Skocz do zawartości

Mocne spowolnienie windows 7 x64


Agrax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni zauważyłem bardzo mocne spowolnienie mojego OS, w związku z czym zwolniłem trochę miejca na partycji C:/, jednak to nie pomogło i dalej istnieje ten sam problem. Programy, które się uruchamiały w ciągu 6-7 sekund, teraz są w stanie się uruchomić dopiero po dwóch-trzech minutach. System także uruchamia się dłużej niż zwykle. Mam zainstalowany program Kaspersky Internet Security. Włączyłem go wczoraj na pełne skanowanie, na całą noc, jednak nic nie wykrył. Dziś więc zrobiłem logi, które tutaj umieszczam. Proszę o sprawdzenie i, o ile to wirus, podanie kroków prowadzących do wyleczenia systemu.

Z góry dziękuję

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7. Oznak infekcji brak. Tylko drobne szczątki adware, ale to kompletnie bez związku. W spoilerze doczyszczanie tych drobnostek.

 

 

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {5BFF132A-DF91-4D07-9F6B-49D36A6DFE78} - System32\Tasks\EPUpdater => C:\Users\Patryk\AppData\Roaming\BABSOL~1\Shared\BabMaint.exe
HKCU\...\Policies\Explorer: []
SearchScopes: HKCU - {0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9} URL = http://www1.delta-search.com/?q={searchTerms}&affID=119520&tt=gc_&babsrc=SP_ss&mntrId=D2E100FFB3084521
C:\Users\Patryk\AppData\Roaming\mozilla\firefox\profiles\86j97bom.default\searchplugins\babylon.xml
C:\Users\Patryk\AppData\Roaming\mozilla\firefox\profiles\86j97bom.default\searchplugins\delta.xml
C:\Windows\8A809006C25A4A3A9DAB94659BCDB107.TMP
Unlock: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd
S4 sptd; \SystemRoot\System32\Drivers\sptd.sys [x]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

 

 

Od kilku dni zauważyłem bardzo mocne spowolnienie mojego OS, w związku z czym zwolniłem trochę miejca na partycji C:/, jednak to nie pomogło i dalej istnieje ten sam problem. Programy, które się uruchamiały w ciągu 6-7 sekund, teraz są w stanie się uruchomić dopiero po dwóch-trzech minutach. System także uruchamia się dłużej niż zwykle. Mam zainstalowany program Kaspersky Internet Security.

Nasuwa się właśnie KIS jako przyczyna. Na forum było całkiem sporo tematów z Kasperskym. Test wstępny: wyłącz osłonę rezydentną, by sprawdzić jakie to ma skutki. Przy braku wyników pełna testowa deinstalacja (tylko to gwarantuje ustanie wszystkich czynności pakietu).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...