Skocz do zawartości

Katalogi Lost Files xxxxx


darcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie mój komputer więc przedstawię co się stało wedle recenzji właściciela.

Komputer był zainfekowany - wolna praca, wyskakujące komunikaty od antywirusa, czasami restart komputera. Właściciel postanowił przeskanować go zainstalowanym programem antywirusowym - z opisu wynika że Avastem - program znalazł jakieś infekcje więc została uruchomiona opcja leczenia - w tym momencie komputer zresetował się i już nie ruszył.

Po odpaleniu systemu z płyty na dysku c widać tylko kilka plików o jakiś dziwnych nazwach a dużych rozmiarach (jeden ma około 3,5GB), na dysku d nie ma żadnego pliku. Jednak patrząc we właściwości dysków widać jakby miejsce dalej było zajęte - na dysku d gdzie nie ma żadnego widocznego pliku (nie są ukryte) miejsce również jest zajęte. Próbując odzyskać ewentualne dane programem testdisk na dyskach jest tylko folder Lost Files a w środku dalej wiele folderów o nazwie Lost Files z różnymi numerkami. W katalogach tych znajdują się już prawidłowe pliki - tak jakby foldery zgubiły nazwy - idzie po części wywnioskować co w jakiej lokalizacji powinno być.

Pytanie - dlaczego takie coś się stało i czy można jakoś to przywrócić do normalności. Nie wiem czy było coś poza tym co opisałem wcześniej robione, jako że system nie startuje (bo po części go nawet nie ma) nie mam jak zrobić jakichkolwiek logów a piszę w tym dziale bo prawdopodobnie skutek jest efektem infekcji. Dysk sprawdzony programem MHDD - wszystkie czasy tylko w <10 i <50.

Komputer jest starej daty - celeron 400, 256 ram, 10GB hdd, win xp.

 

Dzięki za ewentualną pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

darcom, wprawdzie akcja rozpoczęła się od usuwania jakiejś infekcji, ale wyniki sugerują uszkodzenie partycji na skutek resetu.

 

 

Próbując odzyskać ewentualne dane programem testdisk na dyskach jest tylko folder Lost Files a w środku dalej wiele folderów o nazwie Lost Files z różnymi numerkami. W katalogach tych znajdują się już prawidłowe pliki - tak jakby foldery zgubiły nazwy - idzie po części wywnioskować co w jakiej lokalizacji powinno być.

Te katalogi to wyglądają jak produkt programu do odzyskiwania danych.

 

Mówisz o używaniu TestDisk - czy był uruchomiony w trybie wykrywania zaginionych partycji?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...