Skocz do zawartości

Problem z myszką i portami usb


kazinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam problem z  myszką podłączoną do portu usb. podłączając myszkę do portu usb czasami wogule jej nie widać i nie jest podświetlona a czasami sie podświetla i wyskakuje mi komunikat  że system nie jest w stanie rozpoznać urządzenia USB i nie działa ono poprawnie. Dzieje się tak co chwilę, co chwilę słychać dźwięk podłaczania nowego urządzenia i jego odłączania, a i dymek z komunikatem również wyświetla się co parę sekund. Dodatkowo laser w myszce miga, również z tą samą częstotliwościa co komunikat i dźwięk.Kupiłem nową myszkę ale jest to samo. Sprawdziłem myszki na innym kompie obie są dobre. obecnie używam starej myszki z kólką podłaczoną do pod PS/2,która jest bez rolki. myślałem ze padły porty usb, wiec kupiłem karte z portami usb i jakiś czas myszka chodziła dobrze. Kursor myszki samoczynnie porusza się po ekranie, tak było przy myszkach optycznych jak i jest teraz. Próbowałem od nowa wgrywać sterowniki ale to nic nie pomogło,i mogłem coś przekombinować. Podłączając pendrive'a pod usb tez  system go nie widzi albo nie rozpoznaje, lecz po  kilku próbach podłączenia pendrive zaczyna działac. Problem zaczął sie pojawiać po tym jak na pendrive miałem trojana.antywirus go wykrywał i usuwał pliki w których sie znajdował. Na zakończenie dodam ze mam 10-letni komputer ,i dośc czesto moje dzieci z niego korzystają.

 

FRST.txt

Extras.Txt

Addition.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Usługa Instrumentacji Windows jest uszkodzona:

 

ATTENTION: If processes are not listed WMI should be repaired.

 

Na początek doczyszczenie systemu z pozostałości:

 

 

 

Otwórz notatnik i wklej:

 

S2 winmgmt; C:\DOCUME~1\ALLUSE~1\DANEAP~1\2nbwjt76jr.dss [x]

NETSVC: qznkwm -> No Registry Path.

NETSVC: eapzftjdz -> No Registry Path.

AppInit_DLLs: c:\progra~1\magnipic\sprote~1.dll [ ] ()

HKLM\...\Run: [KernelFaultCheck] - %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

HKCU\...\Run: [FreeCall] - "E:\pliki\generatorek3setup\FreeCall\FreeCall.exe" -nosplash -minimized

HKCU\...\Run: [ALLUpdate] - "C:\Program Files\ALLPlayer\ALLUpdate.exe" "sleep"

HKCU\...\Run: [pwo5] - C:\Documents and Settings\rob\pwo5\svchost.exe

SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.

SearchScopes: HKCU - {1845AF18-30C8-4C16-92A7-088A03A48ADA} URL = http://searchou.com/?q={searchTerms}&id=c0fe5921000000000000b0487a82cdaa&r=956

SearchScopes: HKCU - {DD14C8F7-62EB-4CC7-84EF-3A4C64E79A41} URL = http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=SLS&o=APN10610&src=crm&q={searchTerms}&locale=en_US&apn_ptnrs=^ADI&apn_dtid=^YYYYYY^YY^PL&apn_uid=9f72270f-0720-4909-8b20-f1bc489e43a6&apn_sauid=C2D7E6F1-FBA9-477D-BE1A-C2B35B6B8A5E

Toolbar: HKCU - No Name - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No File

S3 ALCXWDM; system32\drivers\ALCXWDM.SYS [x]

S3 Cardex; \??\C:\WINDOWS\TBPANEL.SYS [x]

S4 hpt3xx; No ImagePath

S2 SentinelFilter; \??\E:\lantek\Expert\SENTINELFILTER.SYS [x]

C:\WINDOWS\Tasks\MagniPicUpdaterTask{A44BF961-C0D9-4F13-9A93-C426890A5EC8}.job

C:\Documents and Settings\rob\dsi.dll

C:\Documents and Settings\rob\dst.dll

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

Poprzez Panel sterowania-->Dodaj / usuń programy - odinstaluj: 7plugincoupon

 

Pobierz AdwCleaner. Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.

 

Pobierz TFC - Temp Cleaner. Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Pobierz USBFix, podepnij pendrive na którym miałeś pasożyta i wykonaj skan z opcji Listing. Powstały log załącz do posta.

 

 

 

 

Aktualizację systemu zakończyłeś na SP2. Zaktualizuj system, pobierz Service Pack 3 i resztę potrzebnych aktualizacji.

 

W "Menadżerze urządzeń" usuń sterowniki wszystkich myszy jakie posiadasz i zrestartuj komputer. Nastepnie podłącz mysz optyczną i zobacz jak się zachowuje.

Odnośnik do komentarza

muzyk75

 

Wprowadzone poprawki: skrypt poprawiony (i dodane wpisy Netsvcs pozostawione przez infekcję) + usunięty import WMI. Dwa razy naprawiasz WMI uszkodzone przez infekcję (skryptem FRST i importem REG). FRST nie usuwa usługi WMI, tylko ją resetuje. Nie ma też potrzeby załączać selektywnie plików z Temp w skrypcie, skoro zaraz potem i tak to wszystko czyścisz przez TFC.

Chowam też to wszystko to spoilera. To jest podrzędna rzecz nie związana z jego problemami.

 

 

kazinski

 

Po wykonaniu poprawionych powyżej czynności, jeśli TFC nie wymusi restartu systemu, zrób to ręcznie i podaj nowy raport FRST dowodujący, że usługa Winmgmt zaczęła działać, a także i wynikowy plik fixlog.txt. Dopiero po tym można przejść do aktualizowania Windows.

 

 

Od pewnego czasu mam problem z myszką podłączoną do portu usb. podłączając myszkę do portu usb czasami wogule jej nie widać i nie jest podświetlona a czasami sie podświetla i wyskakuje mi komunikat że system nie jest w stanie rozpoznać urządzenia USB i nie działa ono poprawnie. Dzieje się tak co chwilę, co chwilę słychać dźwięk podłaczania nowego urządzenia i jego odłączania, a i dymek z komunikatem również wyświetla się co parę sekund.

(...)

Podłączając pendrive'a pod usb tez system go nie widzi albo nie rozpoznaje, lecz po kilku próbach podłączenia pendrive zaczyna działac. Problem zaczął sie pojawiać po tym jak na pendrive miałem trojana.antywirus go wykrywał i usuwał pliki w których sie znajdował.

Szczerze wątpię, by globalne niewykrywanie urządzeń USB (mysz oraz przenośny pendrive) było związane z ingerencją infekcji na pendrive. Tu jest sterownik usblowerfilter filtrujący urządzenia USB i to wygląda na przyczynę problemu z USB. Konkretnie w jednym rzucie były instalowane dwa sterowniki, które wyglądają na składową paczki Parallel Port:

 

R1 hwinterface; C:\Windows\System32\Drivers\hwinterface.sys [3026 2013-02-10] (Logix4u)

R3 usblowerfilter; C:\Windows\System32\Drivers\usblowerfilter.sys [16000 2013-02-10] (Windows ® Win 7 DDK provider)

 

1. Start > Uruchom > regedit

 

W kluczu sterownika:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usblowerfilter

 

Dwuklik w wartość Start i zamień obecną liczbę 3 na 4.

 

W kluczu klasy urządzeń USB:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000}

 

Skasuj z prawokliku wartość LowerFilters punktującą sterownik usblowerfilter.sys.

 

2. Zresetuj komputer. Podaj rezultaty.

 

 

Jeśli nie pomoże, to poproszę o rozszerzony skan na klasy urządzeń. Dodatkowa uwaga: była tu proponowana reinstalacja myszy, ale jeśli miałoby już dojść do reinstalacji, to wariant rozszerzony na wszystkie urządzenia USB i usuwanie infcache:

 

  • Start > Uruchom > devmgmt.msc, z menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń. Odinstaluj cały zestaw USB.
  • Włącz pokazywanie ukrytych plików w Mój komputer > Narzędzia > Opcje folderów > Widok: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery + odptaszkuj Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Uruchom wyszukiwarkę Windows (skonfiguruj, by przeszukiwała ukryte pliki) i wyszukaj infcache. Znalezione skasuj.
  • Wyłącz komputer. Uruchom ponownie i sprawdź czy są jakieś skutki.
Do usuwania USB, zamiast devmgmt.msc, można użyć też programiku USBDeview.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam. Zrobiłem tak jak pisał muzyk75 po za aktualizacją

SP3,oraz to co pisała picasso poza usunieciem USB(zrobie to

wieczorem).jak na razie nic sie nie zmieniło. Po

odinstalowaniu USB i restarcie komputera wyskakuje dymek

informujący o znalezieniu nowego sprzętu a po chwili o

instalowaniu sterowników.po chwili pokazuje sie dymek ze nie

rozpoznano urządzenia usb.Jedynie co sie zmieniło to

zawartość okna menagera urządzeń pulsuje czyli pojawia sie i

znika.  Mam kilka spostrzeżeń , jednakże prosze o wyrozumiałośc.Próbowałem podłączyć myszkę optyczną poprzez przejściówkę do PS\2 ale tez nie działa. Na płycie głównej są porty usb 1.0 a takze na karcie z portami USB ( mimo ze powinny być 2.0, tak wyczytałem z opakowania) myszki mam nowsze dostosowane  do usb 2.0 czy to nie moze powodować problemów? Posiadam oryginalne sterowniki do płyty głównej( nie aktualizowane) , moze już są przestarzałe? Jak widać na fotce pierwsze 2 pozycje portów usb są zajete przez emulatory kluczów sprzętowych. Czy to ma jakiś wpływ na działanie usb? Dodam ze czesto używam tych programów i czy jesli usunę wszystkie usb to nie bede musiał reinstalować programów?  W jaki sposób mogę zrobić pełny scan urządzeń?

 

 

Usunąłem wszystkie Usb raz poprzez menagera urządzeń a drugi raz przez USB Deview. I nic sie nie zmieniło. pokazywały sie dymki o znalezieniu nowego sprzętu, o instalowaniu sterowników  a pózniej ze nie rozpoznano urządzenia.

post-8800-0-67187500-1389696278_thumb.jpg

post-8800-0-40625000-1389696288_thumb.jpg

Fixlog13.01.txt

FRST14.01.txt

FRST godz.23;21.txt

Edytowane przez kazinski
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...