Skocz do zawartości

Coś zaatakowało moją przeglądarkę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moim problemem jest prawodpodobnie jakis wirus którego nie jestem w stanie rozpoznać, zorientowałem się że coś jest nie tak gdy przeglądarka zaczęła wolniej "chodzić" oraz na stronach np. w jakimś tekście pogrubione są niektóre słowa i gdy najeżdżam kursorem na nie wyskakuje następujący obrazek(komunikat):

 

post-12383-0-64062500-1389029986_thumb.png

 

Próbowałem już różnych programów typu: Trojan killer, Malwarebytes Anti-Malware, adwcleaner itd., ale na nic zdały się te programy.

Jestem nowy na tej stronie, więc proszę o komentarze co Wam potrzeba do rozpoznania problemu i ewentualnej pomocy w rozwiązaniu mojego problemu.

Addition.txt

FRST.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbowałem już różnych programów typu: Trojan killer, Malwarebytes Anti-Malware, adwcleaner itd., ale na nic zdały się te programy.

Uwagi:

- Zostały użyte również programy wątpliwej reputacji, takie jak SpyHunter czy YAC.

- AdwCleaner zastosowany na opak. Najpierw się deinstaluje adware przez Panel sterowania i menedżery pzeglądarek, po tym poprawia AdwCleaner.

 

AwdCleaner utworzył podczas usuwania logi. Logi są w folderze C:\AdwCleaner. Proszę je dostarczyć, bo musi być sprawdzone co robił. Po ocenie co i skąd było usuwane zabiorę się za wykończenie resztek.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przechodzimy do akcji usuwania adware HDvid Codec V6.0.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {21965CBD-5DA8-4D40-9A93-09C55AA53F6F} - System32\Tasks\DLL-files.com Fixer_UPDATES => C:\Program Files\Dll Fixer\DLLFixer.exe [2011-12-27] (Dll-FIles.Com)
Task: {34D4A337-02EC-44A5-845B-4A58FF98AAAF} - System32\Tasks\{BD622298-E909-4AE0-B3FE-760904567064} => Firefox.exe http://ui.skype.com/ui/0/6.3.59.105/pl/abandoninstall?page=tsPlugin
Task: {CC4A931A-0D37-4258-814A-1780BDA9D440} - System32\Tasks\{2218A713-7FAE-4AB4-9BA6-F59AD4D57F46} => D:\Gry\Starship Troopers\Starship Troopers\STGame.exe
Task: {D10A3AF4-06BB-4E44-82D4-72F08B390005} - System32\Tasks\HDvid Codec V6.0-firefoxinstaller => C:\Program Files\HDvid Codec V6.0\HDvid Codec V6.0-firefoxinstaller.exe [2013-11-23] (installdaddy)
Task: {FFD0F422-6535-4D9F-BBB8-9388CB8997F2} - System32\Tasks\HDvid Codec V6.0-updater => C:\Program Files\HDvid Codec V6.0\HDvid Codec V6.0-updater.exe [2013-11-23] (installdaddy)
Task: C:\Windows\Tasks\DLL-files.com Fixer_UPDATES.job => C:\Program Files\Dll Fixer\DLLFixer.exe
Task: C:\Windows\Tasks\HDvid Codec V6.0-firefoxinstaller.job => C:\Program Files\HDvid Codec V6.0\HDvid Codec V6.0-firefoxinstaller.exe
Task: C:\Windows\Tasks\HDvid Codec V6.0-updater.job => C:\Program Files\HDvid Codec V6.0\HDvid Codec V6.0-updater.exe
S3 EagleXNt; \??\C:\Windows\system32\drivers\EagleXNt.sys [x]
S2 EncDisk; \??\C:\Program Files\TrustPort\DiskProtection\bin\EncDsk.sys [x]
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [x]
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\avasdmft => ""="Driver"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\avas_service => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\avss_service => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\gozer => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\tdifw => ""="Driver"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\tpavdrw_service => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\tpmgma_service => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\tpsec => ""="Driver"
C:\Users\Damian\AppData\Roaming\eCyber
C:\Users\Damian\AppData\Roaming\iSafe
C:\Users\Damian\Downloads\yet_another_cleaner.exe

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj HDvid Codec V6.0 oraz wątpliwy Dll-Files.com Fixer.

 

3. Wyczyść Firefox z adware: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną usunięte tym procesem.

 

4. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

5. Zrób nowy skan FRST (bez Addition) + OTL (bez Extras). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po wykonaniu wszystkich czynności utworzył mi się na pulpicie folder o nazwie "Stare dane programu Firefox".

 

Mogę ten folder usunąć czy raczej gdzieś go ulokować?

To zawsze adresuję na samym końcu. I teraz już do tego przechodzimy:

 

1. Drobna poprawka. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

BootExecute: autocheck autochk * tpnative
C:\Users\Damian\AppData\Roaming\dll-files.com
C:\Program Files\Dll Fixer

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

2. Przez SHIFT+DEL skasuj foldery:

 

C:\FRST

C:\Users\Damian\Desktop\Stare dane programu Firefox

 

W AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj wyliczone poniżej produkty Microsoftu: KLIK.

 

Internet Explorer Version 8

 

==================== Installed Programs ======================

 

Microsoft Office Enterprise 2007 (Version: 12.0.4518.1014 - Microsoft Corporation) ----> instalacja SP3

Microsoft Silverlight (Version: 5.1.20513.0 - Microsoft Corporation)

 

A ten GridinSoft Trojan Killer (crackowany!) usuń.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...