Skocz do zawartości

Skrót programu zmienił wygląd na bezpostaciowy


Bonifacy

Rekomendowane odpowiedzi

post-41-0-96875000-1386890446_thumb.png

 

Pobrałem i zainstalowałem domyślnie program FindandMount, który utworzył na pulpicie skrót. Jako, że nie chcę mieć całkowicie zawalonego pulpitu skrótami do używanych programów mam utworzony na pulpicie folder "skróty programów.
Umieszczam w nim niektóre, nadmiarowe skróty. Skróty tworzyły się na pulpicie a te wycinałem i przenosiłem do tego folderu.
Tak, też zrobiłem z opisywanym skrótem F&M. Jednakże skrót w folderze instalacyjnym i "skrótów programów" stracił pierwotny wygląd jak ten na obrazku.
Ciekawe jest to, że jeśli na  bezpłciowym exe'ku dam polecenie 'wyślij do' - 'utwórz skrót na pulpicie' - skrót ma pierwotny wygląd exe'ka.
Identyczna sytuacja wynikła z innym zainstalowanym programem. Czy jest jakiś sposób, aby F&M.exe i jego skrót w katalogu zbiorczym skrótów odzyskały pierwotny wygląd, taki jaki ma po wysłaniu bezpośrednio na pulpit?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ikona tego programu jest w pliku .exe

U mnie nie straciła wyglądu po przeniesieniu, ale to bez znaczenia. PPM na skrót > właściwości > skrót > zmień ikonę - > i tu wskazujesz plik exe. 

Jeśli chcesz mieć skrót w postaci pliku .ico to rozpakuj plik .exe 7zipem. Ikony znajdują się w lokalizacji - > %lokalizacja_gdzie_wypakowales_zawartość_exe%\FindAndMount\.rsrc\1058\ICON

 

To tyle.

Odnośnik do komentarza

Mnie za to efekt pachnie zdefektowanym cache ikon. Przy okazji: na zrzucie ekranu widać, że jest coś nie tak w innych sferach, gdyż pliki o rozszerzeniu *.DLL mają ikonę Notatnika, a taka asocjacja nie powinna mieć miejsca. O ile rzecz jasna nie skojarzono ręcznie DLL z Notatnikiem.

 

Bonifacy, sprawdź więc to:

 

Przebuduj cache ikon. Start > w polu szukania wpisz cmd > zostaw okno otwarte. Uruchom menedżer zadań i zabij proces explorer.exe. Następnie w otwartym oknie cmd wklep dwie komendy zatwierdzając je ENTER:

 

cd %userprofile%\AppData\Local

del /a:h IconCache.db

 

W menedżerze zadań z menu Plik > Nowe zadanie uruchom explorer.exe.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso - bezbłędnie co do głównego problemu - .EXE i skróty do nich w katalogu zbiorczym na pulpicie wróciły do pierwotnego wyglądu.
Faktycznie pliki *.DLL mają ikonę Notatnika, na co nawet nie zwróciłem wcześniej uwagi. Nie pamiętam abym zmieniał ich wygląd w przeszłości, ale raczej nie.
One się nie odbudowały a powinny mieć, o ile kojarzę właśnie wygląd tych zdefektowanych exe'ków. Doradź proszę - jak je zamienić na tytułowy wygląd 'bezpostaciowy'.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie pliki *.DLL mają ikonę Notatnika, na co nawet nie zwróciłem wcześniej uwagi. Nie pamiętam abym zmieniał ich wygląd w przeszłości, ale raczej nie.

Skorzystaj z aplikacji Unassocc, na liście wyszukaj rozszerzenie DLL i użyj (o ile będzie czynna) opcję "Remove file association (user)".

 

 

One się nie odbudowały a powinny mieć, o ile kojarzę właśnie wygląd tych zdefektowanych exe'ków.

Powinny dostać ikonę z takimi "zębatymi" obiektami.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Możesz powtórzyć przebudowę cache ikon.

Wróciło do normy jak w post#4, dll. trybią.

 

Jakiś program zabezpieczający zainstalowany?

Tylko BitDefender Internet Security.

 

I podaj ogólne raporty FRST/OTL

OTL.Txt Extras.Txt FRST.txt Addition.txt

 

EDYT:

 

Nie wiem czy to ma znaczenie:

Po pierwszym uruchomieniu programu F&M na pulpicie utworzyła mi się druga ikona "Komputer". Usunąłem ją ale znikła też pirwotna ikona "Komputer"

Ikonę odzyskałem przez Personalizuj --> zmień ikony pulpitu --> ikony pulpitu, a tu zaptaszyłem "Komputer"

W root pojawił się też nowy plik: http://zapodaj.net/4e550eae4d610.png.html

Edytowane przez Bonifacy
Odnośnik do komentarza

Raporty nie podsuwają żadnego tropu. Skoro na razie jest dobrze, nie grzebmy więcej. Jakby co, zawsze czyszczenie cache możesz powtórzyć.

 

Tylko widzę takie błędy (powtórzyły się kilka razy) od instalacji Seagate DiscWizard:

 

Application errors:

==================

Error: (12/09/2013 09:25:23 PM) (Source: Application Error) (User: )

Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: DiscWizard.exe, wersja: 13.0.0.14387, sygnatura czasowa: 0x4e0c7644

Nazwa modułu powodującego błąd: MSVCR80.dll, wersja: 8.0.50727.6195, sygnatura czasowa: 0x4dcddbf3

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x0001500a

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x13c0

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0xDiscWizard.exe0

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: DiscWizard.exe1

Ścieżka modułu powodującego błąd: DiscWizard.exe2

Identyfikator raportu: DiscWizard.exe3

 

Było to widoczne? Błędy przypadkowe czy powtarzalne za każdym razem?

 

 

W root pojawił się też nowy plik

Plik wygląda na pochodną instalacji AOMEI Partition Assistant, ten sam czas utworzenia i skrót pasuje AM = AOMEI:

 

2013-12-12 11:37 - 2013-12-12 22:30 - 00001024 ____H C:\AMTAG.BIN

2013-12-12 11:36 - 2013-12-12 22:30 - 00000000 ____D C:\Program Files (x86)\AOMEI Partition Assistant Pro Edition 5.5

2013-12-12 11:36 - 2013-12-12 11:36 - 00001282 _____ C:\Users\Public\Desktop\AOMEI Partition Assistant Pro Edition 5.5.lnk

 

Nie wiem do czego ma służyć ten plik.

 

 

BTW. W Google Chrome masz wtyczki o stanie "no file". Wyczyść te pustostany poprzez reset cache wtyczek: w pasku adresów wpisz chrome://plugins, na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz, następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tylko widzę takie błędy (powtórzyły się kilka razy) od instalacji Seagate DiscWizard [...] Było to widoczne? Błędy przypadkowe czy powtarzalne za każdym razem?

Tak. Po utworzeniu obrazu partycji C chciałem sprawdzić jak działa opcja 'Montowanie obrazu', czyli utworzenie wirtualnego dysku. No niestety to nie działa w tym sofcie u mnie. Wykonałem trzy próby zakończone błędem co ma odbicie w logu. Jako, że obraz tej partycji mam zdublowany też w Paragon Backup & Recovery a tam jest funkcja File transfer Wizard - więc brak jest do przełknięcia.

 

BTW. W Google Chrome masz wtyczki o stanie "no file". Wyczyść te pustostany poprzez reset cache wtyczek: w pasku adresów wpisz chrome://plugins, na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz, następnie wtyczkę ponownie Włącz

Zrobiłem tak jak radzisz. To wygląda jak na obrazku poniżej. Te wtyczki co chcę używać powinny być zaptaszone? Tej przeglądarki używam rzadko. Częściej, jako drugiej Yandex Browser.

 

post-41-0-90625000-1387011365_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...