Skocz do zawartości

Outpost Security Suite FREE - Nowość od Agnitum


Rekomendowane odpowiedzi

Agnitum na swojej stronie było dość tajemnicze dziś...zapowiadali wielkie zmiany, no i stało się :) Agnitum wypuściło darmową wersje pakietu pod nazwą Outpost Security Suite Free 7.0 i tak to opisują na swojej stronie:

"Agnitum is the first security vendor to deliver a fully functional free version of an Internet security suite for Windows users. Outpost Security Suite FREE 7.0 builds on the acclaimed antivirus, firewall and proactive protection technologies. The free solution employs modern techniques to prevent infections, data corruption and PC intrusions."(...)

"The new Outpost Security Suite Free 7.0 (OSS Free) brings ease-of-use and transparency for non-expert users who want to feel protected online without the expense and sometimes steep learning curve of a commercial product. Right out of the box, OSS Free provides robust, easy-to-use protection with optimal default settings to address web-borne threats including known and zero-day viruses, spyware, hacker attacks and intrusions, spam, and more"

http://www.agnitum.c...ss-free-7-0.php

Czym krygują w darmowym pakiecie?...oto lista:

* The first fully-functional free security suite

* The latest technology — based on Outpost Security Suite Pro 7

* VB100 certified antivirus

* Best-of-breed award-winning personal firewall

* Leak-test certified by Matousec.com

* Automatic optimal configuration out of the box

* Lightweight solution that doesn’t slow systems down

* Full compatibility with Windows 7, Vista, XP, 2000 — both 32- and 64-bit.

A tu lista tego, co pakiet oferuje

- zapora

- moduł AV+Anti-spyware

- ochrona proaktywna (HIPS)

- moduł ochrony antyspamowej

- moduł chroniący przeglądarkę internetową

Porównanie wersji Free i Pro oraz pobieranie http://free.agnitum.com/download.php

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Są to raczej ochłapy.

Nooo...może ochłapy to zbyt brutalnie :) Ale faktycznie ilość gwiazdek w wersji free pokazuje, że jest to zubożona wersja...przy czym nie ma się co zrzymać, bo producent wyraźnie pisze, że jest to wersja uboższa o zaawansowane funkcje i ustawienia i że jest przeznaczona do podstawowej ochrony. Większości, która z pakietu skorzysta, z pewnością to wystarczy :)

Odnośnik do komentarza

Nooo...może ochłapy to zbyt brutalnie :) Ale faktycznie ilość gwiazdek w wersji free pokazuje, że jest to zubożona wersja...przy czym nie ma się co zrzymać, bo producent wyraźnie pisze, że jest to wersja uboższa o zaawansowane funkcje i ustawienia i że jest przeznaczona do podstawowej ochrony. Większości, która z pakietu skorzysta, z pewnością to wystarczy :)

 

Mogliby przynajmniej jeden z elementów dać kompletny (HIPS, firewall lub AV). Dla mnie to żenada w porównaniu do CIS, czy nawet OA :)

Odnośnik do komentarza

Hmmm, pierwsza linia tego pakietu To FW z Hipsem. Av bardzo słabych lotów. Zaimplikowany jest w nim węgierski VirusBuster, który bardzo rzadko się aktualizuje , skuteczność na poziomie 83-85%, według sierpniowych testów Virus.gr z roku ubiegłego. Mimo,że Hips w testach matouseca osąga znakomite rezultaty aż 97% to testy testami, rzeczywistość rzeczywistością. Wczoraj obejrzałem test Bullguarda IS w którym zawarty jest FW Outposta i przy 2 zagrożeniach na 7 nawet nie pisnął przy kompletnej instalacji malware. Choć jak na aplikacje Free trzeba się cieszyć z takiego Fw, jednak do darmowego Comodo, czy płatnych Kisa, Oa++ mu brakuje słabym Av i brakiem piaskownicy.

Odnośnik do komentarza

Dobra dziewczęta, moje słowa się potwierdziły, Av to padaka nie warta uwagi, HIPS Outposta przepuszcza o czym świadczą wykryte infekcje przez MBAM i Hitmana mimo zablokowanych niby czynności przez Outposta. Wynik Bullguarda nie był przypadkiem którego test oglądałem ostatnio. Mimo,że Hips w Outpoście jest trochę dziurawy to tak uratował tyłek w tym teście sporo :D Wyniki Matouseca akurat w tym przykładzie nie odzwierciedlają mocy tego programu w rzeczywistości, być może Outpost robił soft pod matouseca by sobie nabić punktów :) Bo program z takimi wynikami nie może co test na paru samplach przepuszczać, aż tylu infekcji.

 

http://www.youtube.com/watch?v=9gm3giqlFrs&feature=player_embedded Część 1

 

http://www.youtube.com/watch?v=5_piOAE7QzE&feature=player_embedded Część 2

Odnośnik do komentarza

Wyniki Matouseca akurat w tym przykładzie nie odzwierciedlają mocy tego programu w rzeczywistości, być może Outpost robił soft pod matouseca by sobie nabić punktów :) Bo program z takimi wynikami nie może co test na paru samplach przepuszczać, aż tylu infekcji.

 

 

Dokładnie! Test Matouseca nie tylko w tym przypadku nie odzwierciedla w pełni możliwości hipsów. Z testami antywirusowymi jest podobnie.

Odnośnik do komentarza

Łatwo jest blokować hipsem jeśli się wie ze instalujesz malware ale w życiu to się nie sprawdza. Jaki procent ludzi jest w stanie właściwie ocenić sytuacje i prawidłowo zareagować? Oglądałem te testy i jestem pewien ze praktycznie każdy wciśnie ok.

Nooo...HIPS/bloker nie reaguje tylko na malware :) Może zapytać nawet o program, który mieliśmy, ale go właśnie zaktualizowaliśmy. Chyba nie kwestionujesz przydatności HIPSa? Trend jest taki, że ze względu na to, że wiele zagrożeń nie jest opisanych sygnaturowo, wszelkie HIPSy/blokery/monitory są wręcz zalecane...i nie jest to zdanie pojedynczych użytkowników :)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście ze przydatności hipsa nie kwestionuje . Ale osobiście uważam ze jego potencjał może być w pełni wykorzystany jedynie przez zaawansowanych userow. Ja osobiście nie używam programów z hips bo uważam się za cienki na to .Przykładowo instaluje jakiś program i dostaje taki komunikat : proces taki a taki chce zmodyfikować klucz rejestru czy zezwalasz ? jeśli nie zezwolę to nie zainstaluje tego programu wiec i tak wciskam zezwol bo tak naprawdę nie wiem czy to infekcja czy normalne zachowanie programu.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście ze przydatności hipsa nie kwestionuje . Ale osobiście uważam ze jego potencjał może być w pełni wykorzystany jedynie przez zaawansowanych userow. Ja osobiście nie używam programów z hips bo uważam się za cienki na to .Przykładowo instaluje jakiś program i dostaje taki komunikat : proces taki a taki chce zmodyfikować klucz rejestru czy zezwalasz ? jeśli nie zezwolę to nie zainstaluje tego programu wiec i tak wciskam zezwol bo tak naprawdę nie wiem czy to infekcja czy normalne zachowanie programu.

 

Masz rację, jeżeli chodzi o klasyczne hipsy, a także zaawansowane firewalle. Inaczej jest w przypadku bardzo skutecznych hipsów z piaskownicą, np. DefenseWalla oraz mniej skutecznych, niektórych hipsów behawioralnych, np. Sonaru Nortona. W ich przypadku nie musisz odpowiadać na pytania.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście ze przydatności hipsa nie kwestionuje . Ale osobiście uważam ze jego potencjał może być w pełni wykorzystany jedynie przez zaawansowanych userow. Ja osobiście nie używam programów z hips bo uważam się za cienki na to .Przykładowo instaluje jakiś program i dostaje taki komunikat : proces taki a taki chce zmodyfikować klucz rejestru czy zezwalasz ? jeśli nie zezwolę to nie zainstaluje tego programu wiec i tak wciskam zezwol bo tak naprawdę nie wiem czy to infekcja czy normalne zachowanie programu.

Masz rację, że HIPS czy bloker to narzędzie dla bardziej zaawansowanych użytkowników...ale rozbroiłeś mnie słowami, że uważasz się za zbyt cienkiego :) Nie ma tak zaawansowanego usera, żeby znał wszystkie procesy i modyfikacje plików czy rekestru dokonywane przez najróżniejsze programy czy malware...jest tego miliardy!! ThreatFire podaje np. u siebie takie statystyki

259 837 005 195 - sumaryczna ilość procesów, które TF monitorował i przetestował pod kątem podejrzanych zachowań

Myślisz, że człowiek jest tyle w stanie ogarnąć? :) Poza tym przecież współpraca systemu i HIPSa jest zawsze jakoś tam poukładana, więc instalując program, wiesz raczej co instalujesz...zakładam, że program jest z legalnego i pewnego źródła. Do tego jeszcze dochodzi reszta zabezpieczeń, więc nie jest tak, że jesteś pozbawiony wsparcia w podjęciu decyzji. "Do roboty" więc...instalujesz HIPS i uczysz się :)

A już tak bardziej o pakiecie OSS Free...komentarzy coraz więcej się w sieci pojawia i podsumowaując widać z nich kilka chyba najważniejszych rzeczy:

- AV sam w sobie jest dość cienki

- HIPS w pakiecie ratuje go jako całość...podobno CLT przechodzi z wynikiem 330

- pakiet jest lekki i nie zamula komputera

- aktualizacje do niego są tylko raz dziennie o ustalonej przez użytkownika porze, ale przespanie aktualizacji nie jest problemem - można ją ściągnąć o każdej innej porze w tym dniu

Jak dla mnie cały pakiet wygląda na taki bardziej rozbudowany ThreatFire lub Spyware Terminator...brak tylko ochrony przeglądarki i zapory.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wg mnie ochrona typu klasyczny HIPS najlepiej jest zrobiona w Online Armor gdzie dzięki OASIS widać jakiego typu aplikacja chce dokonać zmian, jeśli okno wyboru jest zielone sprawa jest jasna bo aplikacja jest zaufana (czasem też trzeba zdać się na swój rozum, bo jak każda taka baza nie zawiera wszystkich aplikacji). Outpost też ma dość rozbudowaną bazę automatycznych reguł dla różnych aplikacji więc też by mógł z niej skorzystać w podobno sposób pomagając użytkownikowi dokonać wyboru w komunikatach HIPS.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie ochrona typu klasyczny HIPS najlepiej jest zrobiona w Online Armor gdzie dzięki OASIS widać jakiego typu aplikacja chce dokonać zmian, jeśli okno wyboru jest zielone sprawa jest jasna bo aplikacja jest zaufana (czasem też trzeba zdać się na swój rozum, bo jak każda taka baza nie zawiera wszystkich aplikacji). Outpost też ma dość rozbudowaną bazę automatycznych reguł dla różnych aplikacji więc też by mógł z niej skorzystać w podobno sposób pomagając użytkownikowi dokonać wyboru w komunikatach HIPS.

 

Zgadzam się, że Program Gurad OA, to bardzo dobry klasyczny HIPS, ale wolę DefenseWalla :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...