Skocz do zawartości

Zwolnienie pracy systemu po instalacjach softu.


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zachciało mi się zmienić akcelerator pobierania plików.

By wybrać odpowiedni, zacząłem niezbyt roztropnie instalować po kolei te bardziej polecane.

Żaden nie spełnił moich oczekiwań i wszystkie odinstalowałem.

Podczas instalacji uważałem, żeby nie zainstalował mi się jakiś dodatkowy syf, jednak po odinstalowaniu wszystkich zauważyłem, że:

- system uruchamia mi się dłużej niż zwykle, nie uruchamiając za każdym razem wszystkich programów, które powinny pojawić się w tray'u,

- dłużej otwierają się aplikacje i pliki, a same aplikacje, w czasie pracy na nich, lekko się przywieszają,

- nie zawsze inicjowane jest połączenie z internetem przy starcie systemu,

- strony internetowe ładują mi się czasem z dużym opóźnieniem.

Nie wiem, czy z którymś akceleratorem zainstalował mi się jakiś syf (chociaż KIS nic nie wykrył), czy może któryś z nich wprowadził jakieś zmiany w systemie, których nie cofnęła nawet deinstalacja.

Załączam więc logi:

 

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

FRST.txt

Addition.txt

 

 Results of screen317's Security Check version 0.99.76  
 Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is disabled!)  
 Internet Explorer 10  
``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````
Kaspersky Internet Security   
 Antivirus up to date!   
`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````
 Auslogics Registry Cleaner   
 Java 7 Update 45  
 Adobe Flash Player 11.9.900.117  
 Adobe Reader XI  
 Mozilla Firefox (25.0)
 Google Chrome 30.0.1599.101  
 Google Chrome 30.0.1599.69  
 Google Chrome Plugins...  
````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````  
 Kaspersky Lab Kaspersky Internet Security 2013 avp.exe  
`````````````````System Health check`````````````````
 Total Fragmentation on Drive C:  
````````````````````End of Log``````````````````````
 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Otwórz notatnik i wklej:

 

BHO-x32: EGet Class - {1E871FF8-029C-4732-8AA7-39E3D3872057} - C:\Program Files (x86)\EagleGet\eagleSniffer.dll No File
U3 kfrdypob; \??\C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\kfrdypob.sys [x]
2013-10-24 12:37 - 2013-11-06 15:10 - 00000000 ____D C:\Users\Rostov\AppData\Roaming\EagleGet
2013-11-07 21:28 - 2012-09-25 11:50 - 00001048 _____ C:\windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA.job
2013-11-07 20:41 - 2012-09-25 11:49 - 00001044 _____ C:\windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore.job
2013-11-07 14:49 - 2013-05-09 13:49 - 00000550 _____ C:\windows\Tasks\hpwebreg_xxxxxxxxxx.job
C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\folderlock__2650_il648194.exe
C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\ICReinstall_Adobe.Flash.Player_11.4.402.287 (25232).exe
C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\jre-7u45-windows-i586-iftw.exe
C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\mml.dll
C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\NEventMessages.dll
C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\NOSEventMessages.dll
C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\npp.6.4.5.Installer.exe
C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\npp.6.5.Installer.exe
C:\Users\Rostov\AppData\Local\Temp\xmlUpdater.exe

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

Jak nie używasz to usuń: FlashgetSetup

 

Google Chrome: zresetuj  wtyczeki. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.

 

Firefox reset wtyczek: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimer: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja kroki finalizujące temat"-->"Czyszczenie lokalizacji tymczasowych" Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

Odnośnik do komentarza

Tak się składa, że opcja "Zresetuj program Firefox" resetuje nie tylko same wtyczki, ale i wszystkie ustawienia FF do domyślnych, czego bardzo chciałbym uniknąć, ponieważ obecna konfiguracja jest dla mnie bardzo istotna, a jej przywrócenie do stanu dla mnie optymalnego będzie dla mnie bardzo trudne. Wszelkie wtyczki i rozszerzenia akceleratorów już z FF usunąłem, czy więc ten krok jest niezbędny?

Odnośnik do komentarza
Tak się składa, że opcja "Zresetuj program Firefox" resetuje nie tylko same wtyczki, ale i wszystkie ustawienia FF do domyślnych, czego bardzo chciałbym uniknąć, ponieważ obecna konfiguracja jest dla mnie bardzo istotna, a jej przywrócenie do stanu dla mnie optymalnego będzie dla mnie bardzo trudne. Wszelkie wtyczki i rozszerzenia akceleratorów już z FF usunąłem, czy więc ten krok jest niezbędny?

 

Nie przegladałem logów, ale mozesz zrobic kopie zakładek i haseł FF za pomoca Mozilla Backup, a potem reset.

http://mozbackup.jasnapaka.com/

Odnośnik do komentarza

Otwórz notatnik i wklej:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

Jak nie używasz to usuń: FlashgetSetup

 

Google Chrome: zresetuj  wtyczeki. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.

 

Firefox reset wtyczek: kliknij pomarańczowy napis "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimer: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja kroki finalizujące temat"-->"Czyszczenie lokalizacji tymczasowych" Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Zrobione wszystko poza resetem Firefoxa, którego nie wykonałem z wcześniej wymienionych przyczyn.

Dołączam loga z FRST64:

 

Fixlog.txt

 

Odpalałeś gmera. Sprawdź w jakim trybie pracuje dysk > powinno byc Ultra DMA. Jak jestr PIO to przestaw i restart. Szczegóły znajdziesz tu https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/

 

Skutki uboczne uruchamiania gmer

 

Dysk pracuje na Ultra DMA na obu kanałach.

Odnośnik do komentarza

Działa dobrze / nie działa ?

 

Na wszelki wypadek pobierz Malwarebytes i wykonaj skan.

 

MBAM wykrył 3 obiekty, które po skanowaniu ręcznie usunąłem.

Na razie zauważyłem jedynie nieznaczną poprawę szybkości działania systemu, ale to jeszcze nie jest to.

Log z MBAM:

 

MBAM-log-2013-11-08 (15-21-05).txt

 

Rostow, wywal KISa i sprawdź co jest grane.

 

Tyle tylko, że KIS'a mam już od kilku miesięcy i po jego instalacji nie miałem problemów.

Pojawiły się dopiero po moich ostatnich eksperymentach z akceleratorami.

Odnośnik do komentarza

Kliknij na pasku zadań okrągłe logo Microsoft-->"Wszystkie programy"-->"Akcesoria"-->"Wiersz poleceń" z tym że uruchamiasz go jako Administrator ( prawy przycisk myszy i uruchom jako admin ). Wpisujesz: netsh winsock reset  i klikasz "enter". Reset komputera.

 

Pobierz Microsoft Fix it 50199 z tej strony: http://support.microsoft.com/kb/299357/pl  i go zastosuj.

Odnośnik do komentarza

Kliknij na pasku zadań okrągłe logo Microsoft-->"Wszystkie programy"-->"Akcesoria"-->"Wiersz poleceń" z tym że uruchamiasz go jako Administrator ( prawy przycisk myszy i uruchom jako admin ). Wpisujesz: netsh winsock reset  i klikasz "enter". Reset komputera.

 

Pobierz Microsoft Fix it 50199 z tej strony: http://support.microsoft.com/kb/299357/pl  i go zastosuj.

 

Zrobione.

I muszę przyznać, że widać znaczną poprawę.

Przynajmniej o tyle, o ile mogę to stwierdzić w ciągu kilkunastu minut pracy.

System szybciej się uruchamia i szybciej uruchamiają się usługi i aplikacje z autostartu.

Gdybym zauważył coś w następnych dniach, to napiszę.

 

To co wykrył MBAM to za przeproszeniem bzdzina. Jak robiłeś experymenty to sie cofnij do czasów sprzed experymentów. System to nie jest stała wartość. Wystarczy jedna aktualizacja i jest problem. Nic nie stoi w miejscu.

 

Przywracanie systemu to pierwsze, co mi przychodzi do głowy, gdy mam jakiekolwiek problemy z systemem.

Niestety, tym razem nic nie dało przywrócenie punktu nawet sprzed 2. tygodni.

Odnośnik do komentarza

No i nie do końca jest tak jak powinno być.

Bywają (piszę "bywają", bo nie przy każdym uruchomieniu systemu się to zdarza) takie starty systemu, gdy:

- nie uruchamiają mi się wszystkie programy z autostartu, których ikony powinny się pojawić w tray'u; zarówno chodzi o te, które sam zainstalowałem, jak i o standardowe ikony systemowe - połączenie internetowe, regulację głośności, wskaźnik naładowania baterii,

- tuż po zniknięciu ekranu "Zapraszamy" pojawia mi się pusty Pulpit z paskiem Start, a ikony dopiero po ok. 30 sekundach, podczas gdy wcześniej ikony pojawiały mi się od razu,

- pasek Start, który u mnie wygląda tak: post-1445-0-42187500-1384106809_thumb.png - od przycisku Start aż do zegarka jest w środku biały lub czarny, z szarą obwódką, dopiero po kilkunastu sekundach pojawia się w pełnej postaci.

Odnośnik do komentarza

Zaktualizowałem KIS'a. Można by rzec, że nowsza wersja nawet jeszcze bardziej spowolniła start, ponieważ dłużej trwa tzw. "wczytywanie aplikacji" i nim się aplikacja nie wczyta, co trwa nawet ok. minuty, to nie za wiele da się zrobić

Odinstalowałem Hot Keyboard Pro 4 i PopTrayU (to aplikacja do sprawdzania, czy jest nowa poczta na różnych kontach, których mam kilka) - nic to nie dało, więc zainstalowałem z powrotem - zresztą, tych dwu aplikacji używam od czasów, kiedy miałem jeszcze PC'ta i Windowsa XP, czyli od ładnych 5-6 lat i nigdy nie sprawiały kłopotu.

Odnośnik do komentarza

DVDVideoSoft-->do sprawdzenia jak system zareaguje po usunięciu tego.

 

[NetWorx] C:\Program Files\NetWorx\networx.exe (SoftPerfect Research) - zainstalowany 2013-10-21 20:11:54 - może tu należało by poszukać.

 

Nie wiem co to jest:

- 2013-11-05 21:30 - 2013-11-05 12:48 - 00000000 ____D C:\Users\Rostov\AppData\Roaming\BITS

- 2013-10-28 12:50 - 2013-10-08 11:01 - 00000000 ____D C:\Users\Rostov\AppData\Roaming\KW

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...