Skocz do zawartości

Niestabilny internet


Pao

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

szukalem przez jakis czas rozwiazania mojego problemu w necie, ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi, u Was spodobalo mi sie zaangazowanie w pomoc przy rozwiazywaniu problemow, wiec licze, ze mi pomozecie.

 

Dzisiaj przewiozlem moj PC do nowego mieszkania, wynajmuje pokoj a wlasciciel ma liveboxa, do ktorego jestem podlaczony za pomoca adaptera WiFi pod USB (ISY N150). Teraz tak, mam kosmiczne problemy na PC z tym WiFi. Sygnal jest mysle ok, bo na 4/5, ale internet, teoretycznie, sie nie rozlacza, ale jednak w grach sa "lag spike'i", a youtube nie laduje sie plynnie. To samo z downloadem, idzie bardzo dziwnie. W jednym momencie download dochodzi nawet do 1MB/s by pozniej zatrzymac sie na 30 sekund kompletnie. Dodam, ze na laptopie nie mam tego problemu. Tam WiFi jest wbudowane oczywiscie, bez zadnego adaptera usb.

 

Powiedzcie mi prosze co musze przygotowac dla Was zeby dostarczyc wiecej informacji.

 

Pytania poza konkursem:

1. czy lepsza karta sieciowa moze pomoc?

2. czy antena jakas moze pomoc?

 

 

Pozdrawiam,

Extras.Txt

OTL.Txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zupełnie niepotrzebnie użyłeś Combofix, o jego używaniu i skutkach poczytaj tu:https://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekcja-narzedzie-combofix/

ComboFix odinstaluj w prawidłowy sposób, Start > tam gdzie jest napis "Rozpocznij wyszukiwanie"> wklej:  C:\ComboFix /uninstall

 

Usuwanie działającego adware - może mieć wpływ na szybkość działania oprogramowania.

Uruchom OTL --> "Własne opcje skanowania / skrypt" i wklej:

 

:OTL
PRC - [2013-06-21 01:07:33 | 000,023,552 | ---- | M] (WebCake LLC) -- C:\Program Files\WebCake\WebCakeDesktop.Updater.exe
SRV - File not found [Auto | Running] -- C:\Program Files\WebCake\WebCakeDesktop.Updater.exe C:\Documents and Settings\Chmiel\Dane aplikacji\WebCake\WebCakeDesktop.exe -- (WebCake Desktop Updater)
SRV - File not found [unknown (-1) | Unknown] --  -- (dtsoftbus01)
SRV - [2013-05-23 10:09:59 | 002,827,728 | ---- | M] () [Auto | Stopped] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BrowserDefender\2.6.1339.144\{c16c1ccb-7046-4e5c-a2f3-533ad2fec8e8}\BrowserDefender.exe -- (BrowserDefendert)
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-1004336348-287218729-725345543-1003..\Run: [lollipop_12231521] c:\documents and settings\chmiel\ustawienia lokalne\dane aplikacji\lollipop\lollipop_12231521.exe (harbor)
:Files
(SteelWerX) -- C:\WINDOWS\SWREG.exe
(SteelWerX) -- C:\WINDOWS\SWSC.exe
(SteelWerX) -- C:\WINDOWS\SWXCACLS.exe
(NirSoft) -- C:\WINDOWS\NIRCMD.exe
C:\Qoobox
C:\WINDOWS\PEV.exe
C:\WINDOWS\MBR.exe
C:\WINDOWS\sed.exe
C:\WINDOWS\grep.exe
C:\WINDOWS\zip.exe
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BrowserDefender
C:\Documents and Settings\Chmiel\Dane aplikacji\BabSolution
C:\Documents and Settings\Chmiel\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\Chmiel\Dane aplikacji\WebCake
:Commands
[emptytemp]

Kliknij "Wykonaj skrypt"
 

Poprzez Panel sterowania-->Dodaj / usuń programy - odinstaluj: Bonanza Deals, cFosSpeed i przestarzałe programy: Java 6 Update 30 oraz Bonjour - śmieć od Apple.

 

Pobierz ADW-Cleanerhttps://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbi%C3%B3r-narz%C4%99dzi-usuwaj%C4%85cych/?do=findComment&comment=118323 . Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.

 

Zaktualizuj Java do wersji 7u45, Firefoxa do wersji 26, Internet explorer do wersji 8 lub 9 ( nie wiem jaka jest najwyższa wersja obsługiwana przez XP )

 

Firefox reset wtyczek: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

Zakładki i hasla zostaną zachowane.

 

Wykonaj nowe logi z OTL i FRST ( każdy generuje po 2 logi )
 

Odnośnik do komentarza

Dwa razy podałeś te same logi z OTL. Log z FRST jest ucięty, brak Additions.

 

C:\WINDOWS\Tasks\At1.job
C:\WINDOWS\Tasks\At2.job
C:\WINDOWS\Tasks\At3.job
C:\WINDOWS\Tasks\At4.job

To są uruchomione zadania, ale bez logu FRST i Addition ciężko powiedzieć czy to prawidłowe czy szkodliwe procesy.

 

Otwórz notatnik i wklej:

 

S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [x]
C:\WINDOWS\NIRCMD.exe
C:\WINDOWS\SWREG.exe
C:\WINDOWS\SWSC.exe
C:\WINDOWS\SWXCACLS.exe
C:\Program Files\cFosSpeed
C:\Documents and Settings\Chmiel\Pulpit\cFosSpeed Calibration.lnk
C:\Documents and Settings\Chmiel\Pulpit\cfosspeed-v700.exe
C:\Documents and Settings\Chmiel\Dane aplikacji\Bonanza

CMD: netsh winsock reset

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera.

 

Pytanie ile lat ma twój sprzęt, kolejne jak zabezpieczona jest sieć ? Jeżeli jest to silne hasło np. 35 znaków (#vd9D/\!.....) WPA2, a masz wiekowy ( np. 8 letni komp.) to problemem może też być przesył danych w tak szyfrowanym polączeniu wi-fi. Kolejną rzecz - łączysz się w standardzie np:"B", a reszta komputerów podłączonych do routera łączy się z nim w standardzie "N". Komputery z lepszą kartą wi-fi i "N"-ką będą miały pierwszeństwo przed twoim sprzętem. W systemie XP nowsze karty sieciowe mogą nie działać tak sprawnie jak w nowszych systemach. Życie XP za 4 miesiące dobiega końca ( koniec z poprawkami, aktualizacjami )

 

Wykonaj nowe logi OTL, w FRST zaznacz Additions i je załącz. Wyczyścimy komputer do końca i zobaczymy jak będzie działać.

Odnośnik do komentarza

Ok. teraz chyba wysylam dobre logi. Zalaczam tez taki "FIXLOG" ktory mi sie pojawil po uruchomieniu "fix" w FRST.

Naprawde dzieki za pomoc. Nie wiem czy to dzieki Twojemu czyszczeniu, czy nowej kacie sieciowej, ale kondycja internetu sie poprawila znacznie, do tego stopnia, ze moge wzglednie grac przez internet. Od czasu do czasu pojawiaja sie potezne zaciecia, ale nie jest to tak czesto, raz na 10 minut, poza tym ping utrzymuje sie na okolo 75 ms co jest wystarczajace dla mnie, i tak nigdy nie gralem na nizszym :P

 

UPDATE: chociaz teraz mi sie rozlacza, kompletnie, do zera.

 

Cytat

Pytanie ile lat ma twój sprzęt

 

Ciezko powiedziec. Sam sprzet mam bardzo dlugo, ostatnia wieksza wymiane podzespolow przechodzil chyba ze 3-4 lata temu co tez jest kupa czasu, wiem.

 

Cytat

kolejne jak zabezpieczona jest sieć ?

Tutaj moze byc problem, nie mialem pojecia ze to ma znaczenie. Haslo ma 26 znakow i to w stylu tych dziwnych, fabrycznych hasel, czyli nie 26 razy "1". Haslo WPA.

 

Cytat

Kolejną rzecz - łączysz się w standardzie np:"B", a reszta komputerów podłączonych do routera łączy się z nim w standardzie "N". Komputery z lepszą kartą wi-fi i "N"-ką będą miały pierwszeństwo przed twoim sprzętem. W systemie XP nowsze karty sieciowe mogą nie działać tak sprawnie jak w nowszych systemach. Życie XP za 4 miesiące dobiega końca ( koniec z poprawkami, aktualizacjami )

Czy moge cos zrobic zeby laczyc sie w tym standardzie "N"? Czyli sugerujesz zebym zrobil format i zainstalowal Windows 7 ?

 

Pozdrawiam,

 

OTL.Txt

Addition.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

C:\WINDOWS\Tasks\At1.job

To procesy od HP - ok.

 

Jest jeszcze trochę śmieci do usunięcia:

Poprzez Panel sterowania-->Dodaj / usuń programy - odinstaluj: FoxTab FLV Player, Google Update Helper, Update_for_BonanzaDeals

Kilka pustych wpisów.

Otwórz notatnik i wklej:

 

URLSearchHook: HKCU - (No Name) - {BC86E1AB-EDA5-4059-938F-CE307B0C6F0A} -  No File
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
ShellExecuteHooks:  - {AEB6717E-7E19-11d0-97EE-00C04FD91972} -  No File [ ]
C:\WINDOWS\system32\config\TuneUp.evt
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVAST Software
C:\Documents and Settings\Chmiel\Ustawienia lokalne\temp\ICReinstall_Setup.exe
C:\Documents and Settings\Chmiel\Ustawienia lokalne\temp\Quarantine.exe
 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

Przy szyfrowaniu WPA nie powinno być problemów.

 

Czyli sugerujesz zebym zrobil format i zainstalowal Windows 7 ?

Za kilka miesięcy wsparcie do XP zostanie zakończone, możliwe że mogą zacząć dziać się "cuda" z tym systemem - coraz większa ilość luk w zabezpieczeniach to nowe problemy.

 

zeby laczyc sie w tym standardzie "N"

Podałem tylko przykład. Komputer w standardzie "N" będzie priorytetowo traktowany przez router.

Mam podpięte 2 laptopy do routera. Jeden z "N", drugi z "G". Gdy laptop z "N" coś sciągał na drugim wszystko zwalniało. W routerze ustawiłem połączenie tylko w standardzie "G" i jest lepiej. Wątpię aby na Liveboxie można było ustawić tylko jeden rodzaj transmisji - działa automatycznie.

 

Masz zainstalowany soft i sterownik od TP-Link: TL-WN321G Wireless Utility, TL-WN751ND Driver - jak nie używasz to możesz testowo odinstalować.

 

W OTL uruchom "Sprzątanie"

Pobierz Eusing Free Registry Cleaner: http://www.eusing.co...try_cleaner.htm Po instalacji i uruchomieniu w okienku które się pojawi kliknij "skip", następnie w zakladce "language" zmień język na polski i kliknij "skanuj rejestr" - po skanie "napraw"

Odnośnik do komentarza

Wlasnie sprzatam to co mi podales wszystko. W miedzyczasie pojawil sie nowy, dziwny problem. Regularnie wyrzuca mi wszystko na pulpit. NP pisze teraz cos w firefoksie, po chwili firefoks nie odpowiada i musze kliknac na niego myszka, tak jakbym nacisnal wczesniej alt + tab. Nie wiem czy sie wyrazilem jasno.. Jakies pomysly?

 

Jak tylko skoncze te sprzatanie to powrzucam logi.

 

EDIT:

 

oki wrzucam logi nowe.

 

PS naprawde wielkie dzieki, moj komputer wlacza sie teraz blyskawicznie, wczesniej jak mialem go resetowac to szedlem zrobic kanapke :P Problem z "wyrzucaniem do pulpitu" sie utrzymuje.

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

@muzyk75

 

Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl dotyczącą wpływu skompilkowania hasła (w sensie typu użytych znaków) na wydajność procesu szyfrowania? 

Przecież z punktu widzenia algorytmu szyfrującego zarówno # (binarnie 0010 0011) jak i 1 (binarnie 0000 0001) jest po prostu znakiem ASCII. Tak więc hasła "111111111111111111111111", "to_jest_moje_silne_hasło" i "!QaZ2wSx#eDc4rFv%tGb^yHn7" są sobie równoważne pod względem ilości użytych bitów. 

Co więcej, transmisja WPA2 nie jest wcale szyfrowana hasłem sieciowym. Jest ono przesyłane wyłącznie podczas nawiązywania połączenia w trakcie tzw. 4-way handshake.

Na koniec, jaki ma wpływ wiek komputera (w domyśle typ procesora, ew. pamięć RAM) na szyfrowanie pakietów jeśli odbywa się ono na poziomie sprzętowym karty wifi?

 

Ponieważ w celu uniknięcia wpływu szyfrowania na prędkość i przepustowość sieci 802.11i jest ono realizowane najczęściej przez oddzielny układ elektroniczny, implementacja algorytmu CCMP wymagała wymiany starszych urządzeń sieciowych.

 

 

PS. Pogłoski o rychłej śmierci Windows XP uważam za mocno przesadzone

Odnośnik do komentarza

Zostało jeszcze to: Google Update Helper (Version: 1.3.23.0 - BonanzaDeals) Hidden <==== ATTENTION

 

"Uruchom to narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście fałszywy wpis Google Update Helper (to nie jest od Google tylko od adware DealPly) i przejdź Dalej, by go usunąć."

 

Napisz jak działa internet. Odinstaluj OTL - kliknij na "sprzątanie" - nie będzie potrzebne.

 

Problem z "wyrzucaniem do pulpitu" sie utrzymuje.

Alt + Tab jeżeli dobrze zrozumiałem. Zobacz co ostatnio instalowałeś, przed wystąpieniem tego problemu.

04-01-2014 14:59:36 Removed TP-LINK Wireless Configuration Utility and Driver

04-01-2014 15:04:52 Installed TP-LINK Wireless Configuration Utility and Driver

To jest ostatnie - posta napisałeś o godz. 15:50

 

@gajowy, męczyłem się z takim przypadkiem na starym laptopie z XP na pokładzie. Pomogło dopiero zainstalowanie wpa_supplicant i zmniejszenie znaków w haśle do ok 40. Przy większej ilości procesor 100% zużycia, a internet zawieszony. Do tej pory nie rozwiązałem tej zagadki.

Przy szukaniu rozwiązania wolę sprawdzić wszystko. Z oprogramowaniem czy elektroniką to różnie bywa.

 

PS. Pogłoski o rychłej śmierci Windows XP uważam za mocno przesadzone

Nie mówię o unicestwieniu, ale o narastających problemach z bezpieczeństwem po zaprzestaniu wspierania XP ( aktualizacje, poprawki bezpieczeństwa ).
Odnośnik do komentarza

Kurde dobry jestes. Tak, chodzilo o ten  Wireless Config Utility. Po prostu zamykalem programy jeden po drugim az przestalo "alt tabowac". Musialem przeinstalowac ten Wireless i teraz smiga.

 

Wszystko zrobione. Dalej od czasu do czasu sa "przestoje" ale mysle ze to problem slabego sygnalu. Sek w tym, ze internet pozwala mi teraz na granie, na czym mi najbardziej zalezalo. Dzieki za pomoc, temat do zamkniecia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...