Skocz do zawartości

Komputer zawiesza się na kilka sekund, kursor zmienia się na inny


Chronos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem podobny do tego w tym temacie https://www.fixitpc.pl/topic/19353-zawieszający-się-i-wolno-działający-komputer-dziwny-kursor-i-inne-problemy/

Komputer zawiesza się na kilka sekund i zmienia się kursor myszy. Gdy komputer przejdzie w stan uśpienia i ekran wygaśnie nie można go wybudzić potrzebny jest twardy reset.

Problem czasami pojawia się kilka razy dziennie czasami wcale. Skanowałem komputer MBAM, ale nic nie znalazł.

 

Log z SecurityCheck:

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.77

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)

Internet Explorer 11

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

Windows Firewall Disabled!

COMODO Antivirus

Antivirus up to date!

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

Malwarebytes Anti-Malware version 1.75.0.1300

Adobe Flash Player 11.9.900.170

Adobe Reader XI

Mozilla Firefox (26.0)

Mozilla Thunderbird (24.2.0)

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

Comodo Firewall cmdagent.exe

Comodo Firewall cfp.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C: 0%

````````````````````End of Log``````````````````````

 

GMER.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7. Tu nie rzecz w infekcjach. A z raportów nic kompletnie nie wynika. Aczkolwiek jest tu bardzo inwazyjna instalacja COMODO Internet Security (z HIPS), w wersji nie najnowszej. Toteż na początek zrób testową deinstalację (tylko to gwarantuje odcięcie wszystkich aktywności) i podaj rezultaty czy są jakieś zmiany.

 

 

PS. Drobne komentarze dodatkowe:

 

1. W Dzienniku zdarzeń są następujące błędy:

 

System errors:

=============

Error: (12/21/2013 06:13:21 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: The NVIDIA Update Service Daemon service failed to start due to the following error:

%%1069

 

Error: (12/21/2013 06:13:21 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: The nvUpdatusService service was unable to log on as .\UpdatusUser with the currently configured password due to the following error:

%%1330

 

To ensure that the service is configured properly, use the Services snap-in in Microsoft Management Console (MMC).

 

Error: (12/21/2013 06:11:46 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: The Peer Name Resolution Protocol service terminated with the following error:

%%-2140993535

 

Error: (12/21/2013 06:11:46 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: The Peer Networking Grouping service depends on the Peer Name Resolution Protocol service which failed to start because of the following error:

%%-2140993535

 

Error: (12/21/2013 06:11:46 PM) (Source: PNRPSvc) (User: )

Description: 0x80630801

 

- Błędy Peer Networking:

 

Błąd 0x80630801 sugeruje uszkodzenie bazy certyfikatów: KLIK (PEER_E_CERT_STORE_CORRUPTED). Przejdź w Tryb awaryjny Windows, wejdź do folderu C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking, ze środka usuń wszystkie pliki modelu nazwy idstore.* (może być więcej niż tylko jeden idstore.sst).

- Błędy aktuaizatora nVidia: wyłącz tę usługę w przystawce services.msc.

 

2. Inne drobnostki:

 

- W Google Chrome są martwe wtyczki. Wpisy zostaną usunięte via reset cache wtyczek: w pasku adresów wpisz chrome://plugins, wybierz dowolną wtyczkę i kliknij Wyłącz, a po tym wtyczkę ponownie Włącz.

- Jeśli instalacja niepełnosprawnego Norton Security Scan była przypadkowa (ten obiekt jest instalowany metodami sponsoringowymi), odinstaluj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Napisałem prywatną wiadomość do Sonne, który miał ten sam problem. Dostałem taką odpowiedz:

 

winą freezów i "zmutowanego" kursora były sterowniki Nvidii, nowsze niż wersja 314.22. W przypadku gdy masz kartę Nvidii oraz przeglądarkę Firefox, wróć do wspomnianej wersji sterownika (nowe bety ponoć też dobrze działają) lub wyłącz akcelerację sprzętową w przeglądarce. Jeśli masz identyczny problem, a twoja karta jest na układzie Fermi (GTX 4XX, 5XX), to na 90% jest to skuteczne rozwiązanie problemu.

Zgodnie z jego radą wyłączyłem akcelerację sprzętową w firefoskie i od tego czasu problem się nie pojawił.

 

Co do reszty zaktualizowałem Comodo do najnowszej wersji. Norton security Scan przypadkowo zainstalowałem przy okazji aktualizacji wtyczki Adobe Shockwave (już go usunąłem). Chrome odinstalowałem już dawno, także nie wiem skąd te martwe wtyczki.

 

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...