Skocz do zawartości

Zamiast folderów skróty 2kb na dysku zewnętrznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu zrobiłem format na sowim komputerze stacjonarnym i zapomniałem zainstalować antywirusa co prawdopodobnie przyczyniło się do powstania mojego problemu.

Problem tkwi w tym iż na moim dysku zewnętrznym zniknęły foldery a zamiast nich powstały skróty 2kb każdy o takich samych nazwach jak oryginalne foldery. Dodatkowo powstał jakiś skrót o nazwie "$RECYCLE.BIN.lnk"

Ściągnąłem avasta przeskanowałem dysk i system ale nic to nie dało, a po przeskanowaniu avast wrzucił zarażone pliki do kwarantanny co sprawiło że skróty na dysku zniknęły i teraz nie mam w ogóle dostępu do plików na dysku zewnętrznym.

Martwi mnie również fakt iż avast dodał do kwarantanny takie lokalicazje jak "c:\users\jakub\appdata\roaming\windows" oraz "c:\users\jakub\appdata\roaming\microsoft\windows\start menu\programs\startup"

Załączam logi + screen z avasta

 

Mój system: Windows 7 Home Premiium Service Pack 1  32-bitowy system operacyjny

 

Proszę o pomoc!

FRST.txt

Addition.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

post-11924-0-23046800-1383489477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Źle trafiłeś, bo @Picasso nie ma teraz możliwości zbyt dużo czasu poświęcać na pomaganie (długotrwałe kłopoty osobiste)

 

1) Odinstaluj "WsysControl" = Wsys Control 10.2.1.2634

 

2) Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

 

:OTL
O4 - HKU\S-1-5-21-2688773689-1415993320-211456013-1000..\Run: [Kfrcrm] C:\Users\Jakub\AppData\Roaming\Kfrcrm.exe File not found
SRV - [2013-10-28 17:43:38 | 000,825,920 | ---- | M] (Wsys Co., Ltd.) [Auto | Running] -- C:\ProgramData\eSafe\eGdpSvc.exe -- (WsysSvc)

:Files
attrib /d /s -s -h F:\* /C

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

 

Zrób nowe logi z FRST i OTL.

 

napisz, jak wodzisz teraz foldery na dysku zewnętrznym

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Ustawienie "Nie pokazuj ukrytych plików i folderów" było ustawione domyślnie, odznaczyłem i zaznaczyłem jeszcze raz ale mimo to nadal są widoczne foldery "$RECYCLE.BIN" i "RECYCLER"

W jaki sposób mam odinstalować C:\ProgramData\eSafe ? Bo poprzez panel sterowania nie mogę. Mam poprostu wejść w lokalizację  C:\ProgramData\ i usunąć folder eSafe?

Odnośnik do komentarza

 

W jaki sposób mam odinstalować C:\ProgramData\eSafe ?

Użyj >Adw-cleaner (aby pobrać kliknij na dużą zieloną strzałkę po prawej).  

najpierw kliknij na SZUKAJ, a dopiero po zakończeniu skanowania, gdy uaktywni się przycisk USUŃ, to kliknij na niego.

Pokaż raport z niego C:\AdwCleaner[s1].txt

 

A foldery "Recycle.bin" i "Recycler" - to zwykły KOSZ.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

One zawsze były, tylko że były niewidoczne.



 

Można je usunąć, ale po najbliższym włączeniu komputera Kosz się samoczynnie odrodzi, tyle, że pusty.

Można je ukryć poprzez zaznaczenie\odznaczenie okienka w opcjach folderów przy "Ukryj pliki/foldery systemowe".

 >Panel Sterowania > System i Zabezpieczenia > Wygląd i Personalizacja >Opcje Folderów > Pokaż ukryte Pliki i Foldery > Ukryj chronione pliki i foldery >zaznacz

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...