Skocz do zawartości

Spowolnienie, zacinanie się, "mrożenie" komputera


OneManArmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna mam do czynienia z naprawdę sporym spowolnieniem komputera, sam system ładuje się około 5 minut, gdy już dojdzie do pulpitu potrzeba poczekać, aż wyskoczy okienko z napisem "Twój komputer może być zagrożony" ( na tray'u), przed tym nic nie chce działać.. Gdy chcę posłuchać muzyki, i korzystać nawet z przeglądarki internetowej, czy Gadu-Gadu (stara wersja..) bardzo dziwnie "mrozi" mi utwór, co przez to rozumiem, piosenka staje się naprawdę powolna (coś w stylu slow motion :)), gdy chcę zagrać w jakąkolwiek grę, też działa naprawdę wolno, nawet na minimalnych wymaganiach, które mój komputer spełnia bez problemu. Myślę, że mam na komputerze kilka wirusów, aczkolwiek ostateczną opinię pozostawiam wam :)

 

Gdybym mógł jeszcze zapytać, jakiego antywirusa polecalibyście? Tymczasowo mam Avira AntiVir Premium (darmowe 30 dni testowych) i nie jestem w pełni zadowolony, chodzi mi głównie o to, żeby pożerał jak najmniej procesora i pamięci RAM, płatne rozwiązania NIE wchodzą w grę.

 

Posiadam 32 bitową wersję systemu Windows XP SP2.

 

Extras

 

OTL

 

GMER

 

 

W logu OTL zdziwiła mnie jedna rzecz, aczkolwiek:

[2010-07-27 19:10:35 | 000,000,000 | ---D | M](C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\?? ???) -- C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\넥슨 플러그

[2010-07-27 19:10:35 | 000,000,000 | ---D | C](C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\?? ???) -- C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\넥슨 플러그

 

Można to jakoś wytłumaczyć? Mój komputer nigdy z chińskimi/japońskimi stronami/programami nie miał do czynienia.

 

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

OneManArmy

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Myślę, że mam na komputerze kilka wirusów

 

Brak podstaw do takiej opinii. W logach nie ma żadnych znaków. Temat przenoszę do działu XP.

 

Można to jakoś wytłumaczyć? Mój komputer nigdy z chińskimi/japońskimi stronami/programami nie miał do czynienia.

 

Kręcisz w grach. Te krzaki zostały zauważone przy grach Nexon: KLIK. Nexon tu na 100% gości, bo zarówno są katalogi na dysku, jak i liczne autoryzacje w zaporze Windows od gier tego rodzaju.

 

Od niedawna mam do czynienia z naprawdę sporym spowolnieniem komputera, sam system ładuje się około 5 minut, gdy już dojdzie do pulpitu potrzeba poczekać, aż wyskoczy okienko z napisem "Twój komputer może być zagrożony" ( na tray'u), przed tym nic nie chce działać.. Gdy chcę posłuchać muzyki, i korzystać nawet z przeglądarki internetowej, czy Gadu-Gadu (stara wersja..) bardzo dziwnie "mrozi" mi utwór, co przez to rozumiem, piosenka staje się naprawdę powolna (coś w stylu slow motion :)), gdy chcę zagrać w jakąkolwiek grę, też działa naprawdę wolno, nawet na minimalnych wymaganiach, które mój komputer spełnia bez problemu.

 

1. Pierwszy podejrzany: program antywirusowy. Czyli wstępny test to całkowite pozbycie się z systemu Avira AntiVir Premium. Dla porównania temat jakie cuda się działy na systemie z Avirą: KLIK.

 

2. Komentarze do softu:

 

SRV - [2001-04-06 12:57:46 | 000,238,080 | ---- | M] (O&O Software GmbH) [Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\OOD2000.exe -- (OOD2000)

  • Padlina O&O Defrag 2000 Freeware Edition do sprzątnięcia (soft z roku ... 2001!). Darmowy nowoczesny zamiennik to np. Puran Defrag Free Edition lub UltimateDefrag Freeware Edition.
  • Nie kombinować z "cudotwórcami" ("czyściciele" pamięci / "smart" softy). Pierwszy z brzegu niejaki Fresh RAM. Zwalniacze pamięci czynią więcej szkód niż pożytku (wręcz można sobie zamulić komputer tym sposobem). Wyjaśnienia: The Truth about Windows Memory Optimizers.
  • Rozdwojenie jaźni Gadu-Gadu 6.1 + Gadu-Gadu 10: zamiast takiej bezsensownej kombinacji (pierwsze całkowicie upośledzone i mało bezpieczne, drugie zaś pożera zasoby), wybierz jedną a dobrą alternatywę z tematu Darmowe komunikatory. Propozycje: WTW, Miranda a jeśli nie przykre Ci reklamy to i AQQ się nada.

3. Dodatkowo można tu ciut sprzątnąć, usuwając odpadki po śmieciu "Bearshare Media Bar" i foldery adware OpenCandy. Czyli w OTL w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wkleić:

 

:OTL
O20 - AppInit_DLLs: (C:\PROGRA~1\BEARSH~1\MediaBar\DataMngr\datamngr.dll) - C:\PROGRA~1\BEARSH~1\MediaBar\DataMngr\datamngr.dll File not found
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = "http://search.bearshare.com/sidebar.html?src=ssb"
IE - HKU\S-1-5-21-1343024091-1757981266-725345543-1003\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://search.bearshare.com/"
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "BearShare Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "BearShare Web Search"
FF - prefs.js..browser.search.useDBForOrder: true
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.bearshare.com/web?src=ffb&q="
[2010-07-26 16:31:44 | 000,000,000 | ---D | M] (MediaBar) -- C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\156clajw.default\extensions\{E84D42CA-64EB-11DE-A65F-8C3656D89593}
[2010-04-12 13:01:54 | 000,002,476 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\156clajw.default\searchplugins\BearShareWebSearch.xml
[2010-04-12 13:01:54 | 000,002,476 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Mozilla Firefox\searchplugins\BearShareWebSearch.xml
[2010-10-27 18:10:50 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\bearsharemediabartb
[2010-10-27 17:51:02 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\OpenCandy
[2010-10-27 17:51:00 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\OpenCandy

 

Klik w Wykonaj skrypt. Klik w Sprzątanie. Koniec zadania.

 

Gdybym mógł jeszcze zapytać, jakiego antywirusa polecalibyście?

 

Zanim w ogóle zaczniemy rozważać co w zamian, rozpocznij od podstaw:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

To jest niedopuszczalne, by na takim stanie zabezpieczeń działać w aktualnych warunkach. Jest wymagana aktualizacja Windows do statusu: Service Pack 3 + Internet Explorer 8 (ten ostatni instalowany niezależnie od tego czy w ogóle uruchamiasz IE, to integralny komponent systemu i w związku z tym luka).

 

Antywirus jest tylko antywirusem, nie zastąpi łat Windows. Jeśli za free miałby być totalny pakiet ze wszystkim, to można się zainteresować COMODO Internet Security.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...