Skocz do zawartości

Awaria routera czy coś poważniejszego?


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem z internetem, zgłaszałem do dostawcy czyli do multimo, on wysłał zgłoszenie do el tel, gosciu przyszedł, zrobił pomiary i powiedział ze z łączem wszystko ok . Chyba nie jest ok bo dalej rozłącza mi internet, wygląda to tak że ikonki ADSL i WLAN się świecą a INTERNET nie, jednocześnie przy zegarze systemowym pojawia się ikonka zółta z wykrzyknikiem. JEdynym rozwiązaniem jest wyłączyć i włączyć router, wtedy wszystko wraca do normy... Czy to problem z routerem i trzeba wymienićna nowy ?? mam model TP LINK W8950ND

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rozumiem, że kiedy piszesz o ikonkach ADSL, WLAN i INTERNET to masz na myśli diody na routerze? Więcej informacji o stanie połączenia uzyskasz, jeśli się zalogujesz do jego panelu (na adres bramy domyślnej). A ikona z wykrzyknikiem przy zegarze systemowym wskazuje błąd (np. zdublowany adres IP). Najedź na nią kursorem i odczytaj szczegóły. 

Odnośnik do komentarza

No to się rozpisałeś :)

A próbowałeś wykonać czynności z mojego poprzedniego posta? Domyślnym adresem routera jest 192.168.1.1 - login admin, hasło admin. Opis błędu znajdziesz w podglądzie zdarzeń > system (domyślam się, bo nie napisałeś, jaki masz system operacyjny).

Według instrukcji świecąca dioda ADSL oznacza poprawną synchronizację routera, a WLAN włączone wifi (jeśli nie miga to nie są wymieniane dane). Jeśli router jest zsynchronizowany, a nie ma połączenia z Internetem (dioda INTERNET zgaszona) to może świadczyć o problemie z hasłem do usługi mulimo (PPP Username and 

PPP Password). 
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odkopuję temat ponieważ był u mnie po raz 2 pan z multimo i stwierdził że mam łącze "żyleta" i że to wina mojego routera.

Zauważyłem też że router rozlącza się wtedy, kiedy pobieram coś z max prędkością i jak jest obciążone łącze...

 

Jakieś konstruktywne porady ?

 

tesr icsi

 

http://n1.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=43ca253f-18814-df21cbfe-5895-4b68-b9c6

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...