Skocz do zawartości

dyski wymienne - reset w moj komputer


Rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dyski jak na obrazku..  C, D, E,    A, F, H, I, J, K, L, M.

Podłączone są tylko CDE - jeden dysk, i   F, M - pendrive.

 

Pytanie, jak wyzerowac, usunąć z tego okna reszte dysków? Nie chcę ich tutaj. Za każdym razem jak podłączam coś innego to dodaje kolejny dysk? Jaka jest zależność?  Mam jeden dysk - który chcę by zawsze dodawało pod literą L:, a nie na przykład kolejną - M:.  Jak zrobić z tym porządek?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Opcje folderów, zakładka widok i w drzewku należy odszukać "ukryte pliki i foldery" zaznaczyć "nie pokazuj ukrytych plików i folderów"

 

EDIT: Od razu uprzedzam pytanie gdzie znaleźć opcje folderów: wejść w "mój komputer" i patrzeć na górną belkę i wybrać "narzędzia". Gdy górnej belki nie ma, wcisnąć lewy ALT

 

Masz pewno czytnik kart SD, FLASH itp, każde wolne miejsce na kartę w takim czytniku, pokazuje się jako nowy "ukryty" dysk.

Odnośnik do komentarza

Klikasz start, szukasz "mój komputer" i klikasz na nim PPM i wybierasz "zarządzaj"

 

W oknie które wyskoczy na liście po lewej, wybierz "zarządzanie dyskami"

 

Odnajdź swój dysk pod odpowiednią literką, kliknij na niego PPM i wybierz "zmień literę dysku i ścieżki" potem "Zmień" i masz możliwość zmiany literki.

Jak usuniesz aktualną literkę i nie przypiszesz nowej to dysk powinien być niewidoczny.

 

Oczywiście nie można przypisać literki która jest już w użyciu. Jeżeli np D: jest w użyciu, trzeba ją zmienić np na N: i potem można przypisać ją gdzie indziej. Mam nadzieje, że o to chodzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...