Skocz do zawartości

Dysk zewnętrzny - skróty zamiast folderów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z góry mówię, że znalazłem rozwiązanie mojego problemu w innym temacie na tym forum, lecz sam nie poradzę sobie z przerobieniem skryptów na takie aby mój dysk zaczął działać  :(

Oto temat który znalazłem: https://www.fixitpc.pl/topic/13198-dysk-zewnetrzny-skroty-zamiast-folderow-kon-trojanski-generic29cfre/

 

Osobiście spotkało mnie coś na wzór tego co wyżej. AVG wykryło wirusa z dysku i automatycznie go usunęło> Był to trojan, z tego wiem to generic29 (brak pewności).

 

Pożyczyłem dysk zewnętrzny z muzyką znajomemu, a ten podłączył go pod swojego kompa i jak mi go oddał, to zamiast folderów były skróty. On mówił że ma tak długo i już się przyzwyczaił do tego, ze żeby gdziekolwiek wejść trzeba wpisać adres folderu. Mi temat nie daje spokoju, bo lubię mieć wszystko tak jak być powinno i dlatego zwracam się do was. Dołączam zrzut z OTL (plus Extras) i UsbFixa. Dysk z którym jest preblem jest oznaczony jako J:\

Proszę o szybką pomoc! Z góry dzięki!

 

OTL.Txt

UsbFix Listing 1 SZULEK-DELL.txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Źle trafiłeś, bo @Picasso nie ma teraz możliwości zbyt dużo czasu poświęcać na pomaganie (https://www.fixitpc.pl/topic/20392-kolosalny-ba%C5%82agan/)

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

 

:OTL
SRV - [2013-10-10 22:11:09 | 001,733,448 | ---- | M] (AVG Secure Search) [Auto | Running] -- C:\Program Files (x86)\Common Files\AVG Secure Search\vToolbarUpdater\17.0.12\ToolbarUpdater.exe -- (vToolbarUpdater17.0.12)
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@avg.com/AVG SiteSafety plugin,version=11.0.0.1,application/x-avg-sitesafety-plugin: C:\Program Files (x86)\Common Files\AVG Secure Search\SiteSafetyInstaller\17.0.12\\npsitesafety.dll ()
O2 - BHO: (no name) - {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKLM..\Run: [vProt] C:\Program Files (x86)\AVG Nation toolbar\vprot.exe ()
O18 - Protocol\Handler\viprotocol {B658800C-F66E-4EF3-AB85-6C0C227862A9} - C:\Program Files (x86)\Common Files\AVG Secure Search\ViProtocolInstaller\17.0.12\ViProtocol.dll (AVG Secure Search)
[2013-11-14 20:54:25 | 000,385,528 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\SysNative\ApnDatabase.xml

:Files
J:\cbbw88s.exe
J:\689342.exe
J:\*.lnk
attrib /d /s -s -h J:\* /C

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

 

Zrób nowy log z USBFix LISTING.

 

Użyj >Adw-cleaner (aby pobrać kliknij na dużą zieloną strzałkę po prawej).  
najpierw kliknij na SZUKAJ, a dopiero po zakończeniu skanowania, gdy uaktywni się przycisk USUŃ, to kliknij na niego.
Pokaż raport z niego C:\AdwCleaner[s1].txt

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...