Skocz do zawartości

jak usunąć stałe adresy nieistniejących kart sieciowych?


Oniryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

na płycie głównej miałem kolejno od góry

PCI 1 kartę RTL8139

PCI 2 kartę RTL8169

 

niestety zmiana grafiki spowodowała, że musiałem przestawić karty o port niżej

PCI 2 kartę RTL8139

PCI 3 kartę RTL8169

 

po uruchomieniu systemu Win7 x64 karty na nowo się zainstalowały dodając sobie w nazwie (w menedżerze urządzeń #2)

 

 

Gdy próbuję ustawić stałe adresy IP dla tych kart (takie jak były wcześniej) to pojawia się błąd, że adresy te już są przypisane do (nieisniejących) do kart sieciowyuch.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam.

 

Spróbuj może tam:

Wciśnij kombinacje klawiszy logo win+R, w okienku wpisz cmd i wciśnij enter.

W konsoli wiersza poleceń wpisz kolejno dla każdej nieistniejącej karty i potwierdzaj wciskając enter:

 

netsh interface ip set address name="nazwa nieistniejącego połączenia lokalnego" dhcp

 

Względnie wróć tymczasowo do starej grafiki, przełóż świecówki do poprzednich gniazd i zmień ustawienia kart sieciowych normalne, w okienkach.

Odnośnik do komentarza

Gajowy chodzi o Ghost Device? Potestujcie GhostBuster / dostępna wersja portable Download, Używać ostrożnie, wiadomo że nie wszystkie ukryte urządzenia są już zbędne, te których nie używamy tak. Prawoklik na wybrane ukryte urządzenie w menu wybrać opcję "ADD DEVICE" następnie na dole programu opcja "REMOVE GHOST"

 

post-24-0-60937500-1385672628_thumb.png

 

post-24-0-64062500-1385672644_thumb.png

 

post-24-0-03125000-1385672654_thumb.png

 

Ten dziwny identyfikator to dziś sprawdzana mysz sąsiada.

Odnośnik do komentarza

I dostałeś komunikat potwierdzający prawidłowe wykonanie komendy?

Bądź tak miły i pokaż zrzut ekranu z Właściwości systemu>zaawansowane>zmienne środowiskowe. W dolnym oknie Zmienne systemowe przesuń suwak tak, żeby było widać rzeczoną zmienną. I daj zrzut z MU z zaznaczonymi opcjami: Urządzenie według połączeń i Pokaż ukryte urządzenia

Odnośnik do komentarza

Pokazałeś aktualnie zainstalowane karty. Poniżej powinieneś mieć coś takiego:

mu.PNG

Ja oczywiście nie mam niepotrzebnych kart sieciowych, ale zaznaczyłem pendrive'a, który kiedyś był podłączony do komputera. Spróbuj poszukać w tym miejscu.

Rozumiem, że sprawdzałeś po wykonaniu ostatnich czynności, czy problem z przypisaniem adresów IP dalej występuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...