Skocz do zawartości

Błąd podczas uruchamiania windowsa 7


Gekonica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie jestem w stanie uruchomić mojego laptopa ( lenovo idea pad Y550), a jeszcze kilka dni temu wszystko było dobrze. Zaczęło się od tego, że po wyłączeniu zaczęły się instalować aktualizacje. W pewnym momencie aktualizacja stanęła na 30% i nie chciała ruszyć dalej, więc wyłączyłam laptop "ręcznie". Od tamtej pory nie jestem w stanie uruchomić laptopa, tzn włącza się, następnie jest do wyboru: uruchom normalnie, lub napraw, w obu przypadkach nie dochodzi do uruchomienia windowsa. Nie mam kopii windowsa, ani nie robiłam partycji i mam za swoje :/

Podczas startu systemu wyskakuje komunikat (tylko jeśli wyłączę automatyczne ponowne uruchamianie)

STOP: C0000135 the program can't start because %hs is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem. Czy na podstawie Loga z FRST można wnioskować, że to wina Dropboxa? Proszę o pomoc 

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Gekonica, proszę nie podbijaj tematu pytaniami, bo to nic nie przyśpieszy. Zasady działu wyraźnie mówią o ciepliwości. Nikt tu nie siedzi 24/7. Temat przenoszę do działu Windows, bo nie ma związku z infekcją.

 

 

STOP: C0000135 the program can't start because %hs is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem. Czy na podstawie Loga z FRST można wnioskować, że to wina Dropboxa?

Dropbox bez związku, kompletnie inna sfera modyfkacji. Raport FRST pokazuje, że brakuje tego pliku Windows (związany z pakietami językowymi) z kategorii KnownDLLs:

 

==================== Known DLLs (Whitelisted) ============

 

C:\Windows\System32\LPK.dll IS MISSING

 

Brak pliku uniemożliwia start Windows. Poproszę o skan dodatkowy. Uruchom FRST, w linii Search wpisz nazwę pliku:

 

LPK.dll

 

Klik w Search File(s). Przedstaw wynikowy log Search.txt utworzony w tym samym katalogu z którego uruchamiano FRST.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W systemie są kopie brakującego pliku. Przekopiuj jedno z wystąpień do katalogu system32:

 

1. W Notatniku przygotuj plik o treści:

 

CMD: copy /y C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-gdi_31bf3856ad364e35_6.1.7601.22195_none_ac0e7fd2d22636de\lpk.dll C:\Windows\System32\lpk.dll

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Sprawdź czy możesz wejść do Windows. Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Gekonica

 

I jeszcze poproszę o log z FRST zrobiony spod Windows (ma powstać także plik Addition), gdyż w raporcie wcześniej podanym były widoczne szczątki adware.

 

 

Zaraz wykonam kopię zapasową, żeby nie mieć już z tym problemu? A tak z innej beczki, czy nie lepiej wyłączyć te aktualizacje systemu? Trochę mnie denerwują...

Aktualizacje są istotne, nie wyłączaj ich.

 

 

oskar1415

 

Może rób aktualizacje przy uruchomionym systemie a nie kiedy go wyłączasz.

Pewne aktualizacje i tak wymagają restartu komputera i są aplikowane w fazie przy zamykaniu systemu + kontynuacja zaraz po starcie, więc ryzyko wystąpienia podobnej usterki nadal istnieje, jeśli ten proces zostanie przerwany ręcznym resetem.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...