Skocz do zawartości

Niedziałający Windows Update i teatimer.exe zżerające 100% procesora


ignac8

Rekomendowane odpowiedzi

A więc postanowiłem ogarnąć dziadkowi komputer ;). Nie jest to mocna maszyna, przez co nie można zainstalować na niej 7 i musi pozostać na XP. Na komputerze było zainstalowane combo Avast 4 i Spybot Search and Destroy, obydwa w starych już wersjach i zablokowanymi aktualizacjami, tak samo Windows Update był wyłączony, nie mam pojęcia kto i dlaczego to tak poustawiał. W każdym razie zorientowałem się, że to teatimer.exe (proces ochrony rezydentnej SS&D - przy czym nie robił tego od samego początku, kiedyś było ok) tak spowalniał komputer, odinstalowałem go, tak samo starą wersje Avasta i komputer chodzi już ok, poza jednym drobnym faktem - nie udało mi się wznowić aktualizacji. Po odpaleniu Windows Update wyszukuje je w nieskończoność, co mnie dosyć martwi. Wszystkie usługi niby chodzą, dorzucam skany z OTLa i GMERa. Jeżeli będzie potrzebny FRST, to i jego mogę dorzucić, jak i również inne logi. Plik hosts został także zmodyfikowany przez wadliwy program, ale został już przeze mnie poprawiony po wykonaniu logów - nic więcej nie robiłem.

 

http://pastebin.com/Nkukpw4G - OTL

http://pastebin.com/y5RkNSYE - Extras

http://pastebin.com/BRAj6LHg - GMER

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do Windows, bo nie ma tu znaków, iż problemy tworzy infekcja. Są tu jej ślady (niepoprawnie doczyszczona infekcja "policyjna"), lecz infekcja nie jest czynna i szczątki nie powinny mieć żadnego wpływu na stan systemu. Zajmę się porządkowaniem po otrzymaniu wymaganych danych. FRST jest obowiązkowym raportem, posiada skany nieobecne w OTL. Poza tym, raporty nie są już wierne:

 

 

Plik hosts został także zmodyfikowany przez wadliwy program, ale został już przeze mnie poprawiony po wykonaniu logów - nic więcej nie robiłem.

Poprawność tej modyfikacji nie jest potwierdzona. Nawiasem mówiąc, ten plik HOSTS zmodyfikowany przez Spybota męczył system obciążając usługę Klient DNS, w Dzienniku zdarzeń są nagrane następujące błędy z tego okresu:

 

Error - 2013-12-16 20:13:35 | Computer Name = 653A81EDA4D645A | Source = Service Control Manager | ID = 7011

Description = Limit czasu (30000 milisekund) podczas oczekiwania na odpowiedź transakcji

z usługi Dnscache.

 

odinstalowałem go, tak samo starą wersje Avasta i komputer chodzi już ok

Opowiadasz o ich deinstalacji, a podane tu raporty OTL pokazują oba programy w pełnej krasie (nie można potwierdzić kompletności deinstalacji), a w GMER silna aktywność Avast. Tak więc tym bardziej proszę o nowy zestaw raportów wykonany z bieżącej sytuacji. Nie mogę się kierować nieaktualnymi danymi.

 

 

Po odpaleniu Windows Update wyszukuje je w nieskończoność, co mnie dosyć martwi.

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 3 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.5730.13)

 

Ten system XP wg raportu OTL jest jakąś nieoryginalną produkcją, tzn. użyto nLite do zrobienia źródła instalacyjnego. Prawdopodobnie płyta ma preintegrowane archaizmy. Stoi tu także stary IE7.

 

Problem Windows Update sugeruje starą wersję Windows Update Agent.

- Zainstaluj jako podkład Agenta przynajmniej w wersji 7.4.7600.226 (nie jest jednak najnowsza) dostępnej do pobrania w singlu: KLIK.

- Najnowsza wersja Agent 7.6.7600.256 nie jest udostępniana jako instalator autonomiczny.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...