Skocz do zawartości

Skróty zamiast folderów na dysku zewnętrznym. Proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. To mój pierwszy post. Potrzebuję pomocy z dyskiem zewnętrznym. Po podłączeniu pojawiają się jedynie skróty, chociaż zapełnienie dysku jest takie jakie było, ale nie można wejść w foldery. Nie bardzo wiem o co chodzi.

 

Listing w USBFix pokazuje komunikat:

 

Line 18145(File"C:\UsbFix\Go.exe") 

Error: Variable must be of type"Object".

 

Proszę o wskazówki, jeśli to możliwe.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

 

 

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Źle trafiłeś, bo @Picasso nie ma teraz możliwości zbyt dużo czasu poświęcać na pomaganie (https://www.fixitpc.pl/topic/20392-kolosalny-ba%C5%82agan/)

 

Skoro u Ciebie USBFix nie chce działać, to spróbujemy inaczej.

1) Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

 

:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\AVG Secure Search\vToolbarUpdater\17.1.2\ToolbarUpdater.exe -- (vToolbarUpdater17.1.2)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\wtsmpflt.sys -- (WtSmpFlt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\wtsmpadap.sys -- (wtsmpadap)
DRV - [2013-11-10 23:42:57 | 000,037,664 | ---- | M] (AVG Technologies) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\avgtpx86.sys -- (avgtp)
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@SonyCreativeSoftware.com/Media Go,version=1.0: C:\Program Files\Sony\Media Go\npmediago.dll File not found
[2013-11-10 23:53:07 | 000,003,727 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Mozilla Firefoxavg-secure-search.xml
[2013-11-10 23:42:57 | 000,037,664 | ---- | M] (AVG Technologies) -- C:\WINDOWS\System32\drivers\avgtpx86.sys
[2013-11-13 21:22:10 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVG Secure Search

:Files
225cdf9_a.exe /alldrives
Puoiw.EXE /alldrives
tAuoceY.exe /alldrives
G:\*.lnk
attrib /d /s -s -h G:\* /C

:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-21-73586283-1606980848-1417001333-1005\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

 

2) Zrób nowy log z OTL.

Ale oprócz normalnych ustawień, dodaj jeszcze jedno:
W pole Własne opcje skanowania/Scrypt wklej:

 


%systemdrive%\*.*
type G:\autorun.inf /C

i dopiero wtedy kliknij Skanuj.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Hej Jessi, dzięki za pomoc. Zrobiłem tak jak napisałaś. Nie mogłem wgrać (brak uprawnień) pliku w notatniku z końcówką  -.log. Przekopiowałem to co było do notatnika. Na dysku nie ma teraz skrótów i folderów. Po skanowaniu OTL, mogę wejść w foldery - są wyblakłe ( wcześniej też mogłem po użyciu OTL - także były wyblakłe)

OTL.Txt

Extras.Txt

11142013_133821.txt

Odnośnik do komentarza

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

 

:Files
G:\autorun.inf
G:\a
G:\a\update

:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"Hidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"SuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:00000001
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
@=""
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"CheckedValue"=dword:00000001

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

 

Napisz, jak oceniasz teraz sytuację.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem listing USBFix (ale nie w trybie awaryjnym - nie chciał zadziałać??). Załączam nowe OTL i Extras. Przepraszam jestem trochę zielony jeśli chodzi o komputery. Klawisz F8 przed startem systemu nie otworzył trybu awaryjnego. Jak mam podłączony dysk to po restarcie  system nie może się uruchomić (kursor w lewym górnym  miga na czarnym tle).

Extras.Txt

OTL.Txt

UsbFix Listing 7 KOMPUTER.txt

Odnośnik do komentarza

Jessica, mógłbym Cię przeprosić teraz? Nie będzie mnie w domu przez 4h.

Ależ tu nikt nikogo nie pogania. :) :)

 

Coś OTL nie zmienia atrybutów tych ukrytych folderów.

Spróbujemy inaczej:

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

 

DEL /S "G:\a"

attrib /d /s -s -h G:\*

 

PAUSE

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako: FIX.BAT > Uruchom ten plik dwuklikiem.

 

2) Zrób nowy log z USBFix.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Nic z tego.

U Ciebie żadne komendy nie działają, więc nie da się usunąć atrybutów z tych ukrytych folderów, ani usunąć tego G:\a

 

@Picasso pewnie zna jeszcze jakiś inny sposób na usunięcie tego"a" i tych atrybutów.

Może za kilka tygodni tu zajrzy.

 

EDIT:

 

możemy spróbować użyć komend na każdy folder oddzielnie:

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

attrib /d /s -s -h G:\dell
attrib /d /s -s -h G:\Files
attrib /d /s -s -h G:\FLAC MP3
attrib /d /s -s -h G:\nikon sd
attrib /d /s -s -h G:\PQI 15GB
attrib /d /s -s -h G:\pulpit
attrib /d /s -s -h G:\seagate
attrib /d /s -s -h G:\yera
del /s G:\a
pause

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako: FIX.BAT > Uruchom ten plik dwuklikiem.

 

Zrób nowy log z USBFix.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...