Skocz do zawartości

SVCHOST - użycie procesora 100%


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chciałbym prosić Was o pomoc. Mój problem leży w tym, że przy stracie systemu, użycie procesora wynosi 100% (nic nie jest uruchomione, prócz ów pliku). Kiedy go wyłączę za pomocą Menadżera zadań, znika mi dźwięk. Komputer skanuje co 3 dni, ale od ostatnich dwóch nie wyszukuje nic. Chciałbym się dowiedzieć jak sobie z tym poradzić.

Posiadam system XP Home Edition, dodatek SP3.

 

P.S - jeżeli źle opisałem mój problem, proszę o edycję.

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zorientowaleś się już, że @Picasso jest chwilowo nieobecna. Gdy zakładałeś temat nie było do końca wiadomo co sie dzieje, ile ta absencja potrwa. W tym dziale uprawnienia do sprawdzania logów ma tylko ona. Robimy wszystko aby każdy kto zgłasza się z problemem otrzymał rozwiązanie - łamiąc tym samym reguły działu.

 

Zacznij od tego:

 

Pobierz ADW-Cleaner: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja: zbiór narzędzi usuwających"-->"Pobierz" . Po uruchomieniu kliknij "szukaj" , po zakończeniu skanu "usuń".  Reset komputera.
 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimer: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja kroki finalizujące temat"-->"Czyszczenie lokalizacji tymczasowych" Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.
 

Pobierz RogueKiller by Tigzy: "Dział pomocy doraźnej"-->"Dezynfekcja: zbiór narzędzi usuwających"-->"Pobierz" . Po uruchomieniu kliknij "skanuj" , po zakończeniu skanu "usuń" -->następnie "Napraw Hosts"

 

Załącz nowe logi z OTL i FRST.
 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S2 vToolbarUpdater17.1.2; C:\Program Files\Common Files\AVG Secure Search\vToolbarUpdater\17.1.2\ToolbarUpdater.exe [x]
S3 ALCXWDM; system32\drivers\ALCXWDM.SYS [x]
S3 RivaTuner32; \??\C:\Program Files\RivaTuner v2.24 MSI Master Overclocking Arena 2009 edition\RivaTuner32.sys [x]
S3 s3chipid; \??\C:\DOCUME~1\e\USTAWI~1\Temp\s3chipid.sys [x]
R1 avgtp; C:\WINDOWS\system32\drivers\avgtpx86.sys [37664 2013-11-11] (AVG Technologies)
Reg: reg delete "HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes"
Reg: reg delete "HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes"
Reg: reg delete "HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes"
Reg: reg delete "HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes"
Reg: reg delete "HKEY_USERS\S-1-5-21-436374069-2139871995-1417001333-1004\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\Backup.Old.DefaultScope" /f
CHR Plugin: (BonanzaDealsLive Update) - C:\Program Files\BonanzaDealsLive\Update\1.3.23.0\npGoogleUpdate3.dll No File
CHR Plugin: (AVG SiteSafety plugin) - C:\Program Files\Common Files\AVG Secure Search\SiteSafetyInstaller\17.1.2\\npsitesafety.dll No File
Reg: reg add "HKLN\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
SearchScopes: HKLM - Backup.Old.DefaultScope {B7971660-A1CE-4FDD-B9E0-2C37D77AFB0B}
SearchScopes: HKCU - Backup.Old.DefaultScope {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233}
Handler: linkscanner - {F274614C-63F8-47D5-A4D1-FBDDE494F8D1} -  No File
C:\Documents and Settings\Radek\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\MoboGenie
C:\Documents and Settings\Dominika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\MoboGenie
C:\Documents and Settings\Dominika\daemonprocess.txt
C:\Documents and Settings\Radek\daemonprocess.txt
HKLM\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files\Mobogenie\DaemonProcess.exe
C:\Program Files\Mobogenie
HKU\Administrator\...\Run: [AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_TB] - "C:\Program Files\AVG Secure Search\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_TB.exe"  /PROMPT /CMPID=JUNE2013_TB
HKU\Administrator\...\Run: [AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_HP] - "C:\Program Files\AVG Secure Search\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_HP.exe"  /PROMPT /CMPID=JUNE2013_HP
C:\Program Files\AVG Secure Search
C:\Documents and Settings\e\Ustawienia lokalne\Temp\ntdll_dump.dll
C:\Documents and Settings\e\Ustawienia lokalne\Temp\sfamcc00001.dll
C:\Documents and Settings\e\Ustawienia lokalne\Temp\sfareca00001.dll
Task: C:\WINDOWS\Tasks\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_HP_rmv.job => C:\WINDOWS\TEMP\{27D719B3-2BBE-4F4E-97B0-8D5ECD1A6C7F}.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_TB_rmv.job => C:\WINDOWS\TEMP\{2DBFDC55-5054-4747-9423-A9E201457429}.exe

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

Zrób nowe logi FRST.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

1) Do Notatnika wklej:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"Facebook Update"=-
Z Menu Notatnika >> Plik >> Zapisz jako >> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >> Zapisz jako> FIX.REG >>
plik uruchom (dwuklik i OK).

 

2) Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Documents and Settings\e\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\cache
C:\Documents and Settings\e\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mobogenie
C:\Documents and Settings\e\daemonprocess.txt
C:\Documents and Settings\e\Moje dokumenty\Mobogenie
SSODL: IconPackager Repair - {1799460C-0BC8-4865-B9DF-4A36CD703FF0} -  No File
C:\Documents and Settings\e\Ustawienia lokalne\Temp\sfamcc00001.dll
C:\Documents and Settings\e\Ustawienia lokalne\Temp\sfareca00001.dll
Task: C:\WINDOWS\Tasks\FacebookUpdateTaskUserS-1-5-21-436374069-2139871995-1417001333-1004Core.job => C:\Documents and Settings\e\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Facebook\Update\FacebookUpdate.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\FacebookUpdateTaskUserS-1-5-21-436374069-2139871995-1417001333-1004UA.job => C:\Documents and Settings\e\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Facebook\Update\FacebookUpdate.exe
C:\WINDOWS\system32\Drivers\avgtpx86.sys

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

Daj go.

 

3) Zrób nowe logi FRST.

 

Napisz, czy sytuacja się poprawiła?

 

jessi

Odnośnik do komentarza

No tak. Wiedziałem, że gdzieś to mogę wrzucić. Po prostu najłatwiejsze rozwiązanie, nie zawsze wpada do głowy.

To dasz linka zebym mogl pobrac?

 

W ogole beznadziejnie do tego tematu podszedłem, powinienem był sprawdzić czy GMER nie przestawił pracy kontrolera dysku na PIO.

Pobierz HD Tune i wrzuc tu screena z zakładki Info i Health.

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Ja nic nie widzę...

Tak jak myślałem. Dysk pracuje w wolniejszym trybie.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/

 

- Niemal na samym dole postu jest opisane co masz zrobić. (skutki uboczne)

 

Dalsze info tu:

https://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/page-2?p=180&do=findComment&comment=180

 

Po wykonaniu zaleceń - wrzuć te same screeny  co wyzej+ screen zakładki benchmark po odpaleniu testu i napisz jak sytuacja.

W razie niewielkiej poprawy - ponownie daj logi z bootloga

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...