Skocz do zawartości

Problem ze skrótem klawiszowym Fn


byq8327

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze skrotem klawiszowym Fn nie da sie go przelaczyc na tv przy podlaczaniu do tv. ponadto zauwazylem ze mam bledy podczas odpalania komputera. LANUtil.exe  -  nie znaleziono punktu wejscia, CServiceMolule Wnd NSUService - blad aplikacji , SQL Writer library failed.  prosze o pomoc w wyczyszczeniu sprzetu.

dodaje ze komp to sony vaio model PCG-7134M

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Działania poboczne:

 

 

 

Odinstaluj adware: "Panel sterowania"-->"Dodaj / usuń programy" : BrowseSmart, WPM17.8.0.3159

 

Otwórz notatnik i wklej:

 

HKLM\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files\Mobogenie\DaemonProcess.exe

HKCU\...\Run: [NextLive] - C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe "C:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\newnext.me\nengine.dll",EntryPoint -m l

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://www.aartemis.com/web/?type=ds&ts=1387641376&from=cor&uid=ST9250827AS_5RG2ADZZXXXX5RG2ADZZ&q={searchTerms}

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.aartemis.com/web/?type=ds&ts=1387641376&from=cor&uid=ST9250827AS_5RG2ADZZXXXX5RG2ADZZ&q={searchTerms}

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank

StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe http://aartemis.com/?type=sc&ts=1387641376&from=cor&uid=ST9250827AS_5RG2ADZZXXXX5RG2ADZZ

SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://www.aartemis.com/web/?type=ds&ts=1387641376&from=cor&uid=ST9250827AS_5RG2ADZZXXXX5RG2ADZZ&q={searchTerms}

SearchScopes: HKLM - {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://www.aartemis.com/web/?type=ds&ts=1387641376&from=cor&uid=ST9250827AS_5RG2ADZZXXXX5RG2ADZZ&q={searchTerms}

SearchScopes: HKCU - {6042D612-B224-48EF-999B-F057503B6E9F} URL = http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT3298566&CUI=UN76018818011639259&UM=2

SearchScopes: HKCU - {8EEAC88A-079B-4b2c-80C1-7836F79EB40A} URL = http://pl.search.yahoo.com/search?p={searchTerms}&fr=chr-comodo

Toolbar: HKCU - No Name - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No File

Handler: linkscanner - {F274614C-63F8-47D5-A4D1-FBDDE494F8D1} - C:\Program Files\AVG\AVG2012\avgpp.dll No File

CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction <======= ATTENTION

S3 zgdcat; system32\DRIVERS\zgdcat.sys [x]

S3 zgdcdiag; system32\DRIVERS\zgdcdiag.sys [x]

S3 zgdcmdm; system32\DRIVERS\zgdcmdm.sys [x]

S3 zgdcnet; system32\DRIVERS\zgdcnet.sys [x]

S3 zgdcnmea; system32\DRIVERS\zgdcnmea.sys [x]

S3 dgderdrv; System32\drivers\dgderdrv.sys [x]

S3 filtertdidriver; system32\drivers\ewfiltertdidriver.sys [x]

S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [x]

S3 hwusbdev; system32\DRIVERS\ewusbdev.sys [x]

S3 massfilter_lte; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\massfilter_lte.sys [x]

C:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\aartemis

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\COMODO

C:\Program Files\Comodo

C:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\f-secure

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mobogenie

C:\Documents and Settings\Dom\Moje dokumenty\Mobogenie

C:\Program Files\Mobogenie

C:\WINDOWS\system32\config\TuneUp.evt

C:\Program Files\TuneUp Utilities 2013

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\F-Secure

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Temp\bitool.dll

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Temp\GLFF.EXE

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Temp\radarsyncrw2013.exe

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Temp*.html

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

 

 

 

SQL Writer library failed

Zobacz tu:

http://www.centrumxp.pl/forum/yaf_postsm596018_Blad------SQLDUMPER.aspx#596018

http://translate.google.ch/translate?hl=pl&sl=en&u=http://discussions.virtualdr.com/showthread.php%3F220983-RESOLVED-SQLDUMPER-Library-Failed&prev=/search%3Fq%3DSQL%2BWriter%2Blibrary%2Bfailed.%26biw%3D1280%26bih%3D738

 

LANUtil.exe  -  nie znaleziono punktu wejscia, CServiceMolule Wnd NSUService - blad aplikacji

To procesy aplikacji Sony które masz w laptopie.

 

problem ze skrotem klawiszowym Fn

Trudno powiedzieć, zobacz tu:

 

http://www.vaioblog.pl/nie-dzialaja-klawisze-funkcyjne-w-moim-vaio/

 

Załącz nowy log z FRST (zaznacz Addition) i załącz oba logi.

Edytowane przez picasso
Akcje podrzędne do spoilera. Dział Windows a nie diagnostyki malware. //picasso
Odnośnik do komentarza

Dwie z aplikacji Sony to: Sony Network Utility, VAIO Smart Network Service. Zobacz na stronach producenta (po modelu laptopa) czy możesz pobrać wymienione aplikacje i je przeinstaluj.

 

Nie odinstalowałeś adware: WPM17.8.0.3159

 

Pobierz AdwCleaner. Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń". Reset komputera.

 

Pobierz: TFC - Temp Cleaner. Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

Odnośnik do komentarza

Zostaw to i czekaj na odp. z Sony.

 

Jeszcze drobne doczyszczenie:

 

 

 

Otwórz notatnik i wklej:

 

C:\Documents and Settings\Dom\.android

C:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\newnext.me

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\genienext

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

W Chrome zmień stronę startową np: na google.pl. Zobacz jak: https://support.google.com/websearch/answer/463?hl=pl

 

 

 

Odnośnik do komentarza

gotowe. podac jeszcze jakies logi dla sprawdzenia, czy to juz wystarczy?

 

Chyba narozrabialem, znalazlem na necie VAIO Smart Network Service  pod xp sciaglem zaintalowalem i teraz oprócz tych dwoch bledow wyskakuja mi jeszcze dwa  dodatkowe:

 

1. DeamonProcess.exe - nie mozna znalezc skladnika. uruchomienie tej aplikacji nie powiodlo sie, poniewaz nie znaleziono tore4.dll. ponowne zainstalowanie aplikacji moze naprawic ten problem.

 

2. RUNDLL - wystapil blad podczas ladowania c:\document and settings\dom\dane aplikacji\newnext.me\nengine.dll - nie mozna odnazezc okreslonego modułu 

 

Strasznie mi glupio bo mialem czekac. dodac jakies logi? obiecuje juz nic nie robic na wlasna reke.

Odnośnik do komentarza

Pobierz FRST http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ i wykonaj nowe logi ( zaznacz Addition ) i je załącz.

 

1. Używasz  tych wszystkich programów od Sony? Jeżeli nie to może warto by je wyłączyć wtedy problem zniknie. Możesz to zrobić tym programem http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx Miałeś zainstalowany TuneUp możliwe że za dużo nim wyczyściłeś.

 

2. Możesz jeszcze wykonać przywracanie systemu do stanu z przed awari z klawiszami "Fn". Zobacz tu https://support.microsoft.com/kb/306084/pl

Przywracasz wtedy wszystko to co było usuwane i dopiero po tym wykonujesz logi z FRST.

Odnośnik do komentarza

bardzo mozliwe ze to przez TuneUp. 

Zrobilem przywracanie systemu ale mialem do wyboru tylko punkty z grudnia, to chyba zbyt krotki czas. Po restarcie komp mi nie odpalil zrobilem reset i otworzyl sie normalnie ale wszystkie wczesniejsze bledy ponownie wyskoczyly. Wolal bym nie wylaczac niedzialajacych programow, chcialem zrobic generalny porzadek ze sprzetem, chyba ze nie bedzie innej opcji. Bardzo mi zalezy na tym klawiszu fn poniewaz nie moge lapka pod nic podlaczyc nie dziala mi klawisz do przelaczania obrazu. przesylam logi.

 

 

zastanawiam sie czy zmiana systemu operacyjnego nie bedzie nejlepszym wyjsciem, tylko boje sie ze nie bede umial ustawic internetu i zainstalowac odpowiednich sterownikow. 

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Czyszczenie pozostałości:

 

 

 

Otwórz notatnik i wklej:

HKLM\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files\Mobogenie\DaemonProcess.exe [761024 2013-12-13] ()

HKCU\...\Run: [NextLive] - C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe "C:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\newnext.me\nengine.dll",EntryPoint -m l

SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.

C:\Documents and Settings\Dom\Dane aplikacji\newnext.me

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mobogenie

C:\Documents and Settings\Dom\Moje dokumenty\Mobogenie

C:\Program Files\Mobogenie

C:\Documents and Settings\Dom\daemonprocess.txt

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Temp\GLF550.EXE

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Temp\GLF551.EXE

C:\Documents and Settings\Dom\Ustawienia lokalne\Temp*.html

CMD: netsh winsock reset

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera. Pojawi się plik Fixlog.txt - załącz go.

 

 

 

 

Masz zainstalowane następujące oprogramowanie Sony: Sony Utilities DLL (Version: 6.8.00.08300 - Sony Corporation); VAIO Event Service (Version:  - ); VAIO Power Management (Version:  - ); VAIO Smart Network (Version: 2.0.1.11050 - Sony Corporation)

 

VAIO Event Service - Ta aplikacja zarządza klawiszami funkcyjnymi w VAIO. (Fn)

VAIO Smart Network - Służy do zarządzania sieciami bezprzewodowymi.

Moja wypowiedź odnośnie aplikacji Sony wcześniej nie była dokładna.

 

Strona supportu Sony model VGN-NR38M/S:

http://www.sony.pl/support/pl/product/VGN-NR38M_S/updates

Przewiń niżej (pod koniec strony Preinstalowane sterowniki i programy narzędziowe), pojawi się napis Vista a pod nim w/w oprogramowanie, które masz zainstalowane. Tu powinieneś zapytać się supportu czy możesz tymi instalacjami usunąć problemy ze swoim oprogramowaniem.

 

Załącz nowy log z FRST i powstały Fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

VGN-NR38M/S

http://www.sony.pl/s...NR38M_S/updates

 

Przewiń niżej (pod koniec strony Preinstalowane sterowniki i programy narzędziowe), pojawi się napis Vista a pod nim w/w oprogramowanie, które masz zainstalowane. Pobrałem testowo Vaio Media Plus 1.0.3.15070 dla XP, a następnie dla Visty są identyczne.

Masz zainstalowany VAIO Smart Network (Version: 2.0.1.11050 - Sony Corporation), tu dostępna jest wersja oznaczona niższym numerem.

Wygląda na to, że jest to podstawowe oprogramowanie jeszcze przed aktualizacjami do wyższych wersji (chociaż mogę się mylić).

 

Z Preinstalowane sterowniki i programy narzędziowe pobierz i zainstaluj Vaio Control Center - zobacz jak będzie działać oprogramowanie Sony.

 

to jak wgrać to VAIO Update - 5.1.1.04090

Tak i zobacz co się będzie działo.

 

Jak masz jakąś instrukcję do swojego modelu to poszukaj czy jest opis programów firmowych Sony, które były na laptopie gdy go kupowałeś.

Odnośnik do komentarza

ok dostalem odpowiedz od sony:

 

Proszę sciągnąć Vaio Update z poniższej strony:

http://www.sony.pl/support/pl/product/VGN-NR38E_S/updates

 

Program powinien następnie pobrać wszystkie niezbędne programy i aktualizacje.

 

odezwe sie jak juz sciagne i zainstaluje. A co do lapka to juz go nabylem bez zadnych instrukcji

 

Po sciagnieciu i zainstalowaniu automatycznej aktualizacji niestety niepowodzenie. program informuje mnie ze nie ma dla mnie dostepnych zadnych aktualizacji .

Tak wiec sciaglem vaio control center i niestety bledy nadal wyskakuja:

 

post-2-0-51562500-1389415119_thumb.png

 

Napisalem do nich jeszcze raz zobaczymy co teraz napisza. 

Tak na marginesie komputer uruchamia sie jakby dwa razy wolniej niz wczeniej. 

Jeszcze cos na spodzie lapka zauwazylem ze od nowosci musiala byc na nim vista bo jest naklejka z keyem jednak nie mam od niego zadnych plytek (dostalem go w prezecie i juz nie byl nowy)

Odnośnik do komentarza

mam problem ze skrotem klawiszowym Fn nie da sie go przelaczyc na tv przy podlaczaniu do tv

Ustalmy co tu jest problemem. Powyższa wypowiedź sugeruje, że jest problem tylko z określoną kombinacją. Sprecyzuj:

- Co to za skrót klawiszowy, Fn łączone z czym, czy to jest Fn+F7?

- Czy Fn samodzielnie działa?

- Czy Fn z innymi klawiszami funkcyjnymi działa?

- Co się dzieje przy wywołaniu tej kombinacji (brak reakcji)?

- Czy jest tu 100% pewne, że to problem skrótu klawiszowego, a nie kabla / metody podłączenia do TV?

 

 

bardzo mozliwe ze to przez TuneUp.

 

Zrobilem przywracanie systemu ale mialem do wyboru tylko punkty z grudnia, to chyba zbyt krotki czas.

Opisz co robiłeś przed wystąpieniem problemu, dokładnie. Poza tym, jasno się wypowiedz czy ten skrót klawiszowy przy przełączaniu na TV kiedykolwiek wcześniej działał? To nie jest dla mnie takie oczywiste z Twoich wypowiedzi. I sprecyzuj który grudniowy punkt Przywracania został wybrany z tej listy:

 

==================== Restore Points =========================

 

14-12-2013 11:03:35 Removed Google Earth Plug-in.

14-12-2013 11:18:22 Usunięto: TuneUp Utilities 2013

14-12-2013 11:18:48 Usunięto: TuneUp Utilities Language Pack (pl-PL)

14-12-2013 11:25:27 Usunięte SA30xx Media Converter

14-12-2013 12:04:39 Software Distribution Service 3.0

14-12-2013 12:27:07 Usunięto AVG 2014

14-12-2013 12:30:33 Usunięto AVG 2014

14-12-2013 14:19:12 Removed COMODO Antivirus

14-12-2013 14:21:33 avast! antivirus system restore point

14-12-2013 14:27:04 Removed GeekBuddy.

20-12-2013 20:39:25 Punkt kontrolny systemu

21-12-2013 21:51:06 Punkt kontrolny systemu

25-12-2013 08:43:21 Punkt kontrolny systemu

26-12-2013 09:30:07 Punkt kontrolny systemu

27-12-2013 16:21:43 Punkt kontrolny systemu

29-12-2013 16:33:26 Punkt kontrolny systemu

31-12-2013 14:52:16 Punkt kontrolny systemu

01-01-2014 16:30:12 Punkt kontrolny systemu

05-01-2014 20:02:32 Punkt kontrolny systemu

05-01-2014 21:59:08 SlimDrivers Installing Drivers

05-01-2014 22:08:18 Zainstalowane Realtek High Definition Audio Driver

05-01-2014 22:15:00 SlimDrivers Installing Drivers

05-01-2014 22:33:04 SlimDrivers Installing Drivers

05-01-2014 22:44:31 Installed TIPCI

05-01-2014 22:53:57 Removed SlimDrivers

07-01-2014 11:16:22 Punkt kontrolny systemu

08-01-2014 18:05:48 Operacja przywracania

 

... w kontekście czasu wystąpienia usterki. Jeśli wcześniej niż w grudniu (sugerujesz wypowiedzią coś takiego), całe Przywracanie systemu było zbędne.

 

 

model pcg-7134m (vgn-nr38m).

Drobna uwaga:

 

muzyk75 kieruje do modelu:

 

hxxp://www.sony.pl/support/pl/product/VGN-NR38M_S/updates

 

Support VAIO w e-mail kieruje do modelu:

 

hxxp://www.sony.pl/support/pl/product/VGN-NR38E_S/updates

 

W tym przypadku może i nie ma to znaczenia (na stronie domowej paczki XP sugerują identyczność, ale ich nie pobierałam), punktuję jedynie nieścisłość.

 

 

Po sciagnieciu i zainstalowaniu automatycznej aktualizacji niestety niepowodzenie. program informuje mnie ze nie ma dla mnie dostepnych zadnych aktualizacji .

Oprogramowanie VAIO Update się zainstalowało poprawnie, w przeciwieństwie do prób z innymi, co jest wymowne. Jego komunikat może być zgodny z prawdą, że konkretne oryginalne oprogramowanie pierwotnie obecne nie ma aktualizacji lub zainstalowane wersje komponentów nie umożliwiają doinstalowania innych komponentów:

 

 

dziwne przeciez to pod xp. sam juz niewiem co jest grane

Komunikat VAIO Media plus Update program zgłasza niekompatybilność komponentów VAIO. "Version of VAIO Entertainment Platform not compatible with this update program is installed": zainstalowana wersja VAIO Entertainment Platform nie jest zgodna z tą aktualizacją.

 

 

Tak wiec sciaglem vaio control center i niestety bledy nadal wyskakuja

Komunikat mówi: nie obsługiwany system operacyjny. I jest to oczywiste, jeśli z poniższej strony brałeś paczkę z sekcji dla Vista:

 

hxxp://www.sony.pl/support/pl/product/VGN-NR38M_S/updates

 

W sekcji dla XP nie ma takiej paczki. Vista i Windows 7 = tu można kombinować (podobne systemy), ale paczki nowszych systemów na starym i niepodobnym XP...

 

 

W podsumowaniu: na razie widzę nietrafione instalacje, nie jest nawet pewne czy tu problem w zainstalowanych komponentach ... I jest też niejasne co relatywnego do VAIO doinstalowałeś próbując rozwiązywać problem, co się pojawiło przed założeniem tematu, co zostało doinstalowane w trakcie, a co różni się od układu pierwotnego otrzymanego z lapkiem. Układ aplikacji z pierwszego posta (utrzymany po Przywracaniu systemu) był następujący:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Setting Utility Series (Version: - )

Sony Utilities DLL (Version: 6.8.00.08300 - Sony Corporation)

VAIO Event Service (Version: - )

VAIO Power Management (Version: - )

VAIO Smart Network (Version: 2.0.1.11050 - Sony Corporation)

 

Zakładam, że to były aplikacje preinstalowane na tym lapku, a nie skutek mataczenia ("z tym klawiszem fn mecze sie od wczoraj"). Wg podanego wcześniej linka w systemie już były więc prawie wszystkie wymagane do obsługi kombinacji FN aplikacje. Jeżeli czegoś tu brakuje, to być może "Sony Shared Library". Masz "Sony Utilities DLL" i to nie jest to samo, ale mam wątpliwości czy pozycje nie mogą być przypadkiem "scalone", bo widziałam że niektóre modele miały te dwa komponenty połączone w jednym instalatorze.

 

Setting Utility Series + Sony Utilities DLL:

- czy da się otworzyć jakiś interfejs tych aplikacji, a jeśli to jakie ustawienia są dostępne

- co jest w folderach tych aplikacji

 

Na wszelki wypadek pytanie: czy na pewno na którymś dysku nie leży jakiś folder z instalatorami narzędzi producenta? I być może na ftp (folder ORIGINAL) są stosowne wersje na zapas, ale nie sprawdzałam i nic nie instaluj stamtąd teraz, podaję tylko poglądowo.

 

 

zastanawiam sie czy zmiana systemu operacyjnego nie bedzie nejlepszym wyjsciem, tylko boje sie ze nie bede umial ustawic internetu i zainstalowac odpowiednich sterownikow.

XP to archaiczny słabo zabezpieczony system, o którego wymianie należy rozważać niezależnie od bieżącego problemu, gdyż czas goni. Support XP i tak wygasa w kwietniu tego roku (zero aktualizacji i wabik dla botnetu), więc ta opcja rysuje się jako wymóg przeżycia bez nerwów, prędzej czy później. Ale teraz doraźnie chodzi mi co innego po głowie, skoro chcesz system porządkować. Wg wyciągu z MBR tu jest jakaś ukryta partycja:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:67.76 GB) (Free:36.8 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (Windows XP)]

Drive d: () (Fixed) (Total:158.1 GB) (Free:83.42 GB) NTFS

 

==================== MBR & Partition Table ==================

 

========================================================

Disk: 0 (Size: 233 GB) (Disk ID: 74833CEC)

Partition 1: (Not Active) - (Size=7 GB) - (Type=27)

Partition 2: (Active) - (Size=68 GB) - (Type=07 NTFS)

Partition 3: (Not Active) - (Size=158 GB) - (Type=OF Extended)

 

Widoczne jest C i D, ale jest i trzecia ukryta wielkości 7GB o typie 27 (charakterystyczny dla układów serwisowych). To wygląda na partycję Recovery producenta, która być może nie jest uszkodzona i jest w stanie zrzucić pierwotny system z preinstalowanymi aplikacjami VAIO. Pytania:

- Czy widzisz gdziekolwiek dostęp do Recovery i czy działa klawisz funkcyjny wywoływania Recovery przy starcie (wg manula na stronie producenta F10)?

- Czy był zmieniany układ partycji, czy kiedykolwiek grzebałeś w tym kierunku?

Tylko, że jeśli to jest Recovery, to nie wiadomo co na nim jest, czy aby na tej partycji nie ma właśnie Vista:

 

 

Jeszcze cos na spodzie lapka zauwazylem ze od nowosci musiala byc na nim vista bo jest naklejka z keyem jednak nie mam od niego zadnych plytek (dostalem go w prezecie i juz nie byl nowy)

Czy posiadasz w ogóle cokolwiek na temat tego lapka, czy otrzymałeś dokumentację lub inne informacje dodatkowe?

 

To dlatego są na nim narzędzia Sony od Visty.

? muzyk75, tego wtrętu nie rozumiem. O jakich narzędziach dla Visty mówisz, gdzie. Jeśli chodzi o to co jest zainstalowane już w systemie: instalator został zaakceptowany pod kątem zgodności, w przeciwnym wypadku byłyby błędy. Takie jak powyżej z niewspieraną platformą...

 

 

Program do sprawdzania aktualnych sterownikow pokazal 21 do aktualizacji, jest jakis dobry darmowy program nie tylko do sprawdzania ale zeby odrazu dzialal?

Nawet tego nie szukaj, a ten do "pokazywania" aktualizacji sterowników - wnioskując po liście zainstalowanych delikwent UpdateMyDrivers od SmartTweak Software - do pozbycia się. Takimi programami można sobie jeszcze więcej zaszkodzić, automat może się omylić. Tu nawet był przypadek na forum, że ktoś skorzystał z aktualizacji podawanych przez któryś automat i skończył z jeszcze gorszymi konfliktami niż na początku.

 

 

 

PS. Wszystkie obrazki poprawiłam. Zrobiłeś screeny w formacie BMP, plus jeszcze nie wykardowane do meritum. Format nieskompresowany (dlatego tak wielkie pliki po kilka MB) i zabroniony tu w załącznikach. Przerobiłam wszystko na malutkie PNG, wykadrowane także ze zbędnych teł, załączyłam w postach.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...