Skocz do zawartości

Konta użytkowników - najbardziej irytująca rzecz w Microsofcie


mar173

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu systemu utworzyłem konto główne o nazwie Adam. Następnie zmieniłem nazwę tego konta na konto rodzinne i utworzyłem nowego użytkownika o nazwie Adam. Usunąłem to drugie konto przez panel sterowania.

 

Problem jest jak się wejdzie do folderu użytkownicy. Są foldery Adam i Adam2. Nie wiem jakim cudem bo przecież w pierwszym koncie zmieniłem nazwę na konto rodzinne. Drugie konto o nazwie Adam usunąłem więc w ogóle nie wiem co robi ten folder z tym użytkownikiem na dysku twardym ? Przy usuwaniu konta zaznaczyłem opcję usuń pliki ale widocznie nie działa. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zmiana nazwy konta w Panelu sterowania to zmiana "nazwy wyświetlanej" (używana na ekranie logowania / Startu) i nie powoduje, że zmienia się nazwa folderu C:\Users\Konto na dysku. Raz utworzony folder konta na dysku zachowuje na stałe nazwę, o ile oczywiście nie występują dewiacje typu zablokowany dostęp i tworzenie multiplikacji folderów konta.

 

Czyli wykonałeś: zmiana nazwy wyświetlanej z "Adam" na inną (cały czas na dysku pozostaje folder C:\Users\Adam), utworzenie nowego konta o nazwie wyświetlanej "Adam" (nie może zostać utworzony folder o nazwie już istniejącego folderu, toteż powstał antykolizyjny C:\Users\Adam_2). W kwestii usuwania konta "Adam" i zaznaczonej opcji usuwania plików: folder C:\Users\Adam_2 mógł pozostać, jeśli elementy tego folderu były w użyciu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...