Skocz do zawartości

Wolna praca komputera, dłuuuuugie ładowanie systemu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam problem z tym komputerem, strasznie wolno działa. Każde włączanie/wyłączanie to mordęga i zastanawianie się, czy to wirus, czy to tak ma być. Po paru godzinach działania nawet foldery się włączają po dłuższym czasie. Dawno nie robiono na tym komputerze żadnych porządków, możliwe jakieś badziewne toolbary i inne utrudniacze życia. Nie wiem. To utrudnia różne roboty, i uznałem, że najwyższy czas sprawdzić czy coś się tu nie dzieje.

Dlatego, jeżeli mogę, prosiłbym o sprawdzenie skanów z OTL i FRST'a, a nuż się okaże, że mam jakąś spowalniającą infekcję, słyszałem, że one mogą to powodować. Czy można tu coś zdziałać?

 

+ dorzucam również log z Defoggera: http://wklej.org/id/1163861/

 

Mam nadzieję, że zawarłem wszystkie obowiązkowe logi, by nie marnować niczyjego czasu :)

Pozdrawiam serdecznie!

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Źle trafiłeś, bo @Picasso nie ma teraz możliwości zbyt dużo czasu poświęcać na pomaganie (kłopoty osobiste) - nie wiem, za ile dni czy tygodni będzie w stanie normalnie odpowiadać na Forum.

 

W logach nie widzę żadnej infekcji.
 

Error - 2013-11-01 06:00:01 | Computer Name = GNIADEK-EE71E1B | Source = Service Control Manager | ID = 7026
Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego
lub systemowego:   nod32drv

O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000001 - C:\WINDOWS\System32\imon.dll (Eset )

NOD nie został prawidłowo usunięty przy pomocy specjalnego narzędzia: ESET Uninstaller - http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2289&cat=EAV&actp=LIST

Teraz System traci czas na szukaniu nieistniejących plików.

 

Są też oczywiście sponsorskie śmieci:

1) Odinstaluj:

MyFreeCodec

"V9Software" = V9 Homepage Uninstaller

 

2) Użyj >Adw-cleaner (aby pobrać kliknij na dużą zieloną strzałkę po prawej).  
najpierw kliknij na SZUKAJ, a dopiero po zakończeniu skanowania, gdy uaktywni się przycisk USUŃ, to kliknij na niego.
Pokaż raport z niego C:\AdwCleaner[s0].txt

 

3) Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S2 NOD32krn; "C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe" [x]
BHO: IEPluginBHO Class - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Gadu-Gadu 10\_userdata\ggbho.2.dll No File
S3 EagleXNt; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys [x]

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Daj go.

 

4) Zrób nowe logi z OTL i FRST.

Potem czekaj na @Picasso.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Uu, przykro słyszeć :(

Tym bardziej dziękuję za odpowiedź!

 

1.  My Free Codec odinstalowałem, przy V9 Homepage Uninstaller miałem komunikat, że wystąpił błąd i że prawdopodobnie program ten został już usunięty. Usunąłem go więc jedynie z listy programów Dodawania i usuwania. Czyli programu niby już nie ma.

 

2., 3. i 4. Dołączam.

 

Rozumiem, cierpliwie wyczekam. Jak na razie nie widzę większej poprawy, niestety, ale przynajmniej już się coś zrobiło i od czegoś się zaczęło, a to duży plus :)

 

Miałbym jeszcze prośbę. Czy z owych raportów wynika jakie mam programy włączane na autostarcie? Może coś z tego włącza się przy ładowaniu i działa taki agent przez całą pracę komputera? Czy można coś bezpiecznie wyłączyć?

Jeżeli nie wynika, to poradzę sobie sam jakoś :)

 

 

Pozdrawiam!

AdwCleanerS0.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Fixlog.txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
HKLM\...\Run: [avgnt] - C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe [681032 2013-10-07] (Avira Operations GmbH & Co. KG)

HKLM\...\Run: [Adobe ARM] - C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe [958576 2013-04-04] (Adobe Systems Incorporated)

HKLM\...\Run: [APSDaemon] - C:\Program Files\Common Files\Apple\Apple Application Support\APSDaemon.exe [59720 2013-04-21] (Apple Inc.)

HKLM\...\Run: [QuickTime Task] - F:\Program Files\QuickTime\QTTask.exe [421888 2013-05-01] (Apple Inc.)

te się uruchamiają razem z Systemem.

wg mnie, trzy ostatnie można wyłączyć z Autostartu, ale to tylko moje prywatne zdanie, a nie zalecenie.

 

Poza tym - spróbuj użyć tego ESET Uninstaller

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...