Skocz do zawartości

Okno "Windows Accelerator Pro" - Komputer wariuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od kilku dni mój komputer zaczął wariować,zaczął się mulić,internet chodził wolno i uruchumienie trwało znacznie dłużej niż zwykle..
Dzisiaj rano z nadzieją że przestanie mulić,wchodze na komputer i wyskoczyło mi okienko 'Windows Accelater Pro' (z tego co wyczytałem,to jest wirus który znajduje zagrożenia których nie ma) i w dodatku głośniki przestały działać...
Chciałem spróbować wyszczyścić trochę przeglądarkę programem 'AdwCleaner',ale po kliknięciu Szukaj--->Usuń program się zamyka,a kilka dni temu działał bardzo dobrze,więc nie mam najmniejszego pojęcia co się dziej..
Więc zwracam się do was z pomocą,w wyczyszczeniu komputera..

Z góry dziękuje za pomoc,

Pozdrawiam

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę dostosuj się do zasad działu. Obowiązkowe są także raporty z FRST. Otrzymam je, a przejdę do usuwania.

 

 

Chciałem spróbować wyszczyścić trochę przeglądarkę programem 'AdwCleaner',ale po kliknięciu Szukaj--->Usuń program się zamyka,a kilka dni temu działał bardzo dobrze,więc nie mam najmniejszego pojęcia co się dziej..

Prawidłowe użytkowanie: najpierw deinstaluje się adware poprzez Panel sterowania i menedżery przeglądarek, dopiero po tym AdwCleaner. AdwCleaner wyrywa na chama i nie zastępuje poprawnych deinstalacji. Ciekawi mnie też w jakiej wersji AdwCleaner był użyty (mam nadzieję, że nie jakaś stara zachomikowana na dysku, ten program pobiera się zawsze od nowa). I na razie nic tu nie kombinuj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pani ma zamiar usunąć tylko 'Windows Accelater Pro',czy większość/wszystkie problemy?

Adux, analizuję logi kompleksowo. To nie jest tak, że "omijam" coś wyraźnego tylko dlatego, że zgłoszony problem jest inny... Co widzę, próbuję naprawić.

 

Infekcja tu jest, prawdopodobnie to jest przyczyna spowolnienia. Są również śmieci adware. Przeprowadź następujące akcje:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKCU\...\Run: [zeazem] - C:\Users\Adrian\zeazem.exe [57344 2013-12-29] ()
HKCU\...\Run: [GuardSoftware] - C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\guard-joyh.exe [1241088 2013-12-29] ()
AppInit_DLLs: [ ] ()
AppInit_DLLs-x32: c:\progra~2\ss-hel~1\sprote~1.dll [1050112 2013-01-24] ()
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL =
Task: {88FFCEB5-07CD-41DD-9C61-A7FDD2FD18D4} - System32\Tasks\Desk 365 RunAsStdUser => C:\Program Files (x86)\Desk 365\desk365.exe 
Task: C:\Windows\Tasks\schedule!3036567561.job => C:\ProgramData\BetterSoft\OptimizerPro\OptimizerPro.exe 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
C:\Users\Adrian\zeazem.exe
C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\guard-joyh.exe
C:\Users\Adrian\AppData\Local\Google
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\browser\searchplugins\delta-homes.xml
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\browser\searchplugins\qvo6.xml
C:\Program Files (x86)\NettoCOupOn
C:\Program Files (x86)\RanddomPrrice
C:\Program Files (x86)\Ss-Helper
C:\ProgramData\26f8224556c8cf1f
C:\ProgramData\Intelewin filter
C:\ProgramData\NettoCOupOn
C:\ProgramData\RanddomPrrice
C:\cookies.sqlite

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyczyść Firefox z adware: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Reset nie naruszy zakładek i haseł.

 

3. Spróbuj uruchomić AdwCleaner. Jeśli się uda, uruchom usuwanie. W katalogu C:\AdwCleaner powstanie log.

 

4. Przez Panel sterowania odinstaluj wątpliwy skaner SpyHunter.

 

5. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po restarcie systemu przez Adwcleaner nastąpiło sprawdzanie plików NTFS,i zanim przeskoczyło na ekran 'Zapraszamy',to komputer ściął się na 5-7 sekund,i ekran zrobił się czarny po czym przeskoczyło normalnie na pulpit..

 

EDIT:

Czy to już wszystko?Czy jeszcze coś jest nie tak?

 

Przepraszam z góry za double post,ale nie otrzymałem odpowiedzi na podane przezemnie Logi,czy wszystko już jest ok czy nie..

Teraz przy pokazaniu się pulpitu po starcie systemu,komputer łapie chwilową zwieche i wszystkie pliki są bez ikonek,dopiero po jakimś czasie wszystko wraca do normy..

Fixlog.txt

AdwCleanerS1.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Adux, na temat przypominania się w temacie: proszę wróć do zasad działu co jest napisane na temat oczekiwania na odpowiedź. Wiem co mam w dziale, wiem kto nie ma odpowiedzi i gdzie temat nie jest ukończony. Odpisuję, gdy jestem w stanie i mam czas zanalizować temat. Jest dziś specjalny dzień i jestem tu tylko siłą woli, nie mogę załatwić wszystkich i wszystkiego.

 

 

Teraz przy pokazaniu się pulpitu po starcie systemu,komputer łapie chwilową zwieche i wszystkie pliki są bez ikonek,dopiero po jakimś czasie wszystko wraca do normy..

Log FRST powstał wczoraj, problem zgłaszasz dziś. Zrób więc nowe logi FRST (zaznacz pole Addition, by powstał i drugi log) z chwili obecnej.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Poprzednie akcje wykonane. Wykończ jeszcze szczątki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [x]
S3 WinRing0_1_2_0; \??\C:\Program Files (x86)\IObit\Game Booster 3\Driver\WinRing0x64.sys [x]
S3 xhunter1; \??\C:\Windows\xhunter1.sys [x]
C:\Users\Adrian\Desktop\Realtek-High-Definition-Audio-Codecs(21164).exe
C:\Windows\72AAF4551E54475BB0AB5413C78D0E63.TMP
C:\Program Files\Enigma Software Group

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

A co do pliku Realtek-High-Definition-Audio-Codecs(21164).exe, to nie jest instalator właściwy tylko śmieć "Asystent pobierania": KLIK.

 

 

Teraz przy pokazaniu się pulpitu po starcie systemu,komputer łapie chwilową zwieche i wszystkie pliki są bez ikonek,dopiero po jakimś czasie wszystko wraca do normy.

+

 

Od czasu wykonania zalecanych przez Panią rzeczy,internet ma bardzo wysoki ping, w grze 'Leauge od Legends' ping podczas gry dochodzi prawie do 2,5k,przy czym wcześniej maxymalny ping wynosił 40..

Nie ruszałam nic związanego z tematem, po wykonaniu instrukcji powinny być wręcz odwrotne rezultaty. W nowym raporcie nie widać nic dodatkowego. Aczkolwiek są tu dwie rzeczy relatywne do sieci przyciągające uwagę:

 

==================== Registry (Whitelisted) ==================

 

HKCU\...\Run: [uTorrent] - C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\uTorrent\uTorrent.exe [1044560 2013-05-09] (BitTorrent Inc.)

 

==================== Internet (Whitelisted) ====================

 

Tcpip\..\Interfaces\{125C4FAF-8776-4E90-A306-1BB7AC348470}: [NameServer] 8.8.8.8,8.8.4.4,4.2.2.1,4.2.2.2,208.67.222.222,208.67.220.220,8.26.56.26,8.20.247.20,156.154.70.1,156.154.71.1

 

- uTorrent w Autostarcie. Klient torrent może zatykać przepustowość nadmiarem połączeń. Wyłącz go z Autostartu i zresetuj system.

- Jest masa serwerów DNS zdefiniowana. Zresetuj ustawienia DNS: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt pomyślnie wykonany. Zanim zadam czynności końcowe:

 

ale serwerów DNS nie ruszam-boje się,że coś popsuje..

Nic nie zepsujesz. Masz za dużo serwerów DNS sprecyzowanych: Comodo Secure DNS, DNS Advantage, Google DNS w kilku wersjach (starej i nowej), OpenDNS. Zresetuj wszystko, a jeśli jesteś niepewny co wprowadzić, użyj adresy Google punktowane w tutorialu (8.8.8.8 + 8.8.4.4).

 

I pytanie: czy nadal występują te objawy ze zwiechą po starcie systemu?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po wykonaniu restartu serwerów DNS,moje okno wygląda teraz tak: http://netdiag.pl/artykuly/dns/dns15.png

Internet się łączy z każdą stroną,ale niepokoi mnie jedno,wczesniej miałem ustawiony adres IP,a teraz mam uzyskiwanie automatyczne,nie wynikną z tego żadne  komplikacje w późniejszym czasie?

 

A co do startu systemu to raczej wszystkie objawy już zniknęły.

 

EDIT:

Jednak nie potrafię wykonać restartu serwerów DNS,po wpisaniu liczb z poradnika i zatwierdzeniu opcji,internet przestaje działać..

Wcześniej myślałem że wszystko dobrze działa,bo nie zamknąłem i nie potwierdziłem wpisanych opcji..

Więc nie mam pojęcia jak to zrestartować

 

A co do startu systemu,gdy zrestartowałem teraz komputer,ekran 'Zapraszamy' był przez około 8-10 sekund,i żadna ikonka z pulpitu nie załadowała się odrazu prawidłowo,po około 8 sekundach,zaczeły dopiero się pokazywać prawidłowe ikonki..

Odnośnik do komentarza

Kroki końcowe:

 

1. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

2. Przez SHIFT+DEL skasuj FRST i foldery:

 

C:\FRST

C:\Users\Adrian\Desktop\Stare dane programu Firefox

 

W AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

 

Internet się łączy z każdą stroną,ale niepokoi mnie jedno,wczesniej miałem ustawiony adres IP,a teraz mam uzyskiwanie automatyczne,nie wynikną z tego żadne komplikacje w późniejszym czasie?

Skoro na automatycznym pobieraniu nie ma żadnych problemów z łączeniem, to nie sądzę, by wystąpiły tu jakieś problemy. Prawdopodobnie można byłoby ustawić także i DNS na automatyczne pobieranie, a nie statycznie zdefiniowane Google.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...