komputer stał, nic nie klikałem, a widziałem, ze sie okienko odaktywniło. Wygląda to tak jakbyś kliknął myszką w pulpit, z tą róznicą, że jak klikniesz w pulpit to na pasku zadań ikona np. Firefoxa przestanie być podświetlana, a tutaj nadal jest podświetlona, ale tym samym nieaktywna... popierdo*lone to wszystko. Robię chyba formata :-) ...tak, mam 2 monitory, używałem programu do ich obsługi, ale skasowałem.

 

Hmmm, może to coś na kształt opcji "hover", co to aktywuje programy po przesunięciu po nich myszą? Niby fajne ale bardzo upierdliwe...

 

Cóż, format to na pewno dość szybkie wyjście, choć mnie przeraża samo choćby powtórne konfigurowanie programów z których korzystam...

Oczywiście jak nie masz tego zbyt wiele, to problemu nie ma.

I może rzeczywiście nie warto się... lić. ;)

 

A do dwóch monitorów polecam: Actual Multiple Monitors. Fajnie śmiga...

Odnośnik do komentarza

Sam już nie wiem. W każdym razie już zadecydowałem, że robię format, jak tylko skończę aktualny projekt (praca).

 

Dzięki za Actual Multiple Monitors, do tej pory używałem Display Fusion, skonczyła mi się licencja darmowa i myślałem o kupnie, chyba dobrze, że się wstrzymałem. Szkoda tylko, że cena taka duża, tu w sumie tez niecała 100 trzeba wywalić, tak naprawdę tylko za funkcję szybkiego przerzucania z jednego ekranu na drugi i opcję 2 tapet, każda na innym monitorze. No chyba, że się słabo wgłębiam w temat i są jeszcze inne dodatki, których niepotrafię używać a ułatwiają życie :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...