Skocz do zawartości

Problem ze zmianą IP modemo-routera.


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem wysłać tą wiadomość do @DawidS'a, speca od tego typu rzeczy, ale niestety, tym razem nie dało rady, pojawia się jakiś komunikat, że nie może on otrzymywać wiadomości :(

Otóż kiedyś @DawidS zrobił mi pliczki delay, wget i Reconnect, dzięki którym mogłem na szybko (po kliknięciu w plik Reconnect) zmieniać IP swojego modemo-routera, działało świetnie, wstawiłem sobie ten pliczek również Na pasek - Rocketdock i do skrótów klawiaturowych w programie Qliner Hotkeys, działało perfekcyjnie.
Jednak po przesiadce z poczciwego XP (x86) na 7 (x64), Reconnect przestał działać w w/w programach (po 2x kliknięciu w Windows Explorer działa jak należy), pojawia się takie okienko na 1 sec. 3t3u.th.jpg
i momentalnie gaśnie, IP się nie zmienia.
Dziwne to jest, bo bez pomocy programów, plik spełnia swoją powinność, wie ktoś gdzie może leżeć problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może ktoś mógłby ci pomóc, gdybyś udostępnił te pliki aby je można było przeanalizować.

Osobiście stawiam na to, że w W7 zmieniła się ścieżka dostępu. Jeśli z poziomu eksploratora działają jak należy to spróbuj w Rocketdock wstawić skrót do pliku Reconnect.bat, a nie sam plik. W eksploratorze kliknij prawym przyciskiem na pliku i z menu kontekstowego wybierz wyślij do>pulpit (utwórz skrót). Potem przeciągnij skrót z pulpitu do docka.

 

Dobra, dotarłem już do plików źródłowych. Pozostaje pytanie o lokalizację - czy wget.exe i delay.exe masz w folderze system32?

Edytowane przez gajowy
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...