Skocz do zawartości

Usuwanie podwójnej ikony "Połączenia sieciowe" w Panelu Sterowania


Janusz33

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny przypadek jak pzm   ( https://www.fixitpc.pl/topic/17164-jak-usunąc-ikone-w-panelu-sterowania-xp/ ), ale dotyczy występowania podwójnej ikony "Połączenia sieciowe" w Panelu sterowania. Po najechaniu myszką na pierwszą ikonę, podświetla się komentarz "Łączy z innymi komputerami, sieciami i Internetem", przy drugiej ikonie jest komentarz "Konfiguruje oprogramowanie sieciowe". Przy podwójnym kliknięciu na którąkolwiek z tych ikon otwiera się dla każdej z nich takie samo okno "Sieć LAN lub szybki internet" z tą samą zawartością ale tylko jedno. Po prostu poprzednie jest zastępowane nowym.

Proszę o radę jak usunąć drugą ikonę. Bardzo mi się podoba rada Kate ( patrz http://www.poradykomputerowe.pl/optymalizacja-windows/ukrywanie-apletow-w-panelu-sterowania.html), ale boję się, że po wpisaniu nazwy "Połączenia sieciowe" usunie mi obie ikony.

Wielkim problemem to nie jest ale irytuje mnie ten przyrostek , Podeirzewam, że jakimś cudem to powstało w trakcie budowania sieci lokalnej dla desktop i laptopa.

Mój system to Windows XP SP3 32 bit, ustawiany na nowo w końcu listopada 2013.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Weź pod młotek ten fragment wypracowania:

 

CPL:

Ncpa.cpl - Połączenia sieciowe

 

NameSpace:

{7007ACC7-3202-11D1-AAD2-00805FC1270E} - Połączenia sieciowe

 

Proszę zauważyć, iż Połączenia sieciowe są zdublowane zarówno jako CPL jak i NameSpace. Bo to dwa minimalnie różne aplety i o tym będzie wzmianka przy ukrywaniu:

 

Jeśli aplet jest plikiem CPL, można wykorzystać TweakUI lub tę oto edycję rejestru:

 

Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit i w kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\don't load

 

Utwórz nową wartość ciągu REG_SZ o nazwie danego pliku CPL jako dane wartości wprowadzając No.

 

By zmiany zostały uwidocznione, należy ponownie otworzyć Panel sterowania, a jeśli nie pomoże przelogować się. Domyślnie w tym kluczu stoją już dwie pozycje ustawione na No: ncpa.cpl i odbccp32.cpl. Jeśli usunie się wpis z ncpa.cpl, pojawi się druga identyczna w wyglądzie ikona Połączeń sieciowych.

Czyli: w kluczu don't load ustaw ncpa.cpl na No, tak jak to domyślnie jest. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\don't load]
"ncpa.cpl"="No"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso jesteś wielka. Po wpisie w rejestrze,  w załadowanym Panelu sterowania jest jedna ikona z podświetleniem "Łączy z innymi komputerami , sieciami i Internetem."  nawet bez przeładowania systemu. Jest tak jak powinno być.  Dodam, że przeszukiwałem rozmaite fora, gdzie nawet znalazłem zapytanie w sprawie identycznego problemu, ale nigdzie nie było skutecznej porady. Stokrotne dzięki. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...