Skocz do zawartości

Windows 7 Update ściąga z serwera Interii?


DXFM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dzisiaj przyłapałem komputer na aktywności sieciowej mimo, iż żadna aplikacja nie powinna nic ściągać. W monitorze zasobów znalazłem 'ściągacza' - svchost.exe. Łączył się z hostem: 213-241-88-139.ip.netia.com.pl. Trochę mnie to zaniepokoiło. Za pomocą Wiresharc'a zarejestrowałem ruch. Okazało się, że pobieranie odbywa się przez protokół http, przykładowe żądanie wygląda następująco:

 

GET /msdownload/update/software/updt/2013/12/windows6.1-kb2847077-x64_7aa66af907db187edc3755dbd561a49a13b991e3.cab HTTP/1.1
Connection: Keep-Alive
Accept: */*
Accept-Encoding: identity
If-Unmodified-Since: Wed, 04 Dec 2013 22:06:31 GMT
Range: bytes=15620485-15758889
User-Agent: Microsoft BITS/7.5
Host: au.download.windowsupdate.com

 

złapałem też takie:

/msdownload/update/software/crup/2013/11/proof-de-de_5e6bcd5a1293d8a0605214b5e2109f904eede442.cab HTTP/1.1 (Office? Mam zainstalowany)

 

trochę tych plików musiało zostać pobranych, podałem jeden przykładowy. Ten plik znalazł się w katalogu Windows SoftwareDistribution\Download\<cyferki>\, inne pewnie też.

 

Czy to możliwe, że windows update łączy się z jakimś serwerem Interii w celu pobrania aktualizacji?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W  drugi wtorek kżdego miesiąca ukazują się poprawki/aktualizacje do systemów Windows.

Masz ustawione automatyczne pobieranie aktualizacji na godziny ranne, więc Twój Windows przystąpił do akcji sam :D .

Że to Winda świadczy folder docelowy i wymieniona powyżej ścieżka oraz oznaczenie cyftowoliterowe dłłługiej nazwy plkiku, charakterystycznych dla aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...