Skocz do zawartości

Kilka problemów z PC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam parę problemów z moim PC.
Ogólnie chodzi o to iż strasznie się zamulił, często wykrzacza się Shockwave w chromię, filmiki na yt ładują się godzinę i jedynie mogę je oglądać w rozdziałce 480 bo hd się tnie. Ogólnie kiła i mogiła
System operacyjny Windows XP prof.

Co do specyfikacji sprzętu
Geforce 7600
AMD Athlon 64 3500+ 2.21GHz
3,25GB RAM

Nic specjalnego troche tak dziadek już no bo kilka dobrych lat ma i mi dobrze służy.
Internet głównie potrzebuje do internetu a poza tym nawet nie mam pieniędzy na modernizację więc sie zastanawiam czy coś z systemem jest nie tak czy już lepiej nie będzie.
 

Dorzucam skany:

 

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak oznak infekcji trojanami (jest tylko drobne adware), choć GMER nie został dodany i niepokoi mnie proces ping.exe w procesach. Poza tym, widzę na dysku składniki Netcut 2.8, skąd to było pobierane (z jakiegoś serwisu hostingowego)? Co do usuwania widocznych śmieci:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe http://start.qone8.com/?type=sc&ts=1382898910&from=cor&uid=ST380815AS_6QZ0XBFEXXXX6QZ0XBFE
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://start.qone8.com/web/?type=ds&ts=1382898911&from=cor&uid=ST380815AS_6QZ0XBFEXXXX6QZ0XBFE&q={searchTerms}
SearchScopes: HKLM - {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://start.qone8.com/web/?type=ds&ts=1382898911&from=cor&uid=ST380815AS_6QZ0XBFEXXXX6QZ0XBFE&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {ED4D1056-C38D-4DDE-900F-A767E6AC4FF8} URL = http://szukaj.gazeta.pl/portalSearch.do?s.si(navigation).navigationEnabled=true&s.sm.query={searchTerms}
FF StartMenuInternet: FIREFOX.EXE - C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe http://start.qone8.com/?type=sc&ts=1382898910&from=cor&uid=ST380815AS_6QZ0XBFEXXXX6QZ0XBFE
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [cekcjpgehmohobmdiikfnopibipmgnml] - C:\Documents and Settings\Maciej\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [mbcjjdjanpccmehilicphhmeobiljcpk] - C:\Program Files\FTDownloader.com\FTDownloader10.crx
Task: C:\WINDOWS\Tasks\FTdownloader V4.0-codedownloader.job => C:\Program Files\FTdownloader V4.0\FTdownloader V4.0-codedownloader.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\FTdownloader V4.0-enabler.job => C:\Program Files\FTdownloader V4.0\FTdownloader V4.0-enabler.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\FTdownloader V4.0-updater.job => C:\Program Files\FTdownloader V4.0\FTdownloader V4.0-updater.exe
S3 GMSIPCI; \??\F:\INSTALL\GMSIPCI.SYS [x]
S4 InCDFs; system32\drivers\InCDFs.sys [x]
S1 InCDPass; system32\drivers\InCDPass.sys [x]
S1 InCDRm; system32\drivers\InCDRm.sys [x]
S3 MSICPL; \??\F:\install4\MSICPL.sys [x]
S3 NTACCESS; \??\F:\NTACCESS.sys [x]
S3 SetupNTGLM7X; \??\F:\NTGLM7X.sys [x]
CMD: md "C:\Documents and Settings\Maciej\Pulpit\Upload"
CMD: copy "C:\Documents and Settings\Maciej\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\3yj7up8d.default\Extensions\ftd@ftd.com.xpi" "C:\Documents and Settings\Maciej\Pulpit\Upload"
CMD: copy "C:\Documents and Settings\Maciej\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\3yj7up8d.default\Extensions\ftdownloader2@ftdownloader.com.xpi" "C:\Documents and Settings\Maciej\Pulpit\Upload"
CMD: copy "C:\Documents and Settings\Maciej\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\3yj7up8d.default\Extensions\gophoto@gophoto.it.xpi" "C:\Documents and Settings\Maciej\Pulpit\Upload"

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj adware 50 FREE MP3s +1 Free Audiobook!, FTDownloader, FTdownloader V4.0 oraz śmieciarskie programy Logitech Desktop Messenger, Logitech Registration (nie powiązane ze sprzętem, ważny jest SetPoint a nie te śmieci). Również usunęłaby ten Netcut 2.8...

 

3. Wyczyść Firefox ze śmieci: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Reset nie naruszy zakładek i haseł.

 

4. W Google Chrome:

  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj Extended Protection
5. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

6. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log z AdwCleaner. Na Pulpicie powstał też folder Upload, spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj link do paczki.

 

 

 

 

Ogólnie chodzi o to iż strasznie się zamulił, często wykrzacza się Shockwave w chromię, filmiki na yt ładują się godzinę i jedynie mogę je oglądać w rozdziałce 480 bo hd się tnie. Ogólnie kiła i mogiła

Wątpię, by powyższe akcje miały wybitny wpływ na poprawę sytuacji. Do sprawdzenia:

 

1. Transfer dysku czy nie spadł aby do PIO. Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK. Nie sugeruj się, że kieruję do ustępu w opisie GMER.

 

2. Testowa deinstalacja ESET NOD32 Antivirus.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ping.exe - proces do sprawdzania połączenia internetowego dla przykładu po zastasowaniu kombinacji (ikona windowsa na klawiaturze miedzy ctrl a alt) + R

"ping onet.pl -t"

 

FTdownloader V4.0 problem przy usuwaniu, mianowicie nie dało sie ręcznie tego zrobic

 

problem maly przy adwcleaner bo zaczał mi wyrzucać folder z programem gp5 i tablaturami co musialem przerwac zrobilem przywracanie systemu nie przywrócilo juz usunietych plików, zrobilem wszystkie czynnosci na nowo i odznaczylem tym razem ten folder

 

wrzucam logi z przed przywracania i po przywracaniu systemu

 

pytanie mam takie jak przywrócic te pliczki które wywalilo ?

 

 

link do folderu upload

http://wyslijto.pl/plik/bndky9p2nk

Fixlog.txt

AdwCleanerS0.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerR1.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza

ping.exe - proces do sprawdzania połączenia internetowego dla przykładu po zastasowaniu kombinacji (ikona windowsa na klawiaturze miedzy ctrl a alt) + R

"ping onet.pl -t"

Wiem do czego służy ping. Nie to miałam na myśli. Normalnie ping w procesach nie występuje, o ile nie zostanie uruchomiony ręcznie przez użytkownika lub "coś" innego. Dla przykładu: niektóre warianty infekcji ZeroAccess miały w charakterystyce uruchamianie tego procesu.

Tak więc rozważałam tu jakie źródło ping.

 

 

problem maly przy adwcleaner bo zaczał mi wyrzucać folder z programem gp5 i tablaturami co musialem przerwac zrobilem przywracanie systemu nie przywrócilo juz usunietych plików, zrobilem wszystkie czynnosci na nowo i odznaczylem tym razem ten folder

O którym folderze mowa? W podanych logach nie widzę żadnego dopasowanego wyniku.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj któregoś programu do odzyskiwania danych:

 

(...) programy nie mogą być pobrane i zamontowane na tym dysku. Np.:

- Darmowe: Recuva Portable, NTFS Undelete, Roadkil's Undelete, DataRecovery, Pandora Recovery, EaseUS Data Recovery Wizard Free (ograniczenie 1GB za free).

- Komercyjne: DiskDigger, DMDE, GetDataBack, Ontrack EasyRecovery, R-Studio, Recover My Files.

 

Natomiast mam pytanie, czy sprawdzałeś to:

 

 

Ogólnie chodzi o to iż strasznie się zamulił, często wykrzacza się Shockwave w chromię, filmiki na yt ładują się godzinę i jedynie mogę je oglądać w rozdziałce 480 bo hd się tnie. Ogólnie kiła i mogiła

Wątpię, by powyższe akcje miały wybitny wpływ na poprawę sytuacji. Do sprawdzenia:

 

1. Transfer dysku czy nie spadł aby do PIO. Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK. Nie sugeruj się, że kieruję do ustępu w opisie GMER.

 

2. Testowa deinstalacja ESET NOD32 Antivirus.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o te pliczki, które zostały usunięte to zostały one przeniesione do innej lokalizacji tj.

C:\AdwCleaner\Quarantine\C\Documents and Settings\Maciej\Moje dokumenty\BitLord 
I pytanie brzmi czy jak je przerzucę ręcznie z powrotem to będzie to działać? 

Co do skanowania za pomocą GMER to mi się system zwiesił i wysypał wyskoczył bluescreen z błędem KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
I mordowałem się przez ostanie 2h jak postawić system z powrotem, prawdopodobnie okazało sie że pochrzaniło się butowanie bo krzyczało że główny folder jakiś tam z windowsem jest uszkodzony. W związku z tym daruje sobie kolejną próbę skanowania tym czymś ;P

 

W wolnej chwili przeskanuje malwarebyte

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o te pliczki, które zostały usunięte to zostały one przeniesione do innej lokalizacji tj.

 

C:\AdwCleaner\Quarantine\C\Documents and Settings\Maciej\Moje dokumenty\BitLord

I pytanie brzmi czy jak je przerzucę ręcznie z powrotem to będzie to działać?

Zrozumiałam, że brak tego w kwarantannie. Skoro kwarantanna jest pełna, po prostu to z niej przywróć. Tylko to jest niejasce:

 

Co do skanowania za pomocą GMER to mi się system zwiesił i wysypał wyskoczył bluescreen z błędem KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

I mordowałem się przez ostanie 2h jak postawić system z powrotem, prawdopodobnie okazało sie że pochrzaniło się butowanie bo krzyczało że główny folder jakiś tam z windowsem jest uszkodzony. W związku z tym daruje sobie kolejną próbę skanowania tym czymś ;P

Czy Windows został przeinstalowany na czysto?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...