Skocz do zawartości

Długie uruchamianie, spowolniona praca, problem z Firefox


atasuke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poproszono mnie o naprawe laptopa HP Pavilion dv - 5000, system 32 bitowy ang wersja Windows xp.

Po ogólnych oględzinach stwierdziłem:

- brak możliwości otwarcia Firefoxa tzn   nie pokazuje się przeglądarka  po kliknieciu nic się nie dzieje ale proces w( MZ) jest.

- troche różnego rodzaju adware,

- pozostałości po używaniu zainfekowanych sticków.

- brak ważnego atywirusa araz aktualizacji.

- laptop strasznie długo się uruchamia ora praca na nim to czysta katorga

Przesyłam logi :

FRST

FRST.txt

Addition

Addition.txt

OTL

OTL.Txt

EXTRAS

Extras.Txt

 

Co do gmer załacze jak skończy skanowanie

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows, gdyż:

 

 

- troche różnego rodzaju adware

Wejść adware malutko, to nie zdaje się być głównym problemem.

 

- brak możliwości otwarcia Firefoxa tzn nie pokazuje się przeglądarka po kliknieciu nic się nie dzieje ale proces w( MZ) jest.

Raporty nie wskazują na szkodliwe modyfikacje (nie znaczy to jednak, że preferencje nie są zaśmiecone). Jest tu stary Firefox 15.0.1. W związku z tym proponuję reinstalację na czysto.

 

W spoilerze instrukcje relatywne do Firefox i doczyszczania śmieci.

 

 

 

1. Za pomocą MozBackup skopiuj tylko zakładki i hasła (nic więcej, by nie przeportować śmieci). Odinstaluj Firefox, a także wszystkie Java. Przy pytaniu o usuwanie danych użytkownika potwierdź. Szczątki po Firefox zaadresuje punkt poniżej:

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

(WhenU.com) C:\Program Files\VVSN\VVSN.exe
HKLM\...\Run: [] - [x]
HKLM\...\Run: [VVSN] - C:\Program Files\VVSN\VVSN.exe [107520 2005-10-25] (WhenU.com)
HKLM\...\Run: [KernelFaultCheck] - %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoCDBurning] 0
HKU\MAT\...\Run: [swg] - C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe
HKU\MAT\...\Run: [updateMgr] - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\AdobeUpdateManager.exe AcRdB7_0_9
HKU\MAT\...\RunOnce: [NeroHomeFirstStart] - "C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NMFirstStart.exe"
HKU\Max Golonko\...\Run: [updateMgr] - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\AdobeUpdateManager.exe AcRdB7_1_0
HKU\Max Golonko\...\Run: [indxStoreSvr_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] - "C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NMIndexStoreSvr.exe" ASO-616B5711-6DAE-4795-A05F-39A1E5104020
Startup: C:\Documents and Settings\MAT\Start Menu\Programs\Startup\Last.fm Helper.lnk
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {EEE7E0A3-AE64-4dc8-84D1-F5D7BAF2DB0C} URL = http://slirsredirect.search.aol.com/slirs_http/sredir?sredir=2685&query={searchTerms}&invocationType=tb50winampie7
SearchScopes: HKLM - {EEE7E0A3-AE64-4dc8-84D1-F5D7BAF2DB0C} URL = http://slirsredirect.search.aol.com/slirs_http/sredir?sredir=2685&query={searchTerms}&invocationType=tb50winampie7
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {EEE7E0A3-AE64-4dc8-84D1-F5D7BAF2DB0C} URL =
Toolbar: HKCU - No Name - {C4069E3A-68F1-403E-B40E-20066696354B} - No File
Toolbar: HKCU - &Google - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar1.dll No File
S4 hwusbdev; system32\DRIVERS\ewusbdev.sys [x]
C:\Program Files\VVSN
C:\Program Files\Mozilla Firefox
C:\Documents and Settings\Domownik\Application Data\Mozilla
C:\Documents and Settings\Domownik\Local settings\Application Data\Mozilla
Reg: reg delete HKCU\Software\Mozilla /f
Reg: reg delete HKCU\Software\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\mozilla.org /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zresetuj cache wtyczek Google Chrome. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.

 

4. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

5. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

6. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

 

- laptop strasznie długo się uruchamia ora praca na nim to czysta katorga

Do sprawdzenia:

 

1. Transfer dysku w ustępie Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

2. Testowa deinstalacja Avast.

 

3. Czysty rozruch: KB310353.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Linkuje logi o które mnie prosiłaś:

FRST

FRST.txt

Fixlog

Fixlog.txt

AdwCleaner

AdwCleanerR0.txt

 

1. Transfer dysku w ustępie Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP)

Było na PIO zmieniłem jak radziłaś w poradniku. System z deka przyspieszył, nie, raczej z kilograma.

 

Odinstaluj Firefox, a także wszystkie Java

Co do javy odinstalowały sie tylko dwie, ta najstarsza czyli java 5.0 updade 6 zgłasza błąd i wywala alert "fatal error during instalation"

 

Sprawdziłem jeszcze te dwa ostanie kroki i jest bardzo dobrze. Pozostaje kwestia czy pchać w system znowu nowego avasta czy miałabyś coś bardziej lekkiego do polecenia. Myśle nad panda cloud co o tym myślisz.

Odnośnik do komentarza

Co do javy odinstalowały sie tylko dwie, ta najstarsza czyli java 5.0 updade 6 zgłasza błąd i wywala alert "fatal error during instalation"

Skorzystaj z awaryjnych deinstalatorów (firmowy + JavaRa) linkowanych w temacie aktualizacyjnym: KLIK.

 

Sprawdziłem jeszcze te dwa ostanie kroki i jest bardzo dobrze. Pozostaje kwestia czy pchać w system znowu nowego avasta czy miałabyś coś bardziej lekkiego do polecenia. Myśle nad panda cloud co o tym myślisz.

System jest na czystym rozruchu, ogólnie tak może zostać, ale przywróciłabym te dwa wpisy od touchpad i obsługi przycisków funkcyjnych:

 

HKLM\...\Run: [synTPEnh] - C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe [729178 2005-06-19] (Synaptics, Inc.)

HKLM\...\Run: [eabconfg.cpl] - C:\Program Files\HPQ\Quick Launch Buttons\eabservr.exe [409600 2005-12-07] (Hewlett-Packard )

 

Myślę, że Avast można ponownie wypróbować, w systemie była nienajnowsza wersja. A jeśli nie Avast, to Panda jest dobrym pomysłem.

 

 

Sprawdź czy instalacja najnowszego Firefox z zaimportowanymi danymi z MozBackup działa poprawnie. Sądzę, że tak, ale potwierdź. Na koniec usuń używane narzędzia i wyczść foldery Przywracania systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...