Skocz do zawartości

Thunderbird - Certyfikat nie jest zaufany, tożsamość nieznana


Istari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pewien problem z Mozilla Thunderbird. Otóż przy uruchamianiu programu, gdy otwiera się juz okienko do wpisania hasła, pojawia się komunikat mówiący o tym, że certyfikat nie jest zaufany, tożsamość nieznana. Występuje to przy każdym koncie, które jest dodane do Mozilli Thunderbird, a konta te są na różnych portalach. Gdy klikam opcję "Pobierz certyfikat" nic się nie dzieje. Mam możliwość dodania tego wyjątku na stałe, ale chciałbym dowiedzieć co ewentualnie jest nie tak. Podejrzewam tu Kaspersky Internet Security 2014. Ponieważ w szczegółach tego komunikatu, certyfikat jest wystawiony przez Kaspersky dla danego serwera poczty (po wyłączeniu całkowitym KIS 2014 probelm ten znika). Czy należy w jakiś konkretny sposób skonfigurować program czy poprostu dodać wyjątek na stałe ? Sprawdzałem na innych komputerach z zainstalowanym KIS 2014 i Mozilla Thunderbird (te same serwery pocztowe) problem ten nie występuje.

Przy okazji: zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdź antywirami czy przypadkiem nie masz jakiegoś wiruska, może ktoś Ci się "dobrał" do kompa i każe teraz instalować jakieś fałszywe certyfikaty.

Załóż tu temat https://www.fixitpc.pl/forum/38-dział-pomocy-doraźnej/ napisz o problemie z certyfikatem i niech ktoś obeznany Ci sprawdzi logi z OTL itp., ja się za bardzo na tym nie znam.

Edytowane przez picasso
Nie, proszę nie zakładać nowego tematu w innym dziale. Jeśli mają być podane raporty, to tu w temacie. //picasso
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

 

Troszkę czasu minęło od ostatniego postu w tym temacie. Jeśli chodzi o problemy w nim wskazane, zostały już usunięte (Babylon usunięty, miejsce na dysku może nie w pełni ale część udało się odzyskać). Dziękuję za pomoc.

 

Natomiast piszę niniejszy post odnośnie problemu, który poruszyłem na temat przywieszania się Opery (przy pewnej ilości elementów wykonanych w Flashu). Przy okazji proszę o przeglądnięcie logów pod kątem infekcji, ewentualnych spraw kosmetycznych (ostatnio mam wrażenie jakby system nie co spowolnił, a start systemu się wydłużył). W chwili obecnej testuję Operę w wersji 25 i jak na razie nie zauważyłem żadnych problemów, jednak testuję ją dopiero od kilku dni. Przy okazji zauważyłem również, że tylko na starszej wersji Opery, Google posiada stary wygląd (zarówno wyszukiwania stron jak i zdjęć). Podobnie sprawa ma się z wyświetlaniem komentarzy i opisów na takich serwisach jak np. You Tube. W wersji 25 tego nie zauważyłem.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

edit:

Co do logów, to proszę również o przeglądnięcie pod kątem problemu, który opisałem w poniższym temacie (wówczas problem zniknął samoczynnie, jednak powrócił).

https://www.fixitpc.pl/topic/20972-thunderbird-certyfikat-nie-jest-zaufany-tożsamość-nieznana/

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

OTL.txt

Extras.Txt

Gmer.txt

checkup.txt

Odnośnik do komentarza

Temat w dziale diagnostyki infekcji tyczący zupełnie innego systemu zamykam jako rozwiązany. Post przeklejam z tematu w dziale infekcji do tego, gdyż nie jest to związane z infekcjami.

 

 

Natomiast piszę niniejszy post odnośnie problemu, który poruszyłem na temat przywieszania się Opery (przy pewnej ilości elementów wykonanych w Flashu).

(...)

W chwili obecnej testuję Operę w wersji 25 i jak na razie nie zauważyłem żadnych problemów, jednak testuję ją dopiero od kilku dni.

Brak konkretnych danych relatywnych do Opery. Jak mówiłam, żadne z narzędzi jej nie skanuje. Tylko tyle co tu widać, to jakie wtyczki mogą w niej być, gdyż Opera (nawet ta najnowsza na silniku Blink) korzysta z kluczy Mozilla (pod Firefox). Nie zgłaszasz już problemów, ale mimo wszystko proponuję jednak odinstalować Adobe Shockwave Player 12.1, w systemie jest już Adobe Flash Player 15 Plugin wystarczający do większości przypadków.

 

 

Co do logów, to proszę również o przeglądnięcie pod kątem problemu, który opisałem w poniższym temacie (wówczas problem zniknął samoczynnie, jednak powrócił).

MozillaZine o tym błędzie: KLIK. Tam są dwie możliwości, jako druga występuje Avast, więc dobrze drążysz:

 

Podejrzewam tu Kaspersky Internet Security 2014. Ponieważ w szczegółach tego komunikatu, certyfikat jest wystawiony przez Kaspersky dla danego serwera poczty (po wyłączeniu całkowitym KIS 2014 probelm ten znika). Czy należy w jakiś konkretny sposób skonfigurować program czy poprostu dodać wyjątek na stałe ?

Kaspersky na ten temat: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za szybką odpowiedź. Shockwave już odinstalowany. Co do Kaspersky spróbuję go skonfigurować tak jak to podpowiada post na forum, do którego link mi podałaś (jeżeli konfiguracja nie może, to poprostu zaakceptuje certyfikaty "wystawione" przez Kaspersky Lab).
Jak rozumię, w logach nie ma śladów infekcji, a jeśli chodzi o sprawy kosmetyczne, to też nie ma nic do usuwania ? Jeśli tak, to myślę, że temat można zamknąć.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...