Skocz do zawartości

Problemy z otwieraniem dysków twardych i pendrive


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Może zacznę od początku żeby wyłapać jak najwięcej szczegółów które się mogą przydać w rozwiązaniu mojego problemu. Nie miałem zainstalowanego żadnego antywirusa przez pewien okres czasu i w Poniedziałek zainstalowałem Norton 2011 wykrył jakiegoś "Trojan.gen" i inne syfy nie pamiętam ich nazw usunął to wszystko. Zainstalowałem Anti-Malware wykrył jakiegoś robaka też usunął.

Od tego czasu gdy chciałem otworzyć dysk C,D,E i pendrive wyskakiwało okienko żeby wybrać program z listy/ prawym klawiszem myszy i "otwórz" też się nie dało otworzyć dysku.

Znalazłem forum gdzie kiedyś pisała osoba o nicku "picassa" z tego co widziałem etc. miała ogromną wiedzę na temat komputerów. Dowiedziałem się że już tam nie pisze.

Założyłem temat podałem Logi etc. trochę za czeli pomagać używałem programu USBfix. i teraz jak klikam na dysk pojawia mi się okienko z wyszukiwarką plików i folderów. Prawym klawiszem myszy i opcja "otwórz" mi działa mogę wejść na dysk. Ale problem nie do końca naprawiony na forum od Poniedziałku zero odpowiedzi stoję w martwym punkcie:/ Po za tym komputer działa poprawnie wszystko szybko sprawnie chodzi.

 

Ktoś mi polecił to forum jak zobaczyłem że Adminem jest tutaj użytkownik o nicku "picasso" jest duża szansa że mój komputer będzie działał poprawnie :)

 

Proszę o pomoc tutaj na forum (Na tamtym już nic nie będę pisał etc.)

 

Podaje najnowsze Logi OTL +RootRepeal (z GMER nie mogę zrobić zacina się komputer i cisza) jak będę jeszcze potrzebne z VBA32 RSIT itd mogę podesłać.

 

OTL

http://wklej.org/id/421831/

http://wklej.org/id/421832/

 

RootRepeal

http://wklej.org/id/421833/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
i teraz jak klikam na dysk pojawia mi się okienko z wyszukiwarką plików i folderów. Prawym klawiszem myszy i opcja "otwórz" mi działa mogę wejść na dysk.

 

To jest kwestia tego co zostało ustawione jako domyślna akcja. Rekonstrukcja domyślnego układu odbywa się na wiele sposobów, zaś najszybszy to re-rejestracja biblioteki systemu:

 

Start > Uruchom > wklej polecenie regsvr32 /i shell32.dll

 

Po tym zresetuj system dla pewności.

 

 

*********************************************

 

Komentarze:

 

1. Logi: Czy to na pewno RootRepeal zrobiony wedle instrukcji? Zawiera on listę sterowników, tylko. Raporty są w porządku. Nie widzę w nich żadnych śladów infekcji. Drobnostka do usunięcia, czyli odpadek po Ask Toolbar:

 

O3 - HKU\S-1-5-21-1801674531-1292428093-1417001333-1004\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.

 

Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser

 

Skasuj numerek {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440}.

 

 

2. Oprogramowanie: Zaktualizuj sobie IE6 do wersji Internet Explorer 8, niezależnie od tego że w ogóle nie korzystasz z przeglądarki i jej nie uruchamiasz. Zbyt mocna integracja z systemem. Dodatkowo = Gadu-Gadu 10. Może Cię zainteresują chude alternatywy. Skocz w temat Darmowe komunikatory. Propozycje: WTW, Miranda, Kadu dla Windows, AQQ.

 

 

3. A na tamtym forum:

 

Tego pierwszego programu "SystemLook" nie mogę uruchomić pisze: "Nie można zainstalować aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest nie właściwa. problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji."

 

Na tacy podane o co chodzi:

 

Error - 2010-11-17 13:47:41 | Computer Name = REGLASS | Source = SideBySide | ID = 16842811

Description = Generate Activation Context nie powiodło się dla C:\Documents and

Settings\tomek\Moje dokumenty\Pobieranie\SystemLook.exe. Odpowiedni komunikat o błędzie:

Operacja ukończona pomyślnie. .

 

Error - 2010-11-17 13:48:46 | Computer Name = REGLASS | Source = SideBySide | ID = 16842784

Description = Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.VC90.CRT; ostatni błąd:

Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.

 

Error - 2010-11-17 13:48:46 | Computer Name = REGLASS | Source = SideBySide | ID = 16842811

Description = Resolve Partial Assembly nie powiodło się dla Microsoft.VC90.CRT. Odpowiedni

komunikat o błędzie: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.

 

Nie masz zainstalowanych bibliotek Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable (dysponujesz wersją 2005). Aplikacja jest skompilowana przy użyciu konkretnej wersji bibliotek. To nie jest "wymienne" (więc nie ma także co liczyć, że montaż 2010 - co już tam widziałam w innym temacie - zaleczy sprawę). To tylko mój komentarz, w ogóle zbędne te akcje z SystemLook. Tam straszne szarpanie z tematem się odbywa....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

GaduGadu- tak wiem to taki ciężki komunikator reklamy takie wszystko do niczego uciążliwy etc. ale od kiedy nikt nie poprawia "konnekta" nie ma fajnego szybkiego i prostego komunikatora.

Usunąłem ten odpadek po Ask Toolbar.

Z aktualizowałem Internet Explorer do najnowszej wersji.

Teraz próbowałem zrobić Log z Gmer komputer się z resetował. Co do RootRepeal uruchomiłem program kliknąłem "scan" i poszło dostałem Loga i wszystko.

 

Jak próbuje Start>Uruchom shell32.dll wyskakuje takie coś "Uwaga" "Próbujesz otworzyć plik typu "Rozszerzenie aplikacji" (.dll)"

 

Nadal z dyskami to samo:/

Odnośnik do komentarza
Jak próbuje Start>Uruchom shell32.dll wyskakuje takie coś "Uwaga" "Próbujesz otworzyć plik typu "Rozszerzenie aplikacji" (.dll)"

 

Nadal z dyskami to samo:/

 

Wprowadzasz złą komendę, próbujesz otwierać plik a nie go rejestrować! Masz wkleić: regsvr32 /i shell32.dll

 

Co do RootRepeal uruchomiłem program kliknąłem "scan" i poszło dostałem Loga i wszystko.

 

Siedzisz w złej karcie, dlatego opcja raportu robi log tylko z tej karty a nie wszystkich. Konfiguracja skanu opisana w przyklejonym, cytuję:

 

Należy przejść do karty Report i kliknąć w button Scan. Padnie pierwsze pytanie konfiguracyjne skanu, należy zaznaczyć wszystkie sekcje:

 

Następnie ujawni się pytanie o dyski, które mają zostać przeskanowane. Przy obecności więcej niż jednego należy wybrać tylko dysk systemowy.

 

GaduGadu- tak wiem to taki ciężki komunikator reklamy takie wszystko do niczego uciążliwy etc. ale od kiedy nikt nie poprawia "konnekta" nie ma fajnego szybkiego i prostego komunikatora.

 

WTW.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Za bardzo nie rozumie wybieram start > uruchom wklejam regsvr32 i jest opcja "ok" "anuluj" "przeglądaj" i nie ma nic o rejestrowaniu;/

Mam go zarejestrować gdzie?

 

Zobaczę jeszcze raz konfiguracje..

 

Oj przepraszam spieszyłem się rano i nie zobaczyłem że trzeba robić skan w innej zakładce.

Daje nowy Log myślę że teraz będzie poprawny.

 

http://wklej.org/id/422265/

 

wtw- już zainstalowałem wcześniej bardzo fajny komunikator jak na pierwszy rzut oka :)

Odnośnik do komentarza
Za bardzo nie rozumie wybieram start > uruchom wklejam regsvr32 i jest opcja "ok" "anuluj" "przeglądaj" i nie ma nic o rejestrowaniu;/

Jimmy to jest bardzo proste i nie rozumiem dlaczego nie potrafisz wykonać tego co napisałam. Nie zostaje nic innego niż pokazać na obrazku:

 

1. W polu Uruchom wklejasz całą komendę, którą podałam (a nie fragmenty), klik w OK:

 

regsvr1.png

 

2. Pojawi się komunikat o pomyślnej rejestracji:

 

regsvr2.png

 

3. Restart komputera.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co do powyższego już wykonują tą czynność. Nie znam się jakoś wybitnie na komputerach źle też zrozumiałem myślałem że "/" -oznacza że dwa osobno trzeba wpisać.

 

EDIT: Wszystko działa moje otwieranie dysków uratowane dziękuje bardzo za szybką i skuteczną pomoc :)

 

Jak muszę jeszcze wykonać jakiś czynności proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...