Skocz do zawartości

Pasek adresu w folderze wyglądający jak w XP


Markiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wydaje mi się, ze jeszcze na starym forum było to poruszane w kontekście Visty ale nie mogę znaleźć niestety...

Otóż chodzi mi o to, że w Windows 7 po rozwinięciu Paska adresu w jakimkolwiek folderze albo nie ma nic albo pokazuje ni z gruchy ni z pietruchy jedną z kilku dostępnych lokalizacji sieciowych albo Panel Sterowania...

A moje pytanie brzmi - czy można jakoś ustawić ten pasek adresu żeby wyglądał jak w XP:

pasekadresu.th.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Otóż chodzi mi o to, że w Windows 7 po rozwinięciu Paska adresu w jakimkolwiek folderze albo nie ma nic albo pokazuje ni z gruchy ni z pietruchy jedną z kilku dostępnych lokalizacji sieciowych albo Panel Sterowania...

 

Czy aby na pewno mowa o tym samym dropdown menu? Opis sugeruje, że rozwijasz to z prawej (w 7 to jest historia czyli ostatnio wpisywane / odwiedzane, w XP co innego = to co na Twoim obrazku) a nie to ze ścieżki powrotu po lewej (w 7 to jest odpowiednik tego co jest w XP po prawej stronie):

 

7path.png

 

Klik w każdą z kolejnych strzałek w ścieżce daje kolejne menu nawigacyjne.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź!

Pewnie masz rację - muszę przepiąć dysk w kompie i zaraz sprawdzę :)

 

A przy okazji - ile pamięci widzi Windows 7 Professional x32?

Bo znajoma kupiła sobie wczoraj komputer, kazała zainstalować 4 GB a system pokazuje tylko 3 GB...

A na stronie PC Format znalazłem info, ze:

"Wszystkie 32-bitowe odmiany Windows 7 będą mogły obsłużyć maksymalnie 4 GB pamięci RAM"

Na forach znalazłem informację, że tylko 3,5 GB.

W serwisie powiedzieli, że 3 GB.

To jak to właściwie jest?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
A przy okazji - ile pamięci widzi Windows 7 Professional x32?

Bo znajoma kupiła sobie wczoraj komputer, kazała zainstalować 4 GB a system pokazuje tylko 3 GB...

 

Prawidłowo. To nie ma znaczenia, że "Windows 7", ma znaczenie że 32-bit. Architektura 32-bit uniemożliwia wykorzystanie całych 4GB. System wyświetla: zainstalowane 4GB (dla informacji) ale dostępne nieco ponad 3GB (granica może się nieco przesuwać w zależności od konfiguracji sprzętowej). Typowy odczyt z Windows 7 32-bit w Panelu sterowania:

 

ram1l.png

 

Więcej wyjaśnień: KLIK / KLIK. By mieć maksymalne wykorzystanie 4GB (i wyżej) = system 64-bit.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hm, ja mam Viste, ale wydaje mi się, że to jest tak samo. Trzeba kliknąc tak, jak pokazała Piccaso, ale troszeczkę dalej w prawo - około mm w to samo pole, co wychodzą te rozwijane menu i pokaże się właściwy pasek adresu. Dodatkowo, pasek adresu jest jakby poleceniem Uruchom; wpisując tam np CMD pokaże nam się linia komend :))) a wpisując chkdsk C: /f - sprawdzimy sobie partycję systemową pod kontem błędów :)

pasekadresu.jpg

Odnośnik do komentarza
Trzeba kliknąc tak, jak pokazała Piccaso, ale troszeczkę dalej w prawo - około mm w to samo pole, co wychodzą te rozwijane menu i pokaże się właściwy pasek adresu

Ale Ty mówisz o pasku adresów jako takim (zresztą można klikać w dowolne puste pole w pasku, by przekształcić ścieżkę powrotu na pole gotowe do ręcznego wpisywania) a nie rozwijanym menu dla tego paska.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...