Skocz do zawartości

Janusz33

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Janusz33

 • Tytuł
  Użytkownik

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 1. Witam wszystkich zainteresowanych. Ponieważ dostałem komunikaty, że dysk kończy żywot, zrobiłem jego zrzut na dysk zewn. (T:) i przystąpiłem do podłączenia nowego dysku WD 1T. Przy pomocy zarządzania komputerem , został on zainicjowany i następnie zainstalowałem nowy wolumin prosty z określeniem litery dysku (D: 350 GB). Problem powstał tutaj , gdyż partycja została zainstalowana ale bez litery voluminu. Akcja kończy się w/w tytułem (zał.). Żadne próby i kombinacje nie dają mi oczekiwanego wyniku. Ogromna prośba o poradę co zrobić aby Win 7 zaakceptował ten nowy dysk przydzielając mu literę. Addition.txt FRST.txt
 2. Na tym dysku jest oryginalny system WIN 7 pro, który został przeniesiony na Dysk 0 ( Dysk SSD). Ta partycja na Dysku 1 jest oznaczona jako niewidoczna. Po przeczytaniu Twojego komentarza uruchomiłem system z CD i zmieniałem kolejność bootowania , przy tym w tej kolejce pozostawiłem tylko 1. CD, 2.Dysk 0, (przed tym jako 3. był podany Dysk 1), po czym po zakończeniu pracy z CD wróciłem w BIOS'ie do kolejności tylko 1.Dysk 0, 2.CD. Okazało się, że to rozwiązało problem i udało się utworzyć kopie zapasową. Dziękuję, za zwrócenie mi uwagi na ten Dysk. Okazuje się, że ustawienia w BIOS'ie mają bezpośredni wpływ na działanie przetwarzania dysków przy tworzeniu kopii zapasowej programem WIN 7, a szczególnie gdy istnieją ukryte partycje. Uważam, że temat można zamknąć.
 3. W czasie tych upałów Windows nie załadował się. Próby samo naprawy nie dały efektu. W końcu przy pomocy „Dysku naprawy systemu Win 7” skopiowałem z ostatniej kopii zapasowej obraz systemu i system ożył. Problem powstał gdy chciałem wykonać kopię zapasową narzędziem Win 7. Zawsze występuje komunikat „Ostatnie tworzenie kopii zapasowej nie zakończyło się pomyślnie” z poniższym rozwinięciem. Z historii tworzenia kopii zapasowych , wynika że problem powstał po ostatnim utworzeniu kopii zapasowej. Prawdopodobnie jakaś instalacja, ale nie mogę sobie tego odtworzyć. Proszę o wskazówkę jak usprawnić tworzenie kopii zapasowej w Win 7. W zał. FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt
 4. Ponieważ już dłużej nie mogę czekać, dokonałem reinstalacji Win 7. Oczywiście wszystko wróciło do normalności. Dziękuję wszystkim zainteresowanym za próbę rozwiązania tego "paskudztwa". Temat do zamknięcia.
 5. Ostatnio po sklonowaniu partycji systemowej na dysk SSD, zdarzyło się, że internet kablowy padł. Dotychczas nie miałem żadnego problemu z pracą na internecie kablowym. Ponieważ miałem na lapku uruchomiony modem na sieci bezprzewodowej, uruchomiłem go na stacjonarnym. Internet na pasku się pokazał ale z krzyżykiem i nie dało się go uruchomić. Windowsowe narzędzie rozwiązywania problemu pokazało, że Usługa zasad diagnostyki nie jest uruchomiona. Próba ręcznego uruchomienia tej usługi zgłosiła "Błąd 5: Odmowa dostępu". Tutaj skończyły się moje możliwości naprawcze. Dodatkowo w ramach aktualizacji Windowsa, nastąpiła nieskuteczna próba aktualizacji Silverlight. W ramach próby załatwienia tego, zgodnie z sugestią M-fta, zdeinstalowanie tej aplikacji, nie zakończyło się skutecznie. Nie wiem czy jedno z drugim ma jaki związek, ale to są zauważone anomalie w pracy Wind 7. Bardzo proszę o pomoc ew. radę jak rozwiązać problem z usługą abym mógł korzystać z internetu bezprzewodowego. Czy muszę się liczyć z koniecznością postawienia systemu od początku? P.S. Przy przyłączaniu pliku do tego posta wystąpiło zerwanie połaczenia z internetem. Próba rozwiązywanie problemu w efekcie dało informacje o braku w/w usługi. Post wysyłam z lapka. FRST.txt Addition.txt xGmer.txt
 6. Zastosowanie w/w programu nie dało oczekiwanego wyniku. W Outlooku już poprzednio było zaznaczone, że jest on domyślnym programem pocztowym i to zaznaczenie nadal istnieje. Jakieś dalsze sugestie? Czy winienem dołączyć jakieś pomocnicze materiały?
 7. Mój system to Windows XP SP3 32 bit. Mój klient pocztowy to Outlook Express 6, do którego pracy nie mam zastrzeżeń. Dotychczas nie korzystałem z funkcji menu kontekstowego dla wsyyłania pliku przez email. Jednak ostatnio chciałem się posłużyć menu kontekstowym "Wyślij do" dla wysłania zdjęcia przez email i pojawia się okienko MS Exchange, zamiast oczekiwanego Outlooka. Co zrobić , aby wyłączyć tego MS Exchange , aby uaktywnił się Outlook? W funkcjach Usuwania programów nie ma nigdzie odnośnika do usuwania MS Ex. Na witrynie MS znalazłem przepis na manualne usuwanie tego Ex (http://support.microsoft.com/kb/833396/pl), ale nie wiem czy to przyniesie oczekiwany skutek. Ostatnio na kompie został zainstalowany MS Office 2003 (niestety bez mej asysty) i zastanawiam się czy ten Ex nie jest składnikiem tego Offica. Proszę o wskazówki co do działania , aby menu kontekstowe "Wyślij do" -> "Adres poczty" wywołało Outlooka.
 8. Picasso jesteś wielka. Po wpisie w rejestrze, w załadowanym Panelu sterowania jest jedna ikona z podświetleniem "Łączy z innymi komputerami , sieciami i Internetem." nawet bez przeładowania systemu. Jest tak jak powinno być. Dodam, że przeszukiwałem rozmaite fora, gdzie nawet znalazłem zapytanie w sprawie identycznego problemu, ale nigdzie nie było skutecznej porady. Stokrotne dzięki. Temat można zamknąć.
 9. Dzięki za podpowiedź, ale niestety w Shell Object Editor występuje tylko jedna ikona "Połączenia sieciowe" dla Control Panel (all users).
 10. Mam podobny przypadek jak pzm ( https://www.fixitpc.pl/topic/17164-jak-usunąc-ikone-w-panelu-sterowania-xp/ ), ale dotyczy występowania podwójnej ikony "Połączenia sieciowe" w Panelu sterowania. Po najechaniu myszką na pierwszą ikonę, podświetla się komentarz "Łączy z innymi komputerami, sieciami i Internetem", przy drugiej ikonie jest komentarz "Konfiguruje oprogramowanie sieciowe". Przy podwójnym kliknięciu na którąkolwiek z tych ikon otwiera się dla każdej z nich takie samo okno "Sieć LAN lub szybki internet" z tą samą zawartością ale tylko jedno. Po prostu poprzednie jest zastępowane nowym. Proszę o radę jak usunąć drugą ikonę. Bardzo mi się podoba rada Kate ( patrz http://www.poradykomputerowe.pl/optymalizacja-windows/ukrywanie-apletow-w-panelu-sterowania.html), ale boję się, że po wpisaniu nazwy "Połączenia sieciowe" usunie mi obie ikony. Wielkim problemem to nie jest ale irytuje mnie ten przyrostek , Podeirzewam, że jakimś cudem to powstało w trakcie budowania sieci lokalnej dla desktop i laptopa. Mój system to Windows XP SP3 32 bit, ustawiany na nowo w końcu listopada 2013.
 11. Witam. Ponieważ skończył mi się dysk systemowy z systemem Win XP zainstalowanym w 2008 i nie dało się go sklonować, postawiłem ten system na nowym dysku. Płytka oryginalna z XP SP2 (legalna). Instalacja bez zarzutu. Zainstalowałem stare programy bez problemu. W tym czasie zgłosiły się 3-4 automatyczne aktualizacje do XP, które zostały zainstalowane. Z kolei zainstalowałem SP 3. Symbol tej aktualizacji w obrazie ISO to xpsp3_5512.080413_pl_x86_fre_spcd. Nastąpiła dalsza instalacja programów, ale system wyraźnie spowolniał. Okazało się,że proces SVCHOST.exe dla SYSTEMU zajmuje 50% CPU. Po analizie na forach dowiedziałem się, że przyczyną jest Automatyczna aktualizacja. Po dalszej analizie na witrynie Microsftu znalazłem i uruchomiłem Microsoft Fix It dla problemów z Windows Update. Dokonał wszystkich aktualizacji oprócz pierwszej i w efekcie nic się nie zmieniło. Usługa BITS, System zdarzeń i Automatyczna aktualizacja są uruchomione. Zauważyłem również , że w dzienniku zdarzeń występuje podwójny zapis błędu, wg czasu wydaje się że to powstało w trakcie ładowania systemu: Błąd 2013-11-28 18:56:51 Service Control Manager Brak 7000 Brak NOWY Błąd 2013-11-28 18:56:51 Service Control Manager Brak 7000 Brak NOWY czy to ma jakiś związek z Automatyczna aktualizcją? Gdy pod Menedżerem zadań->procesy kończyłem proces svchost.exe z PID 1340 to komputer szedł jak burza, ale ani to eleganckie załatwienie, ani rozwiązanie ostateczne. Jest też rozwiązaniem połowicznym wyłączenie pobierania aktualizacji. Ale to traktuję jako ostateczność. Na forach występuje sporo problemów z svchost i zamuleniem CPU ale nie znalazłem istotnej wskazóki naprawy procedury Windows Update. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Witam ponownie. Następnego dnia pozostawiłem komputer włączony z aktywnym pobieraniem aktualizacji od 10:00 do powrotu o 13:30 i o dziwo pojawiła sie żółta tarczka. Po jej otwarciu znalazłem 147 aktualizacji. Dalej to już normalka. Wniosek: po postawieniu czystego systemu i zaktualizowania go do SP3 należy naprawdę wziąć na wstrzymanie i brać pod uwagę, żę pobieranie aktualizacji dla takiego stanu systemu może trwać jeśli nie kilka to i kilkanaście godzin, w zależności od szybkości dostępu do internetu. Zamykam temat. Procesy.txt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...