Skocz do zawartości

Ciągłe użycie 100% jednego z rdzeni + bardzo wolna praca systemu


Maksio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do zrobienia komputer. Na początku w ogóle się nie uruchamiał:

- uruchom komputer normalnie BSOD

- ostatnia znana dobra konf. BSOD

- tryb awaryjny BSOD

 

Nie mogłem uchwycić błędu stop przez restart, więc nagrałem sobie filmik i widać na nim było UNMOUNTABLE_BOOT_VOULME

 

Po googlaniu: uruchomiłem konsolę z płyty XP, wpisałem chkdsk (i dwa parametry, których nie pamiętam, chyba /p /u, w każdym dwa parametry, które były do wyboru). Później po sprawdzeniu wpisałem Fixboot i system wystartował (o dziwo przy próbie uruchomienia w trybie awaryjnym nadal jest BSOD i restart ?)

 

Po uruchomieniu komptera, po wielu godzinach, wgrałem 3 programy i użyłem do usunięcia robactwa + w panelu sterowania odinstalowałem  wszystkie toolbary, delty, babylon itd. itd.

- AdwCleaner

- Malwarebytes Anti-Malware

- Dr. Web Cureit! (uruchomiony w rozszerzonym trybie)

Dodatkowo użyłem CCleanera do usunięcia śmieci + oczyszczenia rejestru (ponad 600 błędnych wpisów)

 

Wiem, że powinienem napisać, co zostało usunięte, ale było tego ogrom: głównie w documents and settings w katalogach temp i jeszcze parę innych lokalizacji w program files

 

Komputer nadal łapie zawiechy/mrozi się na dłuższą chwilę (czy to może być objawa kończącego się dysku twardego ?) Prosiłbym o sprawdzenie logów i podpowiedź co można zrobić (ciekawi mnie, dlaczego system ładuje się normalnie, a do trybu awaryjnego już nie)

 

Ps. skanowanie gmer zajęło ponad 6 godzin... mam nadzieję, że nie będzie konieczne jego powtórzenie ? :/

 

 

OTL.Txt

FRST.txt

Extras.Txt

Addition.txt

Gmer log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Nie widać tu oznak czynnej infekcji. Do czyszczenia tylko mini szczątki / wpisy puste. To nie powinno mieć wpływu na stan systemu. W spoilerze instrukcje.

 

 

 

1. Odinstaluj MiPony 2.0.2, Norton Security Scan, Qtrax Player, Update for Mipony Download Manager.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

3. W Google Chrome:

  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > na liście ustaw Google jako domyślną, po tym skasuj z listy Search the web (Babylon).
  • Ustawienia > karta Historia > wyczyść
4. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: C:\WINDOWS\Tasks\At1.job => C:\DOCUME~1\ADMINI~1\DANEAP~1\Dealply\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE
Task: C:\WINDOWS\Tasks\At2.job => C:\DOCUME~1\ADMINI~1\DANEAP~1\DIGITA~1\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE
Task: C:\WINDOWS\Tasks\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_HP_rmv.job => C:\WINDOWS\TEMP\{D038D0DA-3DE5-4BC0-A66D-33F8B7F7C5D9}.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\AVG-Secure-Search-Update_JUNE2013_TB_rmv.job => C:\WINDOWS\TEMP\{84DB4342-FD5C-4619-9544-C844484CC8E8}.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Norton Security Scan for Administrator.job => C:\PROGRA~1\NORTON~2\Engine\401~1.16\Nss.exe
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [bildoibdboopgomcbiplincneeicgipj] - C:\Program Files\StartSearch plugin\startsplg.crx
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKLM - {1BDC0B34-67F4-43C1-999C-E08E07DD94DD} URL = http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=bc808e32-8bd9-11e1-90c5-00252249de31&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {1BDC0B34-67F4-43C1-999C-E08E07DD94DD} URL = http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=bc808e32-8bd9-11e1-90c5-00252249de31&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990} URL = http://www.google.com/search?q={sear
Startup: C:\Documents and Settings\Administrator\Menu Start\Programy\Autostart\Xfire.lnk
Startup: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\McAfee Security Scan Plus.lnk
C:\Program Files\Messenger\McAfee Security Scan
Unlock: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd
S0 sptd; \SystemRoot\System32\Drivers\sptd.sys [x]
Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot /s

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

 

Po uruchomieniu komptera, po wielu godzinach, wgrałem 3 programy i użyłem do usunięcia robactwa + w panelu sterowania odinstalowałem wszystkie toolbary, delty, babylon itd. itd.

- AdwCleaner

- Malwarebytes Anti-Malware

- Dr. Web Cureit! (uruchomiony w rozszerzonym trybie)

 

Wiem, że powinienem napisać, co zostało usunięte, ale było tego ogrom: głównie w documents and settings w katalogach temp i jeszcze parę innych lokalizacji w program files

Pokaż raporty z tych trzech programów. Raporty powinny być nagrame w tych katalogach:

C:\AdwCleaner

C:\Documents and Settings\Administrator\Doctor Web

 

 

o dziwo przy próbie uruchomienia w trybie awaryjnym nadal jest BSOD i restart ?

Wg raportu FRST Addition klucze Trybu awaryjnego jako takie nie są naruszone, ale nie jest wykluczone, że coś w nich jest nie tak (FRST nie skanuje aż tak dokładnie). Skrypt FRST podany w spoilerze wydrukuje rekursywnie zawartość klucza SafeBoot, zweryfikuję jego skład.

 

 

Komputer nadal łapie zawiechy/mrozi się na dłuższą chwilę (czy to może być objawa kończącego się dysku twardego ?)

Owszem, może to być problem z dyskiem. Po pierwsze, był BSOD UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME związany z uszkodzeniem struktury plików. Po drugie, w Dzienniku zdarzeń są takie błędy:

 

[ System Events ]

Error - 2013-10-18 18:31:13 | Computer Name = XX-C6D6A452A09C | Source = Disk | ID = 262155

Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D.

 

Na wszelki wypadek jednak zrób jeszcze te działania:

- Odinstaluj Avast (nie jest to najnowsza wersja). Po deinstalacji popraw Avast Uninstall Utility.

- Był uruchamiany GMER. Zweryfikuj transfer dysku w ustępie Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hmm dziękuję jak zwykle pięknie za odpowiedź, ale szczerze to mnie zmartwiła a nie pocieszyła, bo to by wyglądało na sprawę sprzętową... :/ miałem cichą nadzieję, że to ukryte gdzieś robactwo.

 

Załączam raport z AdwCleaner (a właściwie dwa, bo są dwa w folderze)

 

Raport z Dr Web zajmuje niestety prawie 8 mega (plik txt, to nie wiem ile tam jest linijek tekstu, nie będę tego nawet otwierać)

 

Biorę się za pracę przedstawioną w spoilerze

 

Ps. pojawiła się nadzieja - sprawdziłem w menedzerze urządzeń Podstawowy kanał IDE i faktycznie obecny tryb do POI. Wystarczy, że kliknę na "podstawowy kanał IDE" - dam odinstaluj, restart i po ponownym uruchomieniu już będzie prawidłowy tryb ? Faktycznie zdziwiło mnie jak chciałem przenieść 3giga z pulpitu na inna partycje i pokazało 234 minuty....

 

 

Wrócę po wykonaniu pracy, dzięki !

 

//edit: dodaję fixlog

 

sprawdzałem tryby pracy kanałów wg poradników pisanych przez Ciebie i po zmianie widoku drzewka niestety tryb PIO dotyczył napędu cd. Zobaczę, na razie wydaje mi się, że komputer działa lepiej. Jeszcze kwestię odinstalowania i zainstalowania avasta od nowa zrobię, przeniosę trochę danych z C: na inną partycję i puszczę defragmentację.

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...